EUROWIZJA: PRÓBY TECHNICZNE. DANIA, ARMENIA, RUMUNIA, BELGIA, CYPR + Belki początkowe

Artykuły dotyczące niedzielnych prób znajdziecie TUTAJ TUTAJ. Pierwsze próby poniedziałkowe opisane zostały TUTAJ.  O 20:00 na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego live podsumowujący dzisiejsze próby!

  1. Reiley w trzypokojowej konstrukcji 🇩🇰
  2. Brunette na równi pochyłej 🇦🇲
  3. Theodor Andrei wprowadza Pokemony na Eurowizję 🇷🇴
  4. Gustaph celebruje kulturę queer 🇧🇪
  5. Andrew igra z ogniem 🇨🇾

Reiley w trzypokojowej konstrukcji 🇩🇰

Reiley będzie mieć na scenie trzyczęściową obrotową konstrukcję, a każda część to pokój w innym kolorze. Wokalista będzie przechodził przez drzwi i znajdzie się w innym pomieszczeniu. Dodatkowo będzie tam LED-owa podłoga, a na ścianach wyświetlane mają być grafiki. Wizualizacje to wirujące chmury, serca i emoji. Jest zabawnie i uroczo” – komentują osoby relacjonujące próby. Pomimo ogromnej popularności na TikToku Duńczyk z Wysp Owczych nie jest uznawany za pewniaka do finału, ale taki występ może pomóc mu zostać zapamiętanym. Influencera obserwuje na TikToku ponad 10 milionów użytkowników czy bije na głowę pozostałych uczestników Eurowizji. Jego nagrania zebrały juz ponad 134 miliony polubień. A publikuje bardzo wiele, w tym także covery, chociaż mówi się o nim, że nie jest najlepszym wokalistą. Niedawno opublikował krótki cover „Tattoo” Loreen i wielu internautów zwraca uwagę, że brzmi trochę jak Szwedka.

@reiley

this song is way too high for me but I had to because ..Loreen ❤️

♬ original sound – Rei

Brunette na równi pochyłej 🇦🇲

Brunette swój występ rozpoczyna z pozycji leżącej, na pochyłej konstrukcji postawionej z przodu sceny. W tle ma wirujące grafiki. W momencie, gdy pojawia się część rapująca, nagle wyłącza się światło. „Brunette ma niesamowitą prezencję sceniczną i potężny wokal” – czytamy w relacji, gdzie zwrócono uwagę, że pomysł sceniczny sprytnie wykorzystuje światło i grafikę, która zmienia tempo. wokalistka ubrana będzie w biały kostium w widocznymi czarnymi łączeniami. Wygląda pięknie, jak przystało na Miss Eurowizji, którą okrzyknęli ją członkowie Dziennika Eurowizyjnego. Lokalne media w Armenii cieszą się, że Brunette jest tak dobrze przyjmowana w wielu krajach. Niedawno informowano, że wokalistka uznana została za najpopularniejszą artystkę tegorocznego konkursu (według strony Wiwibloggs). Na pocztówce poprzedzającej występ Brunette zobaczymy ją w Muzeum – Instytucie Komitasa, gdzie przechowywane są przedmioty tego mnicha i kompozytora. Władze muzeum wręczyły Brunette specjalny prezent oraz życzyły powodzenia na Eurowizji. Poniżej krótki filmik z wizyty:

[16:54]

Prędzej czy później musiało do tego dojść – wyciekły … belki czyli podpisy pojawiające się na ekranach pomiędzy pocztówką a występem. Zobaczcie jak wyglądają:

[17:03]

Zdjęcia z próby Danii już dostępne. Widzimy prosty strój Reiley’a oraz jego konstrukcję sceniczną, która zawiera nie tylko drzwi, ale też schodki, na którym wokalista przysiądzie. Wiele ujęć realizowanych będzie z bliska, więc widz będzie mieć wrażenie, że to teledysk, z kolei publika w Liverpool Arena niewiele będzie widzieć. Pod koniec będzie jednak fragment utworu, który Reiley zaśpiewa zdala od konstrukcji. Galeria dostępna TUTAJ.

[17:20]

Pierwsze zmiany w zakładach bukmacherskich po dzisiejszych próbach. Finlandia zyskuje i ma teraz 19% szans na wygraną. Zyskał też Izrael (z 2% do 3%). Loreen straciła 2%, ale wciąż jest główną faworytką.

[17:38]

Są już zdjęcia Brunette z próby i wiemy, jak wygląda jej konstrukcja. Wielki kwadrat na którym wyświetlane są grafiki. Pojawiać się one będą także na ciele wokalistki. Scena będzie pięknie oświetlona, a uwaga ma być skupiona na reprezentantce. Galeria dostępna TUTAJ.

Corinne Cumming / EBU

Theodor Andrei wprowadza Pokemony na Eurowizję 🇷🇴

Zupełnie nowy występ Theodora Andrei z Rumunii. Wokalista występuje ubrany na żółto, a na stopach ma skarpetki z Pikachu. Po raz pierwszy na żywo wykonana jest nowa wersja „D.G.T. (Off and On), która ma bardziej akustyczny charakter. Najpierw widzimy Theodora z gitarą, a w momencie gdy piosenka nabiera rockowego pazura, pojawiają się tancerki i „dramatyczny” koniec. Najpewniej Theodor się rozbiera. Do tej pory nie wiadomo jakim cudem mało znany student wygrał preselekcje Rumunii, gdzie obowiązywał tylko televoting. Chociaż w wiekszości głosowań zajmuje ostatnie miejsce, zachowuje optymizm bo wie, że jest dobrze przygotowany. „Całe przygotowania były i są bardzo intensywne, godziny mijają niesamowicie szybko pomiędzy próbami śpiewu, nagraniami, pracą w studiu, wywiadami i wiadomościami video. Chcę, żebyśmy wszyscy byli zgraną drużyną i dali z siebie wszystko” – powiedział w jednym z wywiadów. Wokalista bardzo miło wspomina wizytę na pre-parties, zwłaszcza w Londynie, gdzie od organizatorów dostał gitarę. Zawsze z zaskoczeniem przyjmował fakt, że fani śpiewają jego „D.G.T.” i znają rumuński tekst. „Dziękuję z całego serca za wszystko” – dodał.

Chloe Hashemi / EBU

Gustaph celebruje kulturę queer 🇧🇪

Pora na Gustapha z Belgii, który występuje w białej marynarce z różową koszulą i spodniami. Na scenie pojawiają się schody (drugi raz wykorzystywany jest taki rekwizyt – pierwszy miała Irlandia), a na LED-ach widać tańczących vogue oraz drag queens. Z pewnością „Because of you” zachęci wszystkich do tańca. Oczywiście Gustaphowi towarzyszyć będą ubrane na czarno chórzystki.Otaczam się teamem, któremu naprawdę ufam. Naprawdę czuję, że dajemy z siebie wszystko jeśli chodzi o ten występ” – powiedział w niedzielę na lotnisku podczas spotkania z mediami. Zapowiedział, że będzie celebrował kulturę queer razem z Brytyjczykami, a Eurowizję zamieni w jedną wielką imprezę. Podkreślił jednak, że wciąż trwają prace nad szczegółami dotyczącymi występu. Chociaż z początku nie był doceniany przez fanów Eurowizji bo pokonał ich faworytki w preselekcjach, teraz Belg radzi sobie całkiem dobrze w notowaniach i plebiscytach. Zdaje się, że awans nie będzie dla niego niczym kłopotliwym.

@gustaphofficial

🎵 Your love will take me higher 🎵Thanks to my students for surprising me at the airport 🥹💕#eurovision2023 #gustaph #becauseofyou #liverpool

♬ original sound – Gustaph

[18:08]

Pojawiła się galeria zdjęć z próby Rumunii. Wizualizacje pokazują lawę, a także kobietę w długiej białej koszuli. Wcześniej, bo w tej akustycznej części Theodor śpiewa i gra siedząc na stołku barowym, a za nim widzimy błękitne pasy. Na scenie na pewno będzie co najmniej jedna tancerka, która dotykać będzie wokalistę po nagim brzuchu i zostawiać ślad dłoni. Ciężko stwierdzić co jeszcze może się tu wydarzyć. Galeria dostępna TUTAJ.

Sarah Louise Bennett / EBU

[18:17]

TikTok Danii już dostępny. Podobnie jak przy Holandii, także tutaj ważny będzie przekaz telewizyjny występu i takie nagranie nie pokaże tego, co Dania przygotowała. Reiley jest bardzo zadowolony z próby, ale zdradził, że dzisiaj nie wystąpił w stroju scenicznym!

[18:39]

TikTok Armenii pokazuje co dzieje się w tej spokojnej części piosenki „Future Lover”, ale też pod koniec, gdy pojawia się ormiański tekst. Grają światłem i wizualizacjami wyświetlanymi na platformie.

@eurovision

Brunette decided to be good…and she did good! 😍🔮🇦🇲 #Eurovision2023 #Eurovision @Brunette

♬ original sound – Eurovision

[18:42]

Mimo, że nie mamy jeszcze opisu próby Cypru, na stronie Eurovision.tv pojawiła się już galeria zdjęć zza kulis i ujawniono strój Andrew Lambrou. Wokalista z Australii wystąpi w czarnym stroju bez rękawów. Cała galeria dostępna jest TUTAJ.

Andrew Lambrou rehearsing Break A Broken Heart for Cyprus at the First Rehearsal of the Second Semi-Final at Liverpool Arena

[18:54]

Czas na zdjęcia z Belgii! Widzimy na niej schody prowadzące do wysokiej platformy. Na schodach śpiewać będą trzy chórzystki. Strój Gustapha składa się z białej marynarki, różowych bufiastych spodni, różowej koszuli i z ogromnego kapelusza. Na scenie będzie też ubrany na różowo tancerz! Wizualizacje to głównie klipy, które znamy już z teledysku czy z preselekcji narodowych. Galeria zdjęć TUTAJ.

Andrew igra z ogniem 🇨🇾

Wokal Andrew jest wysublimowany, a sposób, w jaki nastrój piosenki buduje się od pierwszego brzmienia do jeszcze mocniejszego zakończenia to coś elektryzującego” – czytamy na Eurovision.tv. W tle za wokalistą wizualizacje z wodospadem płomieni. Jak już wcześniej zapowiadał reprezentant Cypru, w występie pojawi się ogień. Z uwagi na odległość Lambrou nie brał udziału w pre-parties, jednak to nie znaczy, że ma mniejsze szanse by zachwycić widzów i fanów, zwłaszcza, że jest to niezwykle otwarta osoba. Co ciekawe, na swoim TikToku nagrał mnóstwo coverów tegorocznych piosenek eurowizyjnych i bardzo cieszy się całą atmosferą konkursu. W wywiadzie dla EurovisionFun przyznał, że jego celem jest dać z siebie wszystko. Chce by przekaz utworu został zrozumiany i nie patrzy na razie na to, co stanie się po występie i które miejsce w półfinale lub w finale zajmie. „Skupiam się by wyjść na scenę i czuć dumę z siebie samego” – dodał. Czuje ogromne wsparcie nie tylko od ludzi z Cypru, gdzie ma rodzinę, ale też z Australii, gdzie na stałe mieszka. Czy może liczyć na 12 punktów z Australii? „Musimy poczekać i zobaczymy” – stwierdził.

[19:15]

Zgodnie z oczekiwaniami na występie Cypru mamy dym i cztery miejsca z pełnymi płomieniami. To pierwszy prawdziwy ogień od momentu rozpoczęcia prób! Czekamy w takim razie na zdjęcia i tiktoka by zobaczyć, co przygotowała stacja CyBC.

@andrewlambrou

This was a killer 😂 breakabrokenheart eurovision cyprus esc2023 foryou

♬ original sound – Andrew Lambrou

[19:50]

Kolejny tiktok – tym razem Rumunia. Na wizualizacjach widzimy też samego Theodora śpiewającego w białej bluzce. Generalnie nadal nie wiemy o co chodzi Rumunii i co ten występ ma oznaczać.

@eurovision

Yes to the yellow, yes to the Pikachu socks, yes to Theodor 💛🇷🇴 #Eurovision2023 #Eurovision @Theodor Andrei

♬ original sound – Eurovision

[21:06]

Opóźniona galeria Cypru już się pojawiła i mamy też tiktok. Na TikToku widać, że Andrew jest na scenie sam co jest dość dużym zaskoczeniem. W tle ma wizualizacje wodospadu lub ognia. Na zdjęciach widać też dym. Dużo ekspresji i emocji na twarzy i pewnie też w głosie. Ale czy to wystarczy? Galeria dostępna TUTAJ. TikTok poniżej:

@eurovision

Red lights, flashes, Andrew Lambrou rises out of the ashes ☄️🇨🇾 #Eurovision2023 #Eurovision @Andrew Lambrou

♬ original sound – Eurovision

Fot. Reddit

%d blogerów lubi to: