[AKTUALIZACJA] Wiemy, kto będzie reprezentował Hiszpanię i Czechy! Sennek zaśpiewa dla Belgii! Jelena Matula przygotowała utwór na Krajowe Eliminacje! Kiedy premiera?

Duet z Hiszpanii, przystojniak z Czech! Poznaliśmy dwa kolejne utwory na Eurowizję 2018! Przed Wami także informacje o dwóch kolejnych kandydatkach do Krajowych Eliminacji! Co przygotowały Jelena Matula i Justyna Sawicka? 

[UPDATE]: Reprezentantami Hiszpanii zostali Amaia i Alfred z utworem „Tu Cancion”.

Dziś o 22:30 rozpocznie się gala preselekcyjna w ramach programu „Operacion Triunfo”, co oznacza, że już dziś późnym wieczorem poznamy reprezentanta Hiszpanii i jego utwór. Zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami, w konkursie udział weźmie dziewięć piosenek, wykonywanych przez uczestników talent-show. Aitana, Alfred, Amaia, Ana Guerra i Miriam wykonają utwory solowe, zaśpiewają też w duetach (Aitana z Aną Guerrą, Alfred z Amaiyą, a Miriam z, wyeliminowanym już z programu, Agoney’em). Będzie też wspólny utwór zaśpiewany przez pięciu finalistów show. Piosenki zostały skomponowane specjalnie na Eurowizję i rozdzielone uczestnikom poprzez nauczycieli Akademii OT. W pierwszej rundzie usłyszymy wszystkie propozycje, a widzowie wybiorą trzy najlepsze piosenki, które trafią do superfinału. W obydwu etapach obowiązuje 100% televoting, co oznacza, że widzowie mogą bardziej głosować na swoich ulubionych bohateró Operacion Triunfo, nie patrząc na utwory, jakie śpiewają. Gośćmi specjalnymi będą Luisa Sobral (ESC 2017), Conchita Wurst (ESC 2014), J Balvin, Manel Navarro oraz pozostali uczestnicy OT, którzy odpadli już z gry. Transmisja rusza o 21:30 (czasu polskiego) i potrwa do 01:15. W telewizji show oglądać można na RTVE La1, La1 Cataluna oraz TVE Internacional. W Internecie transmisja dostępna TUTAJ oraz na licznych streamach nieoficjalnych. 

Zgodnie z przewidywaniami, 22-letni piosenkarz i model Mikolas Josef wygrał internetowe preselekcje i będzie reprezentował Czechy, jako pierwszy w historii solista płci męskiej. Jego utwór to „Lie to me”, który na YouTube cieszy się sporą popularnością i zapewne może być traktowany jako faworyt Eurowizji 2018. Czy dzięki niemu Czesi osiągną swój największy sukces eurowizyjny?

Reprezentantka Belgii, Laura Groeseneken, wystąpi w Lizbonie pod pseudonimem Sennek – potwierdziła to telewizja VRT. Piosenka wokalistki ma być opublikowana w ciągu najbliższych paru tygodni. Peter Van de Veire z telewizji belgijskiej jest zadowolony z losowania półfinałów (Belgia wystąpi w pierwszym) – uważa, że w przypadku awansu, wykonawca będzie miał więcej czasu by się przygotować. Przypomina też, że Laurze Tesoro nie przeszkodził fakt, że występowała w pierwszej połowie. Jedynym mankamentem jest fakt, że w I półfinale jest o jedno państwo więcej. „Mimo wszystko, to będzie ekscytujące, zwłaszcza, że EBU ma zły nawyk wywoływania Belgii do finału jako ostatniego kraju” – żartuje.

I znów Eurowizja gości w polskich mediach. Tym razem za sprawą dzisiejszego losowania, o którym informują czołowe portale rozrywkowe. „Polska może mówić o ogromnym szczęściu, bowiem nasz reprezentant zaprezentuje się drugiej połowie drugiego półfinału, strategicznie jest to jedna z lepszych pozycji startowych. Dodatkowo, głosować na nas mogą mieszkańcy takich krajów, jak: Norwegia, Niemcy, Holandia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Francja, Włochy czy Gruzja” – czytamy na JastrzabPost. Tymczasem to już ostatni moment, by zgłosić się do Krajowych Eliminacji. Telewizja Polska zamknie ten etap 1 lutego. Wiemy, że do konkursu ostatecznie zgłosi się uczestniczka „The Voice” i reprezentantka Łotwy 2012 (jako chórzystka) – Jelena Matula. Wokalistka zdradziła, w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym, że przygotowała utwór „I like”, który sama napisała (zarówno tekst jak i muzykę). Piosenkę wyprodukowała razem z mężem w Rydze. Trwają ostatnie prace nad montażem video i być może już jutro utwór ujrzy światło dzienne. Jelena ma nadzieję, że jej propozycja spodoba się fanom Eurowizji.

Kolejną kandydatką jest Justyna Sawicka – wokalistka zgłosiła utwór „Niezgoda” napisany przez szwedzkich kompozytorów. Co ciekawe, teledysk do utworu nakręcono na Fuerteventurze.  „Jeszcze nigdy na planie teledysku nie pracowałam tak długo, a jednocześnie tak wspaniale! Udało nam się połączyć przyjemne z pożytecznym, spędzając czas w Hotelu Sol Beach House Fuerteventura należącym do sieci Melia Resort & Spa, położonym przy zjawiskowej Lagunie Sotavento!” – przyznała w rozmowie z Radio Emka. A o czym jest „Niezgoda”? To mocne słowa skierowane do mężczyzny przez silną kobietę. Premiera teledysku odbędzie się dopiero 13 lutego, ale utwór w wersji audio jest już do pobrania ze strony Radio Emka – TUTAJ.

%d blogerów lubi to: