Tomasz Dolski – z „Must be the Music” do Krajowych Eliminacji 2018!

Tylko na Dzienniku Eurowizyjnym usłyszeć możecie utwór „Spotlight”, który do Krajowych Eliminacji zgłosił 22-letni Tomasz Dolski, laureat 3. miejsca w pierwszej edycji „Must be the Music”! Jak oceniacie ten utwór? 

Laureat trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu „Must be the Music” – Tomasz Dolski – zgłasza do Krajowych Eliminacji utwór „Spotlight” wyprodukowany przy współpracy z legendarnym brytyjskim producentem muzycznym – Pete’m Hammond’em, który ma na koncie wiele przebojów takich gwiazd jak np. Kylie Minogue. Utwór „Spotlight” już niebawem będzie można usłyszeć w rozgłośniach Polskiego Radia. Dziennik Eurowizyjny premierowo prezentuje radiową wersję tej piosenki:

Tomasz Dolski ma 22 lata, a pokochał skrzypce, gdy miał 6 lat i od tego czasu nieustannie gra, koncertuje, komponuje i rozwija się muzycznie. Szerszej publiczności dał się poznać 7 lat temu, gdy uczestniczył w „Must be the Music” i wykonał tam m.in. temat z filmu „Piraci z Karaibów” w autorskiej, elektronicznej i niezwykle energetycznej aranżacji. Co ciekawe, Tomasz jest jedynym instrumentalistą, który dzięki wsparciu widzów i jurorów zdobył miejsce na podium w tym programie.

Od czasu udziału w Must be the Music, działalność Tomasza rozwija się w szalonym tempie. W Polsce zagrał już blisko 500 koncertów (w samym 2017 roku było ich 120), w tym na największych i najbardziej prestiżowych scenach (Opera Narodowa) i estradach (Stadion Narodowy w Warszawie). Koncertował z sukcesem również za granicą. W 2017 r. uruchomił autorski projekt – stworzył trasę edukacyjno-koncertową Symfonia na Skrzypce i DJ-a, skierowaną do młodzieży. Jej celem jest zaszczepienie w odbiorcach miłości do muzyki i chęci odkrywania bogactwa harmonii i brzmień utworów klasycznych we współczesnych aranżacjach. Zachęcony gorącym przyjęciem publiczności, Tomasz od marca 2018 r. rusza z kolejną edycją tego wspaniałego projektu.

W 2014 roku wydał debiutancką płytę „Love to Music”, a dwa lata później przyznano mu drugie miejsce podczas Polskiego Festiwalu Sztuki „Orzeł 2016”. W tym samym roku zdobył też prestiżową nagrodę „Kryształowy Kamerton” przyznawaną przez Związek Autorów i Kompozytorów ZAKR. Jak sam mówi, urodził się, żeby być na scenie, w blasku reflektorów i by móc dzielić się ze swoimi odbiorcami swoją niesamowitą energią i magią muzyki. O tym również śpiewa w utworze Spotlight, zgłoszonym do polskich preselekcji.

Zgłoszenia do Krajowych Eliminacji trwają do końca stycznia, o czym wczoraj przypomniało Centrum Informacji TVP. Finał konkursu ma się odbyć 3 marca w Warszawie, a o wyjazd do Lizbony powalczy od pięciu do dziesięciu wykonawców wybranych przez specjalną komisję TVP. Portal Plejada.pl podaje, że do konkursu zgłasza się też wokalista Jan Stosur z piosenką „Ile jesteś wart„. Polskie media często poruszają temat potencjalnego udziału Joanny Krupy w preselekcjach, ale nie zapominają też o innym „faworycie” – Sławomirze. Portal Queer.pl zwrócił z kolei uwagę na piosenkę „Master” Patryka Smolarka. Artykuł na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Zgłaszasz się do Krajowych Eliminacji i chcesz, by Twój utwór usłyszeli fani Eurowizji  czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego? Napisz na blazewicz.poczta@gmail.com !

14 komentarzy

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: