[UPD!] Eurowizja Junior: Kto poda punkty w trakcie finału? • Kto pojawi się na ściance w TVP? • Eurowizja 2021: Na kogo stawia Cypr?

Dziś trzeci dzień prezentacji nagrań zza kulis występów uczestników Eurowizji Junior 2020! W środę na JuniorEurovision.tv opublikowane będą nagrania reprezentantów z Malty 🇲🇹, Kazachstanu 🇰🇿 i Niemiec 🇩🇪. Pojawią się też oficjalne zdjęcia oraz wywiady z kandydatami do Grand Prix. Spośród tej trójki tylko Malta nagrywała swój występ w Warszawie, a dzięki wcześniejszej publikacji materiału video przez TVP VOD wiemy, że Chanel Monseigneur zaśpiewa na scenie sama, a w tle pojawią się animacje znane z pierwszej wersji teledysku. Już w październiku parę faktów ze swojego występu zdradziła telewizja kazachska Khabar TV. Karakat Bashanova wystąpi na podeście przykrytym wielką białą suknią, na której zapewne wyświetlać się będą różne wzory. Najmniej wiemy o prezentacji scenicznej debiutujących Niemiec. Poza stroną JuniorEurovision.tv warto śledzić też poranne Pytanie na Śniadanie” w TVP2 gdyż gościem programu będzie reprezentantka Polski Alicja Tracz. W studiu pojawi się też mama 10-latki. O 20:10 powtórzona zostanie Ceremonia Otwarcia w TVP1 – to świetne pasmo oglądalności, bo tuż przed meczem! Z kolei o 20:45 wyniki plebiscytu „Nasz Faworyt JESC 2020” w którym zwycięzcę wybierali internauci z całego świata oraz jurorzy reprezentujący 12 państw. W ostatnich latach dwukrotnie głosowanie wygrywały reprezentantki Francji 🇫🇷. Po raz pierwszy w „Naszym Faworycie” można było tym razem oddawać głosy także na Polskę.

Eurowizja Junior: Kto poda punkty?

W piątek rusza głosowanie internautów, natomiast w sobotę zapis koncertu obejrzą jurorzy z 12 krajów i oddadzą swoje głosy. W każdej komisji znajdzie się 5 osób, w tym dwie osoby niepełnoletnie. Składu jurorów na razie nie poznaliśmy, ale powoli pojawiają się informacje o tym, kto przedstawi punkty jurorskie w trakcie finałowych łączeń z Warszawą. 12 punktów od jury Holandii 🇳🇱 przekaże Robin de Haas, wokalistka, która z powodu zarażenia covid-19 nie mogła brać udziału w finale selekcji narodowych. Punkty gruzińskie przedstawi laureatka 2. miejsca w selekcjach „Ranina” Marita Khvedelidze 🇬🇪. Serbia 🇷🇸 i Hiszpania 🇪🇸 postawiły na uczestniczki z zeszłego roku – Dariję Vračević i Melani Garcię. Nieoficjalnie mówi się, że polską punktację 🇵🇱 przedstawi Marianna Józefina Piątkowska, która pełniła tę funkcję także rok temu. W 2019 pięciu byłych reprezentantów pojawiło się w Gliwicach, ale większość „podawaczy” stanowiły polskie dzieci. W tym roku będzie inaczej, ponieważ po latach przerwy organizatorzy zmuszeni byli wrócić do łączeń z poszczególnymi telewizjami, jak to ma miejsce na dorosłej Eurowizji. Po stronie warszawskiej punkty zbierać będą prowadzący JESC 2020 – Ida Nowakowska, Małgorzata Tomaszewska i Rafał Brzozowski.

JESC 2020: Jak działać będzie Centrum Prasowe?

Telewizja Polska rozesłała już do polskich dziennikarzy informacje o skromnym Centrum Prasowym zorganizowanym w budynku TVP w Warszawie, oczywiście zgodnie z reżimem sanitarnym. „W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19 niestety nie możemy gościć przedstawicieli mediów z całej Europy” – czytamy. Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa, TVP mogła zaprosić jedynie 20 przedstawicieli mediów. Dziennikarze będą mogli na żywo śledzić piątkową konferencję TVP i EBU, którą zapowiedziano na godzinę 14:00. Wezmą w niej udział prezes zarządu TVP Jacek Kurski oraz EBU Executive Supervisor Martin Osterdahl, dla którego będzie to debiut w tej roli. Konferencja będzie transmitowana na kanale YouTube Junior Eurovision oraz na TVP VOD. Dodatkowo w piątek na ściance w Centrum Prasowym pojawi się Viki Gabor. W sobotę dziennikarze będą mogli śledzić (na ekranach) pierwszą próbę generalną konkursu (od 10:00 do 12:30). Na 14:30 zapowiedziano godzinną konferencję prasową z uczestnikami JESC 2020. Podobnie jak konferencję EBU/TVP, także tę transmitować będzie TVP VOD. W międzyczasie na ściance pojawią się Agustin Egurrola, Alicja Szemplińska i Viki Gabor, a po konferencji prowadzący oraz Alicja Tracz. W niedzielę w Centrum Prasowym przedstawiciele mediów obejrzeć będą mogli finał Eurowizji Junior, a po nim także konferencję ze zwycięzcą (zapowiedzianą wstępnie na 19:30). Po krótkiej konferencji na ściance pozować będą Konrad Smuga oraz Alicja Tracz. Dziennik Eurowizyjny będzie obecny w Centrum Prasowym w weekend by śledzić to, co będzie tam się działo oraz przygotowywać relacje dla czytelników!

🇨🇾 Eurowizja 2021: Czym zaskoczy Cypr?

[AKTUALIZACJA]

Telewizja CyBC ogłosiła, że reprezentantką Cypru na Eurowizji 2021 będzie ateńska 🇬🇷 wokalistka Elena Tsagkrinou, była członkini grupy Otherview. Urodziła się w 1994 roku, w 2013 roku weszła w skład Otherview, a solową karierę zaczęła w 2018 za sprawą występu podczas Mad Video Music Awards. W lipcu 2018 wydała debiutancki singiel „Let’s go from the top”. na Eurowizji 2021 zaśpiewa piosenkę „El Diablo” napisaną przez Thomasa Stengaarda, Laurell Barker, Jimmy Jokera i Oxę. Stengaard pracował m.in. przy zwycięskim „Only teardrops” dla Danii czy niemieckim „You let me walk alone” z 2018 roku. Laurell Barker ma na koncie już wiele eurowizyjnych kolaboracji, tworzyła też tekst do polskiego „Empires” Alicji Szemplińskiej. Jimmy Joker współpracował m.in. z Nicki Minaj, Pitbullem, Jennifer Lopez, Mohombi, Kelly Rowland czy JLS.

A co słychać u Sandro Nicolasa, który miał reprezentować Cypr w 2020 i nie został automatycznie wybrany ponownie na Eurowizję? Wokalista, który na stałe mieszka w Niemczech, skupił się na tężyźnie fizycznej, a efektami ciężkich ćwiczeń chętnie dzieli się na Instagramie. Nie zapomina też o muzyce, chociaż nie nagrywa na razie nowych utworów. Po ostatnich wpisach w social media można zrozumieć, że Sandro pójdzie bardziej w stronę muzyki rockowej i punkrockowej. Zmienił też swój pseudonim – teraz występuje jako Sammy Clay.

Źródło: JuniorEurovision.tv, TVP, Instagram, Pytanie na Śniadanie, Eurovoix, Wikipedia, Facebook, Centrum Informacji TVP, EurovisionFun, fot.: USIC ACADEMY OF IGOR KRUTOY

%d blogerów lubi to: