TVP wydłuża czas obrad komisji! Wyniki dopiero w czwartek! Jak polscy wykonawcy zareagowali na wyniki głosowania czytelników Dziennika Eurowizyjnego? Gromee i Oscar Jensen wśród zgłoszonych! Kto nie wysłał do TVP swojej piosenki?

Zmiana terminu ogłoszenia finalistów i reakcje wykonawców na top10 Dziennika Eurowizyjnego! Oscar Jensen wśród zgłoszonych! A co z Michałem Szpakiem, Gromee, Blue Cafe czy Iwoną Węgrowską? 

Ze względu na rekordową ilość zgłoszeń do Krajowych Eliminacji 2018 TVP zdecydowała o przedłużeniu obrad komisji kwalifikacyjnej o dwa dni. Oznacza to, że listę finalistów (od 5 do 10 nazwisk) poznamy najpewniej dopiero w czwartek. Dodatkowy czas pozwoli jurorom dokładniej przyjrzeć się nadesłanym aplikacjom i faktycznie wybrać te utwory, które dadzą różnorodną i emocjonującą stawkę kandydatów. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, TVP otrzymała ponad 200 zgłoszeń. Dziennik Eurowizyjny dotarł do ponad 60 piosenek, które zostały już opublikowane oraz do ok. 20 nazwisk wykonawców, którzy potwierdzili zgłoszenie, ale jeszcze nie opublikowali swoich konkursowych propozycji.

Przypominam, że wczoraj zakończył się plebiscyt czytelników Dziennika Eurowizyjnego na najlepsze piosenki spośród tych zgłoszonych i opublikowanych. Wygrała Isabell Otrębus z „Delirium”, a w top3 towarzyszą jej dwie piosenki duetu United States of Emotion. Więcej na ten temat przeczytać możecie TUTAJ. „Po raz kolejny moi fani pokazali, że są najlepsi na świecie, dziękuję!!!” – napisał na swoim fanpage Tomasz Dolski, laureat 6. miejsca w głosowaniu. Przy okazji wokalista przyznał, że to Polskie Radio Poznań zgłosiło „Spotlight” do Krajowych Eliminacji. „Dzięki Waszym głosom znalazłam się w pierwszej dziesiątce najlepszych propozycji plebiscytu Dziennika Eurowizyjnego! 😊” – pochwaliła się Basia Janyga, zdobywczyni 8. miejsca. „Kochani 😍 Dziękuje za pierwsze miejsce” – napisała zwyciężczyni, Isabell Otrębus. „Tak miło rozpoczynamy tydzień. Dzięki Waszym głosom, nasze obie propozycje znalazły się na podium zestawienia! Dziękujemy 🖤” – czytamy na fanpage United States of Emotion.Pozostaje jeszcze tylko czekać na wyniki oficjalnego głosowania jury! To wtedy dowiemy się, czy dostąpię zaszczytu i stanę do walki z innymi artystami o możliwość reprezentowania naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji! Dziękuję za oddane głosy i proszę o mocne trzymanie kciuków!” – zakomunikował Alan Cyprysiak, który w głosowaniu zajął 7. miejsce. Co ciekawe, plebiscyt Dziennika Eurowizyjnego doczekał się nawet reportażu w jednej z telewizji lokalnych!

Tymczasem kolejni wokaliści ujawniają swoje preselekcyjne zapędy. Po wielu tygodniach niepewności, dziś Gromee potwierdził wysłanie zgłoszenia do Krajowych Eliminacji. Jak przyznał, zrobił to specjalnie dla swoich fanów. Nie wiadomo jednak, jaki utwór ostatecznie wysłał do TVP. Dwa utwory do konkursu zgłosiła Natalia Grzywacz czyli Natalien G. Są to „Make your move” oraz „Breathing under water” przygotowane przez greckich kompozytorów. Parę lat temu polsko-kanadyjska wokalistka Anna Cyzon zrobiła podczas preselekcji furorę i zajęła 2. miejsce. Teraz w jej ślady idzie inny polsko-kanadyjski wykonawca – Oscar Jensen, który do konkursu zgłosił piosenkę „The same boat”. Od 14 roku życia grał w zespołach punkowych i pewnego dnia został zauważony przez Pita Kędzierzawskiego z zespołu Hunter. Grał w zespole Backward Runners, ale szybko zdecydował, że chce robić swoją muzykę. Jak przyznał w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym, ostatnio codziennie komponuje różne piosenki i pracuje nad swoim albumem. Konkursowa piosenka nie została jeszcze opublikowana, ale żeby zapoznać się z aktualną twórczością (i głosem) Oscara, zapraszam do obejrzenia teledysku do utworu „Never turn back time”.

Do konkursu zgłosili się też m.in. Leszek Stanek („Lost Boy”), Kamil Olivier („Up and away”), Brian Allan („Rock This Party – The Mo Mo Mo Song”), Karolina Cicha, Maja Kapłon, Brathanki, Clodie czy dwie byłe reprezentantki – Magdalena Tul i Lidia Kopania. Nadal nie wiadomo, co z Michałem Szpakiem, a coraz częściej pojawiają się sprzeczne plotki na ten temat. JastrzabPost sugeruje, że wśród zgłoszonych Szpaka nie ma, gdyż wokalista obawiał się, że nie poprawi swojego rezultatu z Eurowizji 2016 oraz nie chciałby rywalizować z Margaret, która ma szansę reprezentować w Lizbonie Szwecję. Nadal nie wiadomo jednak, jaka jest prawda i zapewne o udziale wokalisty dowiemy się dopiero w czwartek, jeżeli komisja TVP zakwalifikuje jego (prawdopodobne) zgłoszenie do finału. Do konkursu nie zgłosiła się Iwona Węgrowska. Wokalistka przyznała, że odpuściła już ten temat, bo konkurs Eurowizji jest dla niej od samego początku nieszczęśliwy.

Wbrew wcześniejszym spekulacjom, o ponowny udział w Eurowizji nie walczyć będą w tym roku członkowie grupy Blue Cafe. W rozmowie z Plejadą Dominika Gawęda przyznała, że pomyślą o zgłoszeniu, ale może w przyszłości. O swoich kandydatów na Eurowizję zapytano nawet aktora i uczestnika nowej edycji „Agent. Gwiazdy” – Tomasza Ciachorowskiego.Może Arek Kłusowski byłby fajnym wyborem. Trudno mi powiedzieć, ale może Natalia Nykiel? Myślę o takich wyborach nieeurowizyjnych, bo ostatnio można zauważyć, że doceniani są artyści proponujący coś alternatywnego” – powiedział.

2 komentarze

  1. Mam wielką nadzieję, że menagment Michała podjął decyzję, że nie zgłaszają Michała do preselekcji.
    Nie jest mu to teraz w żaden sposób potrzebne. Nagrywa płytę, w tej chwili ma trasę ClassicTour z Siostrą – Marleną Szpak, oprócz tego nadal koncertuje solo, choć od wydania poprzedniej płyty minęło dwa lata. W hegi życiu dużo się dzieje i uważam, że Eurowizja może kiedyś w przyszłości, ale nie teraz.
    Z tą rywalizacją z Margaret t Jastrząb nieźle popłynął. Najpierw Margaret musiałaby nauczyć się śpiewać na żywo, co nie wychodzi jej najlepiej. Poza tym ona jeszcze nie wygrała szwedzkich preselekcji, by już ją wystawiać do rywalizacji. Ale Jastrząb jak to Jastrząb – plecie bzdury, byle tylko o Michale, bo to gwarantuje wejścia na stronę. Wiarygodni nie są.

    Polubienie

  2. Nie wiedziałem, że Karolina Cicha zgłosiła się do preselekcji. Trzymam kciuki, żeby jej się udało.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: