Szansa na Sukces – Eurowizja 2020: Kolejne nazwiska! Trwają nagrania odcinków półfinałowych. Basia Giewont o swoim udziale w preselekcjach – co sądzi o Eurowizji?

Dziś w studiu TVP nagrano I odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” 🇵🇱 z repertuarem ABBY, zespołu, który zwyciężył ESC 1974 dla Szwecji. O bilet do wielkiego finału walczyło siedmiu wykonawców, w tym Emilia Sanecka z zespołu Daj To Głośniej, Amelia Andryszczyk (preselekcje do JESC 2016), Kasia Dereń (chórzystka z ESC 2018), Maja Hyży (finalistka Krajowych Eliminacji 2018), Patryk Skoczyński (The Voice od Poland) oraz bohaterowie poprzednich odcinków „Szansy” – Sargis Davtyan i siostry Julia i Wiktoria Szlachta. Występy w którym kandydaci śpiewali wylosowane przez Artura Orzecha piosenki oceniali jurorzy – Michał Szpak (ESC 2016), Cleo (ESC 2014) i Gromee (ESC 2018). Atmosfera w studiu była niezwykle przyjazna, często zresztą podkreślano, że program jest bardzo „rodzinny” – nie ma tam stresu i rywalizacji. Pojawiło się wiele eurowizyjnych angedot, wspomnień i materiałów video, a sami uczestnicy bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat konkursu, zresztą niektórzy z nich są fanami Eurowizji. Kolejne odcinki nagrane będą jutro – będzie to odcinek z piosenkami z Eurowizji (największe przeboje, starsze i nowsze) oraz odcinek z utworami z repertuaru The Beatles. Przed każdym odcinkiem na profilu Instagram Szansy na Sukces pojawi się zdjęcie uczestników, więc do jutra znać będziemy pełną listę kandydatów do Rotterdamu. Emisja pierwszego odcinka zaplanowana jest na 2 lutego o 15:15 w TVP2.

Aktualizowana lista uczestników „Szansy na Sukces” dostępna jest TUTAJ.

Poza kandydatami, którzy dziś już zaśpiewali (największym zaskoczeniem w stawce była obecność Mai Hyży), wiemy o kolejnych uczestnikach – są to Bartosz Kurkiewicz i Paulina Czapla. Nadal sporo mówi się o potencjalnym udziale Alicji Szemplińskiej, a w kuluarach pojawiają się też inne ciekawe i znane nazwiska. Do preselekcji wysłano ponad 500 zgłoszeń, a dodatkowo TVP zapraszała też niektórych wykonawców do udziału. Artur Orzech określił te odcinki mianem „zawodowych”, co ma być odróżnieniem ich od tych typowo „amatorskich” edycji, które organizowane były wcześniej. W jednym z jutrzejszych nagrań weźmie udział Basia Giewont. Wokalistka i aktorka nie była zdecydowana, by wystartować w „Szansie na Sukces”, ale zgłoszenie wysłał jej przyjaciel Konrad, który był pewien słuszności tego czynu. „Nie mam żadnych oczekiwań, od początku nie miałam, cieszę się, że znalazłam się wśród grona zdolnych ludzi i doceniam chwilę” – powiedziała Basia w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Dodała, że niczego się nie obawia, bo sztuka ma dodawać skrzydeł. „Eurowizja jest jednym z największych widowisk muzycznych, na których mogą zaistnieć młodzi artyści. Wielkie marzenie wielu osób, piękne show, wyjątkowo zorganizowane i zawsze pełne niespodzianek” – twierdzi. Podkreśla również, że konkurs jest możliwością ukłonu w stronę swojego państwa, bo reprezentowanie narodu to ogromny zaszczyt. Najnowszy utwór Basi znajdziecie poniżej:

Reprezentant Azerbejdżanu 🇦🇿 na Eurowizję 2020 wybrany! Oczywiście, nie wiemy jeszcze kto to będzie, ale stacja iTV rozpoczęła proces zbierania piosenek. Kompozytorzy mogą wysyłać swoje propozycje do 7 lutego na adres e-mail eurovisionaz2020@gmail.com. Utwór dla konkretnego wykonawcy wybrany zostanie wewnętrznie. W poniedziałek o 8:00 rusza głosowanie w preselekcjach czeskich 🇨🇿 i wtedy też oficjalnie wszystkie utwory zostaną zaprezentowane w sieci. Wiemy już teraz, że Olga Lounova zaśpiewa „Dark Water” (utwór wyciekł do sieci), Pam Rabbit ma „Get up”, Karelll „At least we tried”, Elis Mraz i Cis T „Wanna be like” (fragment utworu dostępny w sieci), We All Poop piosenkę „All the blood”. O tym, jakie piosenki zaśpiewają Barbara Mochowa i Ben Cristovao dowiemy się najpóźniej jutro. Nadawca litewski 🇱🇹podał kolejność startową w trzecim ćwierćfinale preselekcji. Stawkę otworzy The Backs, a zamknie The Roop. Jedna z faworytek – Aiste Pilvelyte, zaśpiewa jako przedostatnia. W tej rundzie zaprezentują się też m.in. Ruslanas Kirilkinas, KaYra czy Lukas Bartaska.

Źródło: TVP, Instagram, Wikipedia, Eurovoix, LRT, inf. własne

%d blogerów lubi to: