Szansa na Sukces – Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska awansuje do finału! Czy zostanie reprezentantką Polski w Rotterdamie?

Drugi półfinał „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” 🇵🇱 wyłonił kolejnego finalistę. Zdaniem jurorów najlepsza była dziś Alicja Szemplińska – zaśpiewała utwór „To nie ja” Edyty Górniak, z którym ta polska reprezentantka wywalczyła historyczne, 2. miejsce na Eurowizji 1994. Zdecydowanie wybór utworu do „Szansy na Sukces” podpasował Alicji! Zwyciężczyni „The Voice 10” była zresztą uznawana za faworytkę tego odcinka, wygrała m.in. głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Jurorzy II półfinału przyznali tym razem dwa wyróżnienia. Otrzymały je Paulina Czapla za „Amar pelos dois” i Weronika Curyło za „odczarowanie” piosenki niemieckiej o Dschingis Khanie. Niestety dobór piosenek nie każdemu przyniósł szczęście, a wpadki zanotowało sporo kandydatów. Trzeba przyznać, że uczestnicy II odcinka mieli najtrudniejsze zadanie, gdyż musieli się nauczyć często zupełnie nowych dla nich piosenek. Repertuar ABBY czy The Beatles jest jednak prostszą opcją niż np. śpiewanie po portugalsku lub niemiecku.

🇵🇱 Szansa na Sukces: Kim jest Alicja Szemplińska?

Zwycięstwo w II odcinku stawia Alicję na pozycji silnego faworyta do wygrania i reprezentowania Polski w Rotterdamie. Wokalistka urodziła się 29 kwietnia 2002 roku w Ciechanowie. Już będąc dzieckiem brała udział w zajęciach wokalnych w lokalnym domu kultury i śpiewała w chórze kościelnym. W wieku 12 lat zapisała się na profesjonalne lekcje śpiewu. W 2016 wystartowała w „Hit, Hit, Hurra!”, które zwyciężyła dzięki największemu poparciu widzów. Pokonała w finale m.in. Alicję Regę (JESC 2017) czy Oliwię Skórę (laureatkę Carpathia Festival 2019). Jej triumf obserwowała Edyta Górniak, która była jedną z jurorek programu. W nagrodę Szemplińska zdobyła m.in. zaproszenie na zajęcia śpiewu u Seatha Riggsa, który był trenerem wokalnym Michaela Jacksona. Do talent-shows wróciła w wieku 17 lat gdy pojawiła się w dziesiątej edycji „The Voice of Poland”. W przesłuchaniach emitowanych 7 września 2019 roku zaśpiewała „Scars to your beautiful” i odwróciła wszystkie krzesła – wybrała jednak team Tomsona i Barona. W odcinku trzynastym (Bitwy) zmierzyła się z Darią Reczek śpiewając „1+1”. Pojedynek wygrała, ale los chciał, że z Darią spotkała się ponownie …w superfinale programu. Zanim jednak dotarła do ostatniej rundy zachwyciła wykonaniami piosenek „Get here”, „I don’t want to miss a thing”, „Unconditionally” czy „Wicked Game”. W finale zaśpiewała „As” ze swoimi coachami, „Litanię” oraz „The Show must go on”. Oryginalnym utworem i jednocześnie jej pierwszym singlem był utwór „Prawie my”. Wokalistka była główną faworytką do zwycięstwa, a po ogłoszeniu wyników szybko zaczęto spekulować o jej szansach w Eurowizji. Bardzo prędko pojawiły się też doniesienia, że weźmie udział w „Szansie na Sukces”. Dodatkowo ostatnio jej występ trafił na popularny kanał YouTube „Best of The Voice”, który cieszy się sporą oglądalnością na całym świecie. Zdobyła tam sporo pozytywnych komentarzy.

Trzeci (i ostatni w rundzie półfinałowej) odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” już w następną niedzielę. Siedmiu uczestników zmierzy się z przebojami Beatlesów. Usłyszymy i zobaczymy Marka Kaliszuka, Nicka Sincklera, Basię Gąsienicę-Giewont, Alberta Cerny’ego z Lake Malawi (ESC 2019 dla Czech), Norberta Legieć, Marzenę Ryt oraz Adriana Makar. O tym, kto zdobędzie ostatni bilet do finału zadecydują jurorzy. Emisja oczywiście o 15:15 w TVP2. Na swoich faworytów głosować możecie poniżej:

%d blogerów lubi to: