Szansa na Sukces – Eurowizja 2020: Kasia Dereń pierwszą finalistką! Dowiedz się o niej więcej i zobacz zdjęcia zza kulis programu!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pierwszy półfinał „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” 🇵🇱 wyłonił pierwszego finalistę. Zdaniem jurorów najlepsza była dziś Kasia Dereń, która zaśpiewała utwór ABBY „Mamma Mia” wydany w sierpniu 1975 roku. Piosenka trafiła na pierwsze miejsca list przebojów w Australii, Niemczech, Irlandii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii – jest jedną z najbardziej popularnych kompozycji zespołu. Doczekała się wielu przeróbek i coverów, a sama Kasia wykonywała już ten utwór…podczas „Tańca z Gwiazdami”. Bez wątpienia, jej występ w „Szansie na Sukces” zachwycił, a po emocjach na twarzy Cleo widać było, że jurorka była zszokowana siłą głosu Kasi. Chórzystka Lukasa Meijera z Eurowizji 2018 była uznawana za faworytkę tego odcinka, wygrała m.in. głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Jurorzy I półfinału przyznali tylko jedno wyróżnienie które trafiło do Patryka Skoczyńskiego za wykonanie „Gimme, Gimme”. Zdaniem przewodniczącego jury, Michała Szpaka, nie wszyscy kandydaci odpowiednio wykorzystali swoje „trzy minuty” na scenie programu.

Szansa na Sukces: Kim jest Kasia Dereń?

Kasia Dereń urodziła się w 1985 roku i jest polską piosenkarką wychowaną w Sulejówku, a w branży znaną m.in. ze wspierania wokalnego Kasi Cerekwickiej, Andrzeja Piasecznego (ESC 2001), sióstr Przybysz, Natalii Kukulskiej, Justyny Steczkowskiej (ESC 1995) czy Edyty Górniak. W 2004 roku wystąpiła na 40. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w 2012 wzięła udział w II edycji „Bitwy na głosy” w TVP2. Jej zespół zajął 7. miejsce. W tym samym roku wystąpiła podczas koncertu upamiętniającego Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego w Opolu. Rok 2013 to udział w II edycji „The Voice of Poland”, trafiła do ekipy Tomsona i Barona i dotarła do półfinału programu. W latach 2018-2019 śpiewała w teleturnieju „Koło Fortuny”. Wydała dwa single – „Something special” z 2015 w duecie z Mateuszem Krautwurst oraz solowy singiel „Just a Few Words” z 2018 roku. Doświadczenie eurowizyjne już ma – została zaproszona do chórku Lukasa Meijera podczas występu Polski na Eurowizji w Lizbonie. Na scenie wystąpiła nie tylko ze Szwedem, ale też z Gromee’m, Mahan Moin, Christianem Rabb i Sarą Chmiel. Miała okazję zobaczyć Eurowizję od kuchni i doskonale wie, jak wyglądają przygotowania do konkursu. Jak stwierdziła na nagraniach „Szansy na Sukces”, jest niezwykle zaskoczona zwycięstwem, bo w swoim życiu jeszcze nigdy nic nie wygrała.

Drugi odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” już w następną niedzielę. Siedmiu uczestników zmierzy się z hitami eurowizyjnymi. Damian Kulej, Paulina Czapla, Weronika Curyło, Stashka, Saszan, Alicja Szemplińska i Aleksandra Nykiel zaprezentują się w repertuarze Mansa Zelmerlowa ze Szwecji, Salvadora Sobrala z Portugali, formacji Dschinghis Khan z Niemiec, Fransa ze Szwecji, Cliffa Richarda i zespołu Brotherhood of Man z Wielkiej Brytanii czy Edyty Górniak z Polski. Emisja oczywiście o 15:15 w TVP2. Na swoich faworytów głosować możecie poniżej:

Wszystkie zdjęcia w tym artkule: M. Błażewicz, 2020 (Dziennik-Eurowizyjny.pl)

%d blogerów lubi to: