Kto odpadł na Malcie? Kto kandyduje z Ukrainy, Norwegii Centralnej i Danii? Jak głosować na piosenki czeskie? Dziś TVP nagrywa kolejne odcinki „Szansy na Sukces”

Zainteresowanie internautów nie wystarczyło. Ku sporemu zaskoczeniu wielu fanów Jasmine Abela odpadła wczoraj z maltańskiego „X Factora” 🇲🇹 od razu po występie 10 wykonawców. Przypomnę, że jej „Crazy In Love” z pierwszego Live Show zdobyło najwięcej odtworzeń w sieci. Tym razem zaśpiewała „Material Girl” i odpadła. Zagrożeniu ulegli natomiast Dav. Jr. oraz duet Yazmin & James. Jurorzy tym razem nie byli jednak zdecydowani kto ma odpaść i w związku z remisem 2:2 o tym, kto odpadnie zadecydował niższy wynik u widzów. Tym samym 9. miejsce w drugiej edycji „X Factor” zajął Dav. Jr. Do trzeciego Live Show przeszli m.in. Destiny Chukunyere (zaśpiewała wczoraj „I will survive” i oczywiście zachwyciła) oraz Celine Agius, która była zagrożona w pierwszym odcinku, ale najwidoczniej wzięła się w garść i od razu otrzymała awans do trzeciego odcinka.

Znamy już półfinalistów preselekcji ukraińskich 🇺🇦, a zapewne w związku z regulacjami dotyczącymi zakazu występów w Rosji, w stawce są praktycznie same nowe dla „Vydbiru” nazwiska. Powraca jedynie Khayat, którego znamy już z ubiegłorocznych preselekcji (zajął wtedy 5. miejsce w półfinale), a w konkursie mamy też m.in. wokalistkę Assol z „The Voice”, Katyę Chilly, afro-ukraiński projekt hip hop FO SHO, Aleksandra Poryadinskiego z „X Factora”, wokalistę Gio (startował zarówno w „X Factor” jak i „The Voice”), Elinę Ivaschenko (wygrała w „X Factor” i w „The Voice Kids”), grupę GO-A która ukraińską muzykę promuje m.in. w Polsce, zespół [О] grający indie-rocka czy Jerry Heil. Telewizja STB potwierdziła również, że Jamala przestaje być członkiem jury preselekcyjnego. Zastąpi ją Tina Karol (ESC 2006) – na zdjęciu. Nie będzie też Filatova, który często był krytykowany za postawę w jury. Jego miejsce zajmie Vitaliy Drozdov, producent muzyczny.

all

Znamy półfinalistów „Melodi Grand Prix” z Centralnej Norwegii 🇳🇴. O miejsce w finale powalczą Alexandru, Kristin Husoy, zespół Sie Gubba oraz Thomas Loseth. Ich piosenki dostępne są za pośrednictwem strony nrk.no/mgp. Duńczycy 🇩🇰 ruszają dziś ze swoimi półfinałami radiowymi, które (podobnie jak w Norwegii) podzielone są na regiony. Z Danii Południowej mamy Jamie Talbot, Kenny’ego Duerlund oraz Nicka Jonesa, z Danii Wschodniej kandydują SamSara, Soren Okholm i Ben & Tan, a z Danii Północnej Emil, Sander Sanchez i Mielou. Wszystkie piosenki znajdują się TUTAJ. Głosowanie słuchaczy wyłoni zwycięzcę w każdej grupie, a dodatkowo komisja dobierze do grona triumfatorów jeszcze dwóch wykonawców, którym przyzna „dzikie karty”. Łącznie pięciu kandydatów awansuje do finału, gdzie spotka się z uczestnikami automatycznie zakwalifikowanymi. Ruszyło głosowanie online na piosenki czeskie 🇨🇿 – wszystkie propozycje są już dostępne i znajdziecie je np. TUTAJ. Głosować może każdy – wystarczy pobrać oficjalną aplikację Eurowizji („Eurovision”). Każdą piosenkę ocenić tam można w skali od 1 do 10 punktów. Głosowanie zostanie zamknięte 2 lutego.

Dziś w TVP 🇵🇱 nagrania II i III odcinka „Szansy na Sukces” – tym razem pora na hity eurowizyjne (od godziny 12:00) i piosenki z recitalu Beatlesów (od godziny 16:00). Odcinki te zostaną wyemitowane 9 i 16 lutego w TVP2 o 15:15. Stawka uczestników jest już niemal pełna. Wiemy, że w odcinku eurowizyjnym zaśpiewają m.in. Saszan, Paulina Czapla, Aleksandra Nykiel, Weronika Curyło czy Stashka, a w odcinku o The Beatles Marek Kaliszuk i Albert Cerny. Lista uczestników już dziś będzie w całości potwierdzona za sprawą zdjęć, jakie profil „Szansy na Sukces” udostępni na Instagramie. Nie wszystkie doniesienia (a nawet potwierdzenia) okazały się prawdziwe. W stawce programu nie będzie Patricii Kazadi oraz Bartosza Kurkiewicza. Dzisiejsze nagrania zostaną zakończone po godzinie 19:00.

Aktualizowana lista uczestników „Szansy na Sukces” dostępna jest na specjalnej podstronie TUTAJ.

Źródło: TVM, Wikipedia, STB, NRK, DR, ESC Arena, TVP, inf. własne, fot.: Vaaju

%d blogerów lubi to: