Dziennik Eurowizyjny pomaga

Wstąp do grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku i dołącz do naszej społeczności. Wstęp jest płatny jednorazowo – 5 PLN, a środki zebrane w ten sposób są przeznaczone na cele charytatywne wybierane co miesiąc przez członków grupy. Poniżej publikowane będą informacje na temat przekazanych funduszy.

Regulamin grupy na Facebooku. Zapoznaj się z nim, zanim dołączysz

 1. Grupa Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku ma charakter zamknięty, to znaczy, że zakazane jest wynoszenie jakichkolwiek treści publikowanych tutaj zarówno w postach jak i komentarzach. Wszelkie stwierdzone wyniesienie treści skutkuje automatycznym wykluczeniem z grupy. 
 2. Posty na grupie tworzone są tylko przez admina i moderatorów, a pozostali członkowie grupy mogą jedynie komentować posty. Otwarty do komentowania będzie jeden główny post z newsami oraz post #Offtop i post #Topki lub inne posty stworzone przez admina lub moderarotów w zależności od potrzeb. Post główny i posty poboczne będą zamykane w momencie, gdy przekroczona zostanie ilość 1000 komentarzy. Tworzone będą wtedy nowe posty. 
 3. Treść komentarzy nie może zawierać przekleństw i słów uważanych za wulgarne, zarówno w języku polskim jak I innym. Dotyczy to też grafik, screenów, memów czy linków do nagrań lub samych nagrań video. Komentarze powinny być merytoryczne I napisane lekkim językiem, bez stosowania mocnych zwrotów. 
 4. W komentarzach nie wolno nikogo obrażać, wpisy uznane przez moderatorów za hejterskie, wulgarne, wyśmiewające czy negatywnie oceniające innych członków grupy lub osób, których na grupie nie ma będą usuwane, a autor wpisu otrzyma ostrzeżenie o złamaniu regulaminu. Zakazane są komentarze powielające niepotwierdzone/nieprawdziwe informacje (zwłaszcza dotyczące życia prywatnego) na temat innego członka grupy, osoby publicznej lub osoby nieobecnej na grupie.  
 5. Na grupie nie można publikować wpisów, screenów czy treści wyniesionych z innych polskich czy zagranicznych grup o zamkniętym charakterze. To samo dotyczy prywatnych profili na Instagramie. 
 6. Zakazane są komentarze o podłożu rasistowskim, ksenofobicznym, seksistowskim, homofobicznym, dyskryminującym, politycznym, ideologicznym i całkowicie niezwiązanym z tematyką Eurowizji. Nie można publikować komentarzy prowokujących na tle ideologicznym czy politycznym, a wszelkie kłótnie pomiędzy uczestnikami na tle innym niż eurowizyjnym będą usuwane – obie strony konfliktu dostaną ostrzeżenia. 
 7.  Należy zapoznawać się z komentarzami, nie dublować treści już wcześniej publikowanych, zwłaszcza dotyczących linków do artykułów, grafik, memów czy informacji, o których jest mowa wcześniej. W sytuacji, gdy ktoś w komentarzu wpisze informację, która jest tematem postu, otrzyma ostrzeżenie. Nie należy spamować tym samym, co już się wcześniej pojawiło oraz nie powtarzać własnych komentarzy.
 8. Wątki niezwiązane z Eurowizją i tematami poruszanymi w treści posta (np. Sportowe) powinny trafić do postu OFFTOP. W poście OFFTOP nie powinny się znaleźć treści związane z Eurowizją. To samo dotyczy charakteru postu TOPKI. Komentarze nie na temat będą usuwane, a autor otrzyma ostrzeżenie.  
 9. Posty składać się będą z linków do newsów na innych stronach. Posty tworzone będą przez dedykowane do tego osoby. Komentujący mogą w komentarzu wkleić link do nowego newsa, który jeszcze nie pojawił się w poście. Komentarze takie mogą być usuwane w celu przeniesienia treści (linku) do posta głównego przez moderatora. Komentarze z linkami/screenami do newsów, które są już w poście będą usuwane, a autor otrzyma ostrzeżenie.  
 10. Publikowanie fake newsów jest zakazane, tak samo jak wywołanie chaosu informacyjnego poprzez złe zrozumienie newsów i powielanie nieprawdziwych informacji. Osoby, które będą to robić otrzymają ostrzeżenie.  
 11. Nie publikujemy linków dotyczących innych grup facebookowych o Eurowizji, konkursów, akcji niezwiązanych z DE, w tym także zrzutek charytatywnych poza postami do tego przeznaczonymi. Nie reklamujemy żadnych stron, towarów, akcji niezwiązanych z DE. 
 12. Osoba, która otrzyma pięć ostrzeżeń (bez względu na okres czasu), będzie wycofywana z grupy I będzie mogła do niej dołączyć poprzez ponowne opłacenie składki po 5 dniach roboczych. Osoby notorycznie łamiące regulamin będą usuwane z grupy bez możliwości powrotu. Decyduje o tym grupa moderatorów po wewnętrznym głosowaniu Przy udzielaniu czwartego ostrzeżenia osoba zostanie oznaczona w aktualnym poście z informacją o czwartym I ostatnim możliwym ostrzeżeniu. Dodatkowo osoba z czwartym ostrzeżeniem zostanie wyciszona na 24h. Każde ostrzeżenie zeruje się po 90 dniach.
 13.  Każdy członek grupy ma prawo raportować komentarze niezgodne z regulaminem poprzez odpowiednią funkcję raportowania na grupie. 
 14. Osoba, która dobrowolnie opuści grupę może dołączyć do niej ponownie po kolejnym opłaceniu zrzutki.
 15. Kwestie sporne będą rozstrzygane przez grono moderatorów.  
 16. Regulamin może ulec zmianie, a o zmianach członkowie grupy będą informowani w poście.  

Dołącz do grupy! Pomagaj innym

Link do grupy na Facebooku znajdziesz TUTAJ. Pamiętaj, by opłacić składkę/zrzutkę, która dostępna jest TUTAJ (nowy link – dla osób dołączających do grupy w czerwcu 2023). Link do zrzutki będzie aktualizowany co miesiąc. Weryfikacja członków grupy odbywa się poprzez połączenie informacji o zrzutce z konkretnych profilem Facebook użytkownika, dlatego czas oczekiwania na wpuszczenie do grupy może być wydłużony. Pamiętaj, by odpowiedzieć też na pytania wstępne w trakcie dołączania do grupy. Brak odpowiedzi na wszystkie pytania skutkować będzie odrzuceniem prośby o dołączenie.

Środki zebrane poprzez składki za wstęp do grupy będą co miesiąc przeznaczane na cele charytatywne zgodnie z wyborem członków grupy. Odpowiednia kwota będzie też przeznaczona na opłaty za utrzymanie strony internetowej Dziennika Eurowizyjnego. Dane pobrane w ramach zrzutki nie będą nigdzie przetwarzane, a dostęp do nich posiada jedynie administrator strony i grupy. W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się na dziennikeurowizyjny@gmail.com.

Lista zbiórek i akcji charytatywnych, na które przeznaczymy zebrane środki aktualizowana będzie poniżej:

[pierwsza aktualizowana pojawi się w czerwcu]

%d blogerów lubi to: