Eurowizja Junior: Tomasz Prządka o Choreografii Ali Tracz • Dziś kulisy występów ostatnich krajów • Białoruś triumfuje w plebiscycie „Nasz Faworyt”

Wczoraj na portalu JuniorEurovision.tv pokazano kulisty tylko dwóch występów – Malty 🇲🇹 i Kazachstanu 🇰🇿. Występ Chanel nie zaskoczył fanów, gdyż wiele już o nim wcześniej mówiono, natomiast Karakat zebrała sporo pozytywnych opinii za piękny strój, wizualizacje i dekoracje przedstawiające ostre skały. Mówi się, że Kazachstan w tym roku znów może być faworytem jurorów, jednak niewiele jest głosów, że zdoła wygrać cały konkurs. Trzymając się ściśle polityki EBU wobec tego kraju mało prawdopodobne jest, by po triumfie Karakat telewizja Khabar TV otrzymała prawo do organizacji konkursu ze względu na odległą strefę czasową oraz fakt, że stacja nie jest aktywnym członkiem Europejskiej Unii Nadawców. Z przyczyn technicznych nie opublikowano wczoraj materiału zza kulis występu Niemki Susan 🇩🇪 – klip ma być udostępniony później. Dziś ostatni dzień prezentacji tego typu materiałów. Zobaczymy zaplecze występów reprezentantek Francji 🇫🇷, Gruzji 🇬🇪 i Białorusi . Najwięcej wiemy o Arinie – ma wystąpić na scenie sama, a prezentacja sceniczna podobna będzie do tej z teledysku. Francuska wokalistka Valentina postawi na słodkość i cukierowość, natomiast występ Gruzinki jest na razie tajemnicą. Czym nas zaskoczy? Przekonamy się już niebawem! Materiały zza kulis znajdziecie na JuniorEurovision.tv oraz na oficjalnych kanałach YouTube i Instagram. Poniżej nagrania Kazachstanu i Malty. Pamiętajcie też dzisiaj o „Pytaniu na Śniadanie” – dziś w programie spotkanie z Alicją Regą, reprezentantką Polski z JESC 2017.

🇵🇱 Kto stworzył choreografię dla Ali Tracz?

Alicja Tracz zebrała sporo pozytywnych opinii na temat swojego występu, w którym nie tylko zmienia stroje, ale też występuje z tancerzami przebranymi za przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych. Będzie kolorowo, różnorodnie, dynamiczne i aktywnie, a nie zabraknie oczywiście wspaniałego wokalu polskiej reprezentantki. Za choreografię odpowiedzialny był Tomasz Prządka, tancerz, choreograf (współpracował m.in. przy „Mam Talent”, „Dance Dance Dance” czy „Mali Giganci”) i finalista programu „You Can Dance 3”. Związany jest z Egurrola Dance Agency i grupą VOLT. To on pracował z Alicją zarówno przy występie eurowizyjnym jak i przy układzie tanecznym z kostkami, który Ala prezentowała w „The Voice Kids” czy podczas eurowizyjnej konferencji prasowej. Prządka stworzył też nową choreografię dla Viki Gabor na otwarcie Eurowizji Junior 2020 oraz układ taneczny, który zobaczymy podczas Parady Flag w Opening Act. Wszystko oczywiście we współpracy z Agustinem Egurrolą, który jest głównym choreografem, oraz z tancerzami z Egurrola Dance Studio i Grupy Volt. „To zaszczyt i sama przyjemność pomagać tym zdolniachom i tworzyć dla nich widowisko” – mówi Tomasz Prządka w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. A skąd pomysł na eurowizyjną choreografię do „I’ll be standing”? Koncepcja powstała we współpracy z reżyserem widowiska – Konradem Smugą oraz z Agustinem Egurrolą. „Inspiracją jest oczywiście piosenka Ali Tracz, jej tekst oraz sama nasza reprezentantka. Zależało nam na pokazaniu tego, że każdy z nam ma swoje marzenia oraz cele, każdy jest zupełnie inny, ale dzięki sile która w nas tkwi, wierze we własne możliwości oraz pokonywaniu napotkanych przeszkód, jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko to, czego pragniemy” – wyjaśnia Prządka.

Eurowizja Junior: Białoruś naszym faworytem!

Białoruś wygrała plebiscyt „Nasz Faworyt JESC 2020”, który w tym roku miał międzynarodowy charakter. O wynikach decydowali jurorzy z 12 krajów oraz internauci z całego świata. Po głosowaniu komisji wygrywała Białoruś, zdobywając łącznie 121 punktów, w tym 12 punktów z Serbii, Kazachstanu, Hiszpanii i Holandii. Drugie miejsce miała Polska 🇵🇱 – 106 punktów, w tym najwyższe noty od Francji i Ukrainy. Na trzecim miejscu była Hiszpania 🇪🇸 z 97 punktami i trzema dwunastkami – z Gruzji, Niemiec i Rosji. Najsłabiej wypadła Serbia 🇷🇸 z wynikiem 16 punktów. W głosowaniu internautów wygrała Hiszpania 🇪🇸 zdobywając 14,03% głosów, co dało 118 punktów. Druga była Polska 🇵🇱 – 13,74% i 115 punktów, a trzecia Francja 🇫🇷 (12,46% i 105 punktów). Białoruś zajęła 4. miejsce – 12,41% (104 punkty), a najsłabiej wypadła Rosja 🇷🇺 z wynikiem 4,09% (34 punkty). Po zsumowaniu rankingów okazało się, ze triumfowała Arina i jej utwór „Aliens” – łącznie uzbierała 225 punktów i 4 punktami pokonała Alicję Tracz z Polski. Na trzecim miejscu znalazła się Solea z Hiszpanii, a w top5 były też Francja oraz Kazachstan 🇰🇿. Trzy najsłabsze kraje to Serbia 🇷🇸 (71), Malta 🇲🇹 (77) i Rosja 🇷🇺 (86). Czy takie wyniki powtórzą się też w niedzielę? Czy Polska zdoła przegrać głosowanie online? Czas pokaże! Prezentację wyników plebiscytu znajdziecie poniżej:

JESC 2020: Świetny wynik oglądalności Ceremonii Otwarcia

Znamy kolejne osoby, które podadzą punkty w trakcie finału Eurowizji Junior. Warszawa połączy się z Kazachstanem 🇰🇿, którego wyniki głosowania jurorskiego po raz pierwszy przedstawi Saniya Zholzhaxynova. W dwóch poprzednich edycjach tę rolę pełniła Aruzhan Hafiz. Głosowanie z Ukrainy 🇺🇦 przedstawi była reprezentantka kraju – Sophia Ivanko, co jest utrzymaniem tradycji ukraińskiej – od wielu lat ten kraj angażuje uczestników poprzednich edycji JESC do tej roli. Z ciekawych informacji warto podać, że w piątkowej konferencji EBU/TVP o 14:00 wystąpią nie tylko Jacek Kurski i Martin Osterdahl, ale też Viki Gabor. Konferencję poprowadzi Agata Konarska, a transmisję przeprowadzi JuniorEurovision.tv oraz TVP VOD. Tymczasem TVP może mieć już powody do zadowolenia. Ponad 2 miliony widzów oglądało Ceremonię Otwarcia nadawaną w poniedziałek przez TVP1 i TVP Info. Dało to stacji 17,5% udziału w rynku. Jest to świetny wynik, stąd decyzja, by show powtórzyć także w środę – program prowadzony przez Mateusza Szymkowiaka pokazano w TVP Info o 17:30 oraz w TVP1 o 20:10 czyli w bardzo dobrym paśmie, bo zaraz przed meczem Ligi Mistrzów. Do wczorajszego wieczora Ceremonię na YouTube odtworzono ponad 118 tys. razy. „Do realizacji wydarzenia wykorzystana została innowacyjna technologia w studio VxR pozwalająca na łączenie światów wirtualnego i rzeczywistego. Dzięki temu możliwe było uzyskanie spektakularnych, angażujących widza i realistycznych środowisk wirtualnych. To pierwsze na świecie wykorzystanie technologii studia XR w trybie realizacji wielokamerowej na żywo” – podawało Centrum Informacji TVP.

Źródło: JuniorEurovision.tv, TVP, Pytanie na Śniadanie, Instagram, Eurovoix, Centrum Informacji TVP, inf. własne, fot.: @tomprzadkowsky

%d blogerów lubi to: