Eurowizja Junior 2020: Znamy gości specjalnych • Zobacz zdjęcia zza kulis konkursu! • Jak głosować w Eurowizji Junior?

Dziś w TVP dalsze próby przed niedzielnym show oraz rejestracja niektórych występów specjalnych. Od rana na scenie ćwiczyli tancerze Egurrola Dance Studio oraz grupy VOLT, a także gwiazdy specjalne, które wystąpią w finale. Portal JuniorEurovision.tv zdradził, kto pojawi się w trakcie finału. Wystąpią Viki Gabor (JESC 2019), Roksana Węgiel (JESC 2018), Duncan Laurence 🇳🇱 (ESC 2019) oraz Alicja Szemplińska (ESC 2020). Viki Gabor, jako ambasadorka tegorocznego finału otworzy konkurs występem poprzedzającym efektowną Paradę Flag i uczestników show. Później, wraz z Roksaną Węgiel i Duncanem Laurence zaśpiewa „Arcade”, czyli holenderski utwór zwycięzcy Eurowizji 2019. Alicja Szemplińska, przedstawicielka tych artystów, którym nie udało się wystąpić na ESC 2020, wykona eurowizyjne „Empires” w towarzystwie tancerzy. Udział wokalistki z Ciechanowa jest niespodzianką i od razu wywołał falę spekulacji o jej możliwym starcie w Eurowizji 2021 w barwach Polski. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że zwyciężczyni „The Voice” nadal nie wie, czy będzie mogła reprezentować swój kraj w Rotterdamie w przyszłym roku, a takie decyzje mogą zapaść dopiero w grudniu. Z racji pandemii JESC 2020 odbywa się przy zastosowaniu najnowszych technologii pozwalających połączyć na jednej scenie artystów nawet jeśli nie wszyscy są w Warszawie fizycznie. Do studia wprowadzono niewielką liczbę widzów-statystów, zachowując zasady reżimu sanitarnego i dbając o bezpieczeństwo wszystkich osób.

Kulisy Eurowizji Junior: Centrum Prasowe

Ekipa TVP pracuje nad Eurowizją Junior 2020 w bardzo trudnych warunkach, przy konieczności stosowania wszystkich obostrzeń. Mimo to wszyscy dokładają wszelkich starań, by show wypadło jak najlepiej i było atrakcyjne dla widza. Ich pracę chwalili dziś prezes TVP Jacek Kurski oraz supervisor EBU Martin Osterdahl 🇸🇪, którzy wzięli udział w konferencji prasowej prowadzonej przez Agatę Konarską. Zaprezentowano też materiał video z prób oraz porozmawiano chwilę z Viki Gabor. Niestety, nie zadano zbyt wielu pytań gościom, nie padły też żadne istotne informacje dotyczące przyszłości JESC i formuły głosowania czy scenariusza, jaki będzie wykorzystany przy organizacji Eurowizji 2021. Osterdahl podkreśla, że jest jeszcze zbyt wcześnie, by o tym decydować. Poza dzisiejszymi nagraniami TVP otworzyła przed dziennikarzami Centrum Prasowe przygotowane w holu budynku B siedziby stacji, czyli tam, gdzie ostatnio odbywały się Krajowe Eliminacje. Także tutaj zachowano wszelkie środki ostrożności – zarówno publika jak i dziennikarze musieli poddać się testowi na przeciwciała covid-19, a stanowiska pracy są tam rozstawione, by zachować dystans społeczny. Pilnowane jest też noszenie masek ochronnych i częsta dezynfekcja rąk. W Centrum Prasowym dostępne są różnego rodzaju ścianki do robienia zdjęć, są też ekrany na których transmitowane będą konferencje, próby i finał, są też wszelkie udogodnienia do wykonywania wywiadów. Każdy dziennikarz akredytowany otrzymał od TVP prezent – oficjalne gadżety JESC 2020 (torba, maseczka, głośnik), oficjalny program konkursu oraz upominki od sponsora – firmy Ziaja. Dziś do dziennikarzy wyszli Martin Osterdahl oraz Agata Konarska.

Eurowizja Junior: Co dziać się będzie w sobotę?

Gadżety eurowizyjne w sprzedaży

Na stronie sklep.tvp.pl dostępne są wszystkie oficjalne gadżety z logiem „Move the world”. Znajdziecie tam długopisy, głośniki, maseczki, okulary wraz z etui, smycz, koszulkę i torbę. Ceny upominków od 3,99 zł (smycz) po 79,99 zł (głośnik). Sprzedaż gadżetów dostępna będzie tylko online za pośrednictwem TEJ strony. A co czeka nas jutro? Od godziny 10:00 do 12:30 dziennikarze będą mogli na ekranach śledzić przebieg I próby generalnej finału. Relację „minuta po minucie” z próby znajdziecie jutro na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl, a po próbie spotkamy się na transmisji live na grupie Facebookowej. Od 14:30 do 15:30 trwać będzie konferencja prasowa wszystkich 12 uczestników finału. Za pośrednictwem łączy satelitarnych każdy z reprezentantów będzie miał okazję się wypowiedzieć czy odpowiedzieć na pytania. Konferencja transmitowana będzie na TVP VOD i kanale JuniorEurovision na YouTube. W międzyczasie na ściance w Centrum Prasowym pojawią się Agustin Egurrola, Alicja Szemplińska oraz Viki Gabor. Po konferencji do zdjęć pozować będą Ida Nowakowska-Herndon, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski oraz Alicja Tracz. Relacje z Centrum Prasowego znajdziecie też na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego, więc śledźcie wszystko, co się da by być na bieżąco!

Eurowizja Junior: Jak głosować?

Dziś o 20:00 rusza głosowanie internetowe w I turze. Format niemal nie uległ zmianie od 2017 roku. Instrukcja jest praktycznie taka sama, warto jednak przedstawić ją w punktach. Jak głosować w Eurowizji Junior2020:

  1. Od 27 listopada 20:00 do 29 listopada 16:59 głosowanie internetowe dostępne będzie na stronie JESC.tv/Vote
  2. Po kliknięciu odtworzy się skrót wszystkich występów (zobaczymy po raz pierwszy fragmenty występów w ujęciu telewizyjnym).
  3. Po zakończeniu skrótu zobaczymy pola z dwunastoma reprezentantami
  4. Aby zagłosować należy wybrać 3 różne kraje (nie więcej i nie mniej), przejść weryfikację autentyczności i kliknąć „VOTE”.
  5. Głosować można tylko raz z jednego urządzenia.
  6. Głosowanie dostępne jest z każdego zakątka świata, bez względu na to, czy kraj, w którym się znajdujemy uczestniczy w konkursie.
  7. Strona dostępna jest w polskiej wersji językowej.

Druga tura głosowania ruszy 29 listopada w trakcie finału i potrwa 15 minut – zasady będą takie same, ale nie trzeba będzie oglądać skrótu występów. Głosy internautów zsumowane z I i II tury stanowić będą 50% wyniku Eurowizji Junior 2020. Druga połowa to rankingi jurorskie z 12 krajów.

Źródło: Relacja z TVP, JuniorEurovision.tv, inf. własne, fot.: M. Błażewicz 2020

%d blogerów lubi to: