TVP potwierdza datę i godzinę Krajowych Eliminacji 2018. Posłuchaj kolejnych polskich propozycji na Eurowizję

Do końca etapu zgłoszeniowego już coraz bliżej! Czy do Krajowych Eliminacji 2018 zgłosiły się „znane” nazwiska i czy ujawnią swoje plany? Którzy kandydaci jeszcze nie zaprezentowali swoich piosenek? 

Telewizja Polska oficjalnie potwierdziła dziś, że Krajowe Eliminacje 2018 odbędą się 3 marca o 21:30 w siedzibie TVP przy ul. Woronicza w Warszawie. Niezmiennie od 2009 roku areną zmagań polskich kandydatów jest hol główny budynku. Podobna godzina transmisji obowiązywała również w 2016 roku, gdy konkurs wygrał Michał Szpak. Wielu fanów już teraz pyta o możliwość otrzymania lub zakupienia wejściówki. Należy podkreślić, że na Krajowe Eliminacje nie obowiązują płatne bilety, nie można ich kupować ani sprzedawać. Wejściówki będą rozdawane w ramach konkursu na fanpage Eurowizja TVP, dlatego warto śledzić ten profil. Część wejściówek będzie również do zdobycia w konkursie organizowanym przez Dziennik Eurowizyjny, dlatego już teraz zapraszam do częstego odwiedzania strony. Nadal trwa etap zgłoszeniowy, który zakończy się 1 lutego. Do 6 lutego specjalna komisja TVP ma wyłonić od 5 do 10 finalistów preselekcji.

Wśród najnowszych zgłoszeń sporą popularnością cieszą się piosenki duetu United States of Emotion, które zaprezentowane zostały wczoraj wieczorem. Wiadomo, że swoje piosenki do TVP wysłali też Zee Krayski czyli Zenon Boczar („Smile„), Krzysztof Kref („Donikąd„), Lidia Kopania („Nie będzie to ballada. Utwór, którego tytuł chcę jeszcze utrzymać w tajemnicy, nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych, z których Polska może być dumna. Odsiecz wiedeńska, Sobieski… będzie historycznie” – tak powiedziała Plejadzie), czarnogórski wokalista bezskutecznie próbujący się dostać do jakichkolwiek preselekcji – Vasilije Ojdanović („Go Away„), Grzegorz Stawicki („Jeszcze wierzę„), Arkadiusz Matuszak („Remember”) czy Karolina Omilian („On your road to happiness„). Tomasz Dolski, który piosenkę „Spotlight” zaprezentował premierowo na Dzienniku Eurowizyjnym , był ostatnio gościem audycji „Muzyczna Jedynka” Marii Szabłowskiej. Zapis audycji dostępny jest TUTAJ.

Portal Party.pl zapytał internautów, jakiego rodzaju utwór powinien reprezentować Polskę na Eurowizji w Lizbonie. 58% uważa, że powinna być to szybka kompozycja, a 42% chciałoby ponownie wysłać balladę. Jakiego rodzaju propozycje przygotowali wykonawcy, którzy zapowiedzieli start, ale jeszcze nie opublikowali piosenki, np. Tre Voci, Leszek Stanek, Laura Samojłowicz, Kamil Olivier, Anna Karwan, Wojciech Ezzat, Maria Niklińska, Agata Nizińska, Maja Kapłon, Monika Urlik, Mac Zavadsky, Karol Wnuk czy Basia Janyga? Kto wie, może przekonamy się o tym niebawem! Nadal nie wiadomo, czy swoje zgłoszenia wysłali Gromee, Ifi Ude, Michał Szpak, Marta Gałuszewska, Magdalena Tul, Lanberry, Last Blush czy Jelena Matula. Aktualna lista potencjalnych kandydatów to ponad 50 nazwisk, w sporej większości bardzo słabo rozpoznawalnych. W ubiegłorocznym finale preselekcji narodowych znalazły się dwa nazwiska, o których bardzo mało kto słyszał (Carmell, Olaf Bressa). Co ciekawe, od powrotu preselekcji (w 2016) w stawce zawsze znajduje się były reprezentant Polski na ESC. W tym roku tradycja może być przedłużona za sprawą udziału Lidii Kopanii czy Magdaleny Tul.

fot. WP Teleshow

 

%d blogerów lubi to: