United States of Emotion prezentują dwa utwory na Krajowe Eliminacje! Który lepszy? Głosujcie w ankiecie!

Marcin Kuczewski i Patryk Kownacki jako United States of Emotion zaprezentowali dziś dwie piosenki na Krajowe Eliminacje. Kim są członkowie duetu i jak oceniacie ich konkursowe propozycje? 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Krajowych Eliminacji 2018 zgłasza się United States of Emotion (U.S.E), który powstał w 2017 roku z inicjatywy Marcina Kuczewskiego (kompozytor i producent) oraz Patryka Kownackiego (songwriter i wokalista). Muzycy mają już na koncie współpracę m.in. z LemOn, Kasią Wilk, Edytą Górniak czy Natalią Lesz. Razem łączą muzykę pop z przestrzennymi, filmowymi brzmieniami. Fanom Eurowizji na pewno przyda się informacja, że Marcin Kuczewski stał za „FacesCarmell, laureatki 3. miejsca w Krajowych Eliminacjach 2017 i zwyciężczyni głosowania widzów. Patryk Kownacki znany jest z występu w „Must be the Music” gdzie dotarł do półfinału rywalizacji.

Duet postanowił zgłosić do konkursu dwa utwory: „Fleeting Moments” oraz „Reborn”. Znaleźć je możecie poniżej. Zachęcam do posłuchania i zagłosowania w ankiecie!

Nad produkcją obu piosenek współpracowali z kanadyjskim realizatorem i producentem Chrisem Aikenem (m.in. Margaret, Edyta Górniak) oraz odpowiedzialnym za miks i mastering reżyserem dźwięku i producentem Marcinem Gajko (Brodka, KAMP, LemON, Chylińska, Sorry Boys). Do preselekcji postanowiliśmy zgłosić się za namową fanów. Udział w konkursie uznaliśmy za ciekawe wyzwanie kompozytorskie i producenckie. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy przygotować „Fleeting Moments” pierwotnie powstał jako piosenka z polskim tekstem. Pomimo tego, że ten utwór jest bardzo różny od brzmień z pierwszej EPki postanowiliśmy popracować nad nim pod kątem konkursu Eurowizji. Jest więcej elektroniki oraz pop-rockowych inspiracji rodem z lat 80-tych. Takie brzmienia są częścią naszych muzycznych fascynacji, więc wszystko wyszło dość naturalnie. Drugą piosenkę „Reborn” postanowiliśmy przedstawić w nieco innej stylistycznie wersji niż ta z „Season 1”– mówią muzycy w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

Praca z Chrisem Aikenem była bardzo inspirująca, tchnęła nową energię w pracę nad tymi kompozycjami – dodają. Również finalny etap pracy, czyli miksy i mastering ze świetnym Marcinem Gajko pozwolił nam na osiągnięcie zamierzonego brzmienia. „Reborn” to utwór o odnajdywaniu nowej energii do dzialania po dlugim okresie zwątpienia, błądzenia i popełniania błędów. „Fleeting Moments” to z kolei piosenka o tym, że tempo jakie narzuca nam współczesny świat powoduje, że zapominamy o budowaniu relacji międzyludzkich, o tym co najcenniejsze i ulotne.

%d blogerów lubi to: