Szansa na Sukces – Eurowizja 2020: Dziś ostatni półfinał! Kto startuje, co zaśpiewa? Kto jest faworytem? Wieczorem premiera utworu Francji

🇵🇱 Szansa na Sukces – Eurowizja 2020: Trzeci odcinek

Dziś o 15:15 ostatni półfinał polskich preselekcji „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020”. W finale są już Kasia Dereń oraz Alicja Szemplińska. Dziś usłyszymy ostatnią siódemkę uczestników. Wykonawcy zmierzą się z repertuarem The Beatles, którzy nie mają związku z Eurowizją, chyba, że bardzo głęboko się poszuka. Zgodnie z formatem „Szansy na Sukces” Artur Orzech wylosuje dla uczestników piosenki, a komisja zdecyduje o tym, kto wejdzie do finału, a kto dostanie wyróżnienie. Przypominam, że zgodnie z najnowszą wersją regulaminu programu, decyzji jury nie można kwestionować. Występy oceniać będą Michał Szpak, Gromee oraz przewodnicząca komisji Cleo. W finale troje finalistów zaprezentuje się w coverach eurowizyjnych, a także wykona utwory przygotowane specjalnie na konkurs Eurowizji. Wszystkie piosenki w finale mają być zaśpiewane po angielsku, a wbrew wcześniejszym spekulacjom, nie wszystkie będą miały szybkie tempo.

 

🇵🇱 Szansa na Sukces: Kto wystąpi, kto jest faworytem?

Stawka III półfinału wygląda następująco (zgodnie z kolejnością występów):

  1. Marek KaliszukHelp
  2. Nick SincklerCan’t buy me love
  3. Basia GiewontLove me do
  4. Albert ČernýPlease please me
  5. Norbert LegiećShe loves you
  6. Marzena RytTwist & Shout
  7. Adrian MakarHard day’s night

Chociaż wielu fanów twierdzi, że dzisiejsza stawka jest najmniej atrakcyjna, to jednak nie należy jej lekceważyć. Wśród kandydatów mamy m.in. bardzo doświadczonego scenicznie Marka Kaliszuka, który już nie pierwszy raz próbuje swoich sił w walce o Eurowizję. Wystąpi też Nick Sinckler, chórzysta Lanberry podczas Krajowych Eliminacji 2017, uczestniczka „The Voice” Marzena Ryt, zwycięzca „Mam Talent” Adrian Makar, młody wokalista Norbert Legieć, utalentowana Basia Giewont oraz reprezentant Czech na Eurowizji 2019 – Albert Cerny, dla którego TVP najprawdopodobniej usunęła z regulaminu zapis o obowiązku posiadania polskiego obywatelstwa, by brać udział w „Szansie na Sukces”. Po ostatnim odcinku, który wywołał ogromną burzę w Internecie, dzisiejszy będzie miał zdecydowanie lepszą i weselszą atmosferę, a u kandydatów zamiast rywalizacji i stresu widać będzie mnóstwo zabawy, tańca i wspierania siebie nawzajem.

 

W ankiecie Dziennika Eurowizyjnego, mocno promowanej w jednym z polskich miast, wygrał Adrian Makar, który zdobył 50,5% wsparcia. Drugie miejsce ma Marek Kaliszuk (24,3%), a trzecie lider grupy Lake Malawi (11,32%). Dzisiejszy zwycięzca najpewniej zamknie skład finalistów, chyba, że TVP zaskoczy nas po raz kolejny i przyzna komuś z wyeliminowanych tzw. „złoty bilet” o którym informowała w regulaminie. Nie do końca jednak wiadomo kto miałby takie wyróżnienie dostać i czy jest taka potrzeba. Na ten moment wielu fanów nabiera pewności, że polską reprezentantką w Rotterdamie i tak zostanie Alicja Szemplińska. Dzisiejszy odcinek rusza o 15:15 na TVP2 i potrwa godzinę. Transmisja internetowa dostępna będzie m.in. za pośrednictwem WP Pilot

 

🇫🇷 Eurowizja 2020: Francja zaprezentuje swój utwór

W ramach programu „Le Dimanche” od 20:30 na France 2 odbędzie się oficjalna premiera piosenki francuskiej na Eurowizję 2020. Co ciekawe, informacje na temat utworu Toma Leeba mają być podane wprost spod Wieży Eiffela w Paryżu. Na ten moment nie wiemy nic o kompozycji, nie znamy jej tytułu i nie wiemy jak dokładnie przebiegać będzie sama premiera, chociaż wydaje się, że długa nie będzie, bo TV5 Monde podaje informacje o emisji specjalnej „Eurovision 2020 – La chanson”, którą pokaże o 20:57 i potrwa ona tylko cztery minuty. Program „Le Dimanche” nadawany będzie na France 2 od 20:30 i potrwa 24 minuty, natomiast część poświęcona ESC 2020 ma być pokazana ok. 20:50. Transmisja internetowa dostępna może być TUTAJ.

 

Źródło: TVP, Dziennik Eurowizyjny, France 2, inf. własne, fot.:M. Błażewicz

%d blogerów lubi to: