Arek Matuszak, Basia Janyga i Brathanki prezentują swoje utwory do Krajowych Eliminacji 2018! Kto jeszcze chce reprezentować Polskę podczas Eurowizji?

Znamy kolejne utwory-propozycje do Krajowych Eliminacji! Posłuchajcie piosenek Arka, Basi i grupy Brathanki! Zapraszam też do głosowania w ankietach! Którzy zagraniczni wykonawcy zgłosili się do preselekcji? Co planuje Agata Nizińska? 

Już tylko do czwartku wokaliści z Polski (i nie tylko) mogą zgłaszać swoje utwory do Krajowych Eliminacji 2018! Do 6 lutego komisja TVP ma wyłonić najlepszych kandydatów, którzy 3 marca zmierzą się o tytuł reprezentanta Polski. Zwycięzca preselekcji wystąpi w drugim półfinale Eurowizji (10 maja) w drugiej połowie stawki. Dziś pora na kolejne premiery i nazwiska! Wokalista Arek Matuszak, który rok temu starał się o finał selekcji z „The One” (jako AreQue), stawia tym razem na emocjonalną balladę „Remember”, do której sam napisał tekst. Muzykę skomponował Krzysztof Milewski. „Niesie ze sobą przesłanie „tęsknoty” za kimś bliskim, lub za czymś, co było dla Nas ważne – mam tu na myśli uczucie tęsknoty za miłością” – tłumaczy Arek w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. „Główny motyw piosenki to uczucie, że ktoś nad nami ciągle czuwa – że po utracie bliskiej osoby nie zostajemy całkiem sami. Że mamy nad sobą Anioła, który pomaga nam w życiu codziennym. Ja wierzę w dobrą materię. Wierzę, że osoby, które odeszły – są obecne wśród nas, patrzą na nas z góry i opiekują się nami„. Piosenki posłuchać możecie poniżej! Po odsłuchaniu nie zapomnijcie zagłosować w ankiecie!

Dostępny jest już utwór Basi Janygi, o której zgłoszeniu informowałem w połowie miesiąca. „Oddaję w Wasze ręce mój singiel „Never Forget”. Jest wstępem do mojej historii, kawałkiem spojrzenia na świat, którym chcę się z Wami podzielić poprzez Kontrasty – płytę, która właśnie powstaje”. Aby posłuchać „Never Forget” wystarczy kliknąć TUTAJ. A pod zdjęciem znajdziecie ankietę, w której będziecie mogli ocenić ten utwór.

Basia Janyga 1

Jak informuje Plejada, do konkursu zgłosiła się również formacja Brathanki z aktualną wokalistką Agnieszką Dyk. Zespół ma już za sobą preselekcyjną przygodę (ale z inną wokalistką) – w 2006 roku ich „W nas ciepło wiosen” zajęło 8. miejsce w „Piosence dla Europy”. Tym razem grupa proponuje zdecydowanie mniej folkowe brzmienie, ale za utworem „W niedzielę” stoi m.in. Marcin Kuczewski, kompozytor „Faces” z Krajowych Eliminacji 2017 oraz połowa duetu United States of Emotion, który zgłosił dwa utwory do tegorocznych preselekcji. Czy z nową piosenką Brathanki ponownie otrzymają prawo do startu w finale preselekcji?

Agata Nizińska, laureatka 5. miejsca w ubiegłorocznych preselekcjach (utwór „Reason„) potwierdziła dziś plotki o ponownym starcie. Do TVP zgłosiła tym razem polskojęzyczny utwór pt. „Dobro Zło”. w rozmowie z portalem Plejada wokalistka i aktorka przyznała, że zgłosiła się, bo ucieszył ją pozytywny odzew fanów w ubiegłym roku. Chociaż chciałaby zaśpiewać w preselekcjach po polsku, planuje nagrać też angielską wersję. Być może nie będzie jedyną uczestniczką selekcji 2017, która planuje powrót na konkursową scenę. Mówi się, że swoich sił ponownie spróbuje zwyciężczyni televotingu z ubiegłego roku – Carmell. Nad zgłoszeniem do konkursu pracuje też Przemek Radziszewski, uczestnik piątej edycji „The Voice”. Wokalista ma nadzieję, że zdąży przygotować swoją propozycję na czas. Przypominam, że swoje utwory szykują też m.in. Mac Zavadsky, Leszek Stanek, Stashka, Tre Voci czy Jelena Matula.

Ponieważ Krajowe Eliminacje 2018 są otwarte dla wszystkich, sporo zagranicznych wykonawców planuje się do nich zgłosić. Wśród kandydatów mamy m.in. piosenkarzy z Estonii, Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy czy Rumunii. Z tego ostatniego kraju zgłoszenie do TVP wysyła Johnny Badulescu, laureat 4. miejsca w pierwszym półfinale „Selectia Nationala”. Wokaliście zabrakło 1 punktu by awansować, dlatego postanowił dać balladzie „Devoted” drugą szansę i zgłasza utwór do polskich preselekcji. Z kolei Sofi Lapina, która wycofała się z udziału w finale preselekcji na Białorusi, ogłosiła, że zgłosiła do Polski inną piosenkę niż tą, którą prezentowała na przesłuchaniu w Mińsku. Zamiast „Gravity”, Sofi chciałaby zaśpiewać w polskim finale piosenkę „Castles„.

%d blogerów lubi to: