Eurowizja 2018: Dwa nowe utwory do Krajowych Eliminacji 2018! On mieszka w USA, ona śpiewała w Watykanie

Dziś dwa nowe utwory, które zostały zgłoszone do polskich preselekcji narodowych. Poznajcie piosenki MaU i Darii Barszczyk oraz oceńcie je w ankietach! Poza tym sprawdzamy co ciekawego u Tomka Dolskiego! Trwają zgłoszenia do Carpathia Festival w Rzeszowie!

Dziennik Eurowizyjny prezentuje dwóch kolejnych kandydatów do Krajowych Eliminacji 2018. Do walki o Eurowizję przystępuje uczestnik „The Voice” i „X Factor”, Mariusz Gozdek, posługujący się pseudonimem MaU. Wokalista aktualnie mieszka w USA i tam tworzy swoje autorskie kompozycje. Co ciekawe, większość jego utworów wykonywanych jest po polsku, ale na Eurowizję Mariusz przygotował piosenkę „Broken Record” w języku angielskim, którą w 100% stworzył sam. Jak przyznał w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym, życie jest za krótkie na czekanie i odkładanie startu w konkursie z roku na rok, dlatego zdecydował się spróbować swoich sił i wysłał zgłoszenie do TVP. Więcej informacji na temat Mariusza znaleźć możecie TUTAJ i na jego stronie internetowej. Poniżej teledysk do „Broken Record” oraz premierowo wersja 3-minutowa na preselekcje narodowe. Oczywiście zapraszam do głosowania w ankiecie!

Swój utwór opublikowała też Daria Barszczyk, o której udziale wspominałem już wcześniej. Wokalistka była jedyną Polką, która 1 maja 2011 roku zaśpiewała na pl. Św. Piotra w Watykanie podczas beatyfikacji Jana Pawła II. Ma na koncie udziały w przeglądach piosenki i festiwalach w całej Polsce i nie tylko. Ostatnio wydała świąteczny album, o którym więcej przeczytać można TUTAJ. Jej preselekcyjny utwór to „Freedom in you”, który opowiada o tym, że każdy z nas ma tylko 24 godziny w ciągu dnia, dlatego trzeba je wykorzystać jak najlepiej i cieszyć się życiem. Występ w Eurowizji jest jej wielkim marzeniem i, jak przyznaje, mimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje. Jeśli uda jej się zakwalifikować do finału, będzie miała okazję dotrzeć do szerszego grona odbiorców, które mogłoby się zapoznać z jej twórczością artystyczną. Za tekst utworu odpowiada Maciej Świder, a muzykę Antonio Russo Uke. Twórcą lyrics video jest Kuba Jarnot. Posłuchajcie piosenki i oceńcie ją w ankiecie poniżej!

Tomasz Dolski, który swój preselekcyjny utwór „Spotlight” zaprezentował premierowo w sobotę na łamach Dziennika Eurowizyjnego, wziął udział w audycji Radia dla Ciebie, gdzie opowiedział o swojej muzyce, współpracy z kompozytorem piosenki na Krajowe Eliminacje oraz planach dotyczących tego konkursu. Zapis audycji dostępny jest TUTAJ.

IMG_0439

Przy okazji zgłoszeń do Krajowych Eliminacji 2018 warto przypomnieć, że polscy wykonwcy mogą też swoje piosenki wysyłać na Rzeszów Carpathia Festival 2018, który odbędzie się w drugiej połowie maja. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia,  więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie festiwalu – TUTAJ. Co ważne, również tam zgłaszać się mogą wykonawcy zagraniczni, którzy chcieliby zaprezentować swoje utwory polskim słuchaczom. Dziennik Eurowizyjny jest patronem medialnym imprezy.

%d blogerów lubi to: