Krajowe Eliminacje 2018: Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wybrali 10 najlepszych propozycji spośród opublikowanych zgłoszeń! [RANKING]

Ponad 8,5 tysiąca głosów zebrano w plebiscycie na najlepszą, spośród opublikowanych, propozycję do Krajowych Eliminacji 2018! Z ponad 60 propozycji czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego wybrali najlepszą dziesiątkę! Oto ona!

W plebiscycie, który ruszył w czwartkowy wieczór udział wzięło 61 piosenek, które najpóźniej do soboty zostały opublikowane i potwierdzone jako propozycje na Krajowe Eliminacje 2018. Czytelnicy mogli głosować do niedzieli, do godziny 22:00, a w ankiecie mieli możliwość wyboru maksymalnie 10 piosenek. Oto piosenki, które zdobyły najwięcej głosów:

10. „All About Us” (wyk. Marta) 3% (286 głosów)

Piosenka, która popularność poza Polską zdobyła dzięki grze komputerowej. Sama wokalistka przygotowuje się do premiery płyty, a udział w Krajowych Eliminacjach na pewno pomógłby jej pokazać się polskim widzom. Więcej na temat Marty przeczytacie TUTAJ.

09. „Stop the show” (wyk. Dorota Osińska) 3% 309 głosów

Wokalistka startowała już w preselekcjach 2016 z utworem „Universal” i chociaż nie zajęła miejsca w top3, najwyraźniej polubiła przedeurowizyjną rywalizację. O swoim ponownym starcie powiedziała w trakcie programu „Halo Polonia” skąd pochodzi występ do nowej piosenki.

08. „Never Forget” (wyk. Basia Janyga) 3% 310 głosów

Autorska kompozycja „Never Forget” jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, nad którym pracuje wokalistka. Basia postanowiła skorzystać z mediów społecznościowych, by pokazać swoją chęć wyjazdu na Eurowizję i zachęca swoich fanów do korzystania z hashtagu #janyganaeurowizji

Piosenka „Never Forget” dostępna jest TUTAJ, a więcej informacji o wokalistce znajdziecie w archiwalnym artykule Dziennika Eurowizyjnego.

07. „Can’t stop loving you” (wyk. Alan Cyprysiak) 3% 313 głosów

Wokalista znany z udziału w „The Voice” najpierw przygotował swój utwór w wersji śpiewanej w duecie, jednak ostatecznie do TVP zgłosił utwór, w którym śpiewa samodzielnie. Ciekawe, czy pierwsza wersja byłaby równie dobrze oceniona?

06. „Spotlight” (wyk. Tomasz Dolski) 5% 445 głosów

Wokalista i skrzypek, który marzy o występie na wielkiej scenie. Laureat 3. miejsca w pierwszej edycji „Must be the Music” zdobył już wielu fanów, a teraz spełnia swoje marzenia. „Spotlight” opowiada o nim samym i jego miłości do sceny i muzyki. Tomek bardzo intensywnie promuje swój utwór, udzielając m.in. wielu wywiadów radiowych.

Piosenka „Spotlight” i więcej informacji o tym kandydacie dostępne >TUTAJ<

05. „EUVI” (wyk. Ramona Rey) 6% 562 głosy

Kontrowersyjna, jak często ją określają, piosenkarka pop i muzyki klubowej przez wielu uważana jest za idealną reprezentantkę jeśli chodzi o wysłanie na Eurowizję utworu odważnego i ryzykownego. Nie wiadomo jak piosenka zostałaby odebrana, ale na pewno wywołałaby sporo emocji w Europie – trudno nawet porównać ją do jakiejkolwiek innej propozycji eurowizyjnej.

04. „Famous” (wyk. Elysa ft. JQ) 7% 645 głosów

Jedyna zagraniczna kandydatka w top10 czytelników pochodzi z Estonii, a wcześniej swoich sił próbowała też w preselekcjach San Marino. Do udziału w Krajowych Eliminacjach namówili ją polscy fani. Czy piosenka po angielsku z fragmentem w języku jamajskim trafi na scenę do TVP?

03. „Reborn” (wyk. United States of Emotion) 7% 654 głosy

02. „Fleeting moments” (wyk. United States of Emotion)” 9% 917 głosów

Utalentowani i przystojni – Marcin i Patryk stworzyli United States of Emotion, zgłosili dwa utwory do Krajowych Eliminacji i wywołali wśród fanów Eurowizji ogromne poruszenie. Doceniono świeżość kompozycji, unikalność i dobrą produkcję. Niektórzy najchętniej widzieliby w stawce finałowej obie propozycje, ale najpewniej nie będzie to możliwe. Trzymamy kciuki, by starania chłopaków nie poszły na marne!

01. „Delirium” (wyk. Isabell Otrębus) 12% 1211 głosów

To chyba dla nikogo nie jest niespodzianka. Polska mieszkająca w Szwecji świetnie zaprezentowała się podczas ubiegłorocznych preselekcji, a teraz o jej udziale mówi się praktycznie od początku roku! Ponownie stawia na kompozycję sprawdzonych, szwedzkich kompozytorów, ale tym razem towarzyszy jej spora grupa fanów, których ujęta talentem i otwartością. Czy przekona do siebie komisję i dostanie drugą szansę w preselekcjach? Osobiście jestem tego pewny!

Najprawdopodobniej jutro poznamy wyniki głosowania komisji i dowiemy się, kto ostatecznie wystartuje w finale Krajowych Eliminacji. Czy będą to kandydaci, których już znamy, a może nazwiska, których w ogóle się nie spodziewamy? Emocje udzielają się wszystkim, ale już niedługo wszystko będzie jasne! Przypomnę, że Dziennik Eurowizyjny organizował podobny plebiscyt rok temu, wygrała go Aneta Sablik, którą zakwalifikowano do finału!

Jeśli jesteś kandydatem do Krajowych Eliminacji i Twoja piosenka brała udział w tym plebiscycie, ale nie znalazła się w top10, a chcesz znać swój rezultat, zgłoś się poprzez e-mail na blazewicz.poczta@gmail.com 

zdjęcie pochodzi z profilu Facebook Briana Allena. Dziękuję za możliwość udostępnienia

4 komentarze

  1. Szkoda, że tak naprawdę żadna z tych propozycji nie ma szans na powrót do eurowizyjnego top 10, ba, mam nadzieję, że jest cień szansy na finał. Liczę jeszcze na cud w postaci nowych propozycji.

    Polubienie

  2. United States of Emotion to najwyższy światowy poziom. Cały świat powinien o nich usłyszeć. Polska to za mało dla takich talentów.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: