Eurowizja Junior 2020: Jak wyglądać będzie występ Ali Tracz? • Przygotowania w TVP: Centrum Prasowe, reportaże, konferencje

Drugi dzień publikacji materiałów zza kulis nagrań Eurowizji Junior 2020 zapowiada się równie ciekawie! Dziś dowiemy się, jak wyglądają występy kolejnych trzech państw: Polski 🇵🇱, Rosji 🇷🇺 i Serbii 🇷🇸. Materiały pojawią się w ciągu dnia na portalu JuniorEurovision.tv oraz na oficjalnym kanale YouTube. TVP VOD już wczoraj zdradziła jednak sporo z występów tych delegacji, które nagrywały swoje występy w stolicy Polski. Widzimy tam kulisy prac nad występami Serbii 🇷🇸, Polski 🇵🇱, Malty 🇲🇹 i Ukrainy 🇺🇦. Petar Anicic wystąpi w stylowej marynarce w biało-czerwone paski, a Maltanka i Polka w czerwonych strojach. Występ Polski będzie bardzo bogaty w ruch i kolory – wraz z Alicją Tracz na scenie pojawią się tancerze, którzy w trakcie występu będą zmieniać stroje. Na wizualizacjach również pojawią się dzieci. „Jestem trochę zestresowana, ale też bardzo podekscytowana. Na pewno trzeba to traktować jako przygodę życia, jako takie bardzo fajne wspomnienie” – mówi Alicja w wywiadzie dla TVP VOD. Podkreśla, że wszystkie występy są cudowne i bardzo jej się podobają. Petar Anicic twierdzi, że oczywiście sytuacja na świecie nie jest normalna, ale ważne jest, że w tym wszystkim wciąż mamy Eurowizję. Dla niego jest to niezwykle istotne, bo z powodu wieku za rok nie mógłby już wziąć udziału w konkursie. Oleksandr z Ukrainy dodał, że konkurs będzie ciekawy, bo będzie inny. „Jestem ciekawy, jak organizatorzy to rozegrają” – mówi.

Eurowizja Junior: Co jeszcze przygotowała TVP?

Oczekiwania wobec organizatorów wzrosły po tym, jak zobaczyliśmy możliwości technologiczne zaprezentowane w trakcie Ceremonii Otwarcia. Wirtualna rzeczywistość nigdy nie była tak intensywnie wykorzystywana jak w tym roku, co spowodowane jest pandemią, ale z drugiej strony daje TVP i EBU możliwość sprawdzenia się w zupełnie nowym formacie. Poprzeczka zawieszona została bardzo wysoko, ale polski nadawca stanął na wysokości zadania i fani liczą na niezwykłe show w niedzielę. Nadawca intensywnie promuje konkurs na swoich kanałach oraz w Internecie. Od piątku nagrywane będą dodatkowe występy, w tym Opening i Interval Act. Wiemy, że na scenie pojawi się Viki Gabor, co wokalistka zapowiedziała już w trakcie Ceremonii. Od piątku działać też będzie w siedzibie TVP skromne Centrum Prasowego przygotowane dla polskich mediów. Spodziewanych jest około 30 dziennikarzy, a wszystko zorganizowane zostanie przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Dziennikarze będą mieli okazję uczestniczenia w wirtualnych konferencjach prasowych – w piątek TVP/EBU, w sobotę ze wszystkimi uczestnikami konkursu, a w niedzielę ze zwycięzcą. Konferencje poprowadzi Agata Konarska i będą one też dostępne online. Dodatkowo na wielkich ekranach przedstawiciele prasy będą mogli oglądać jedną z prób generalnych oraz sam niedzielny finał. Dziennik Eurowizyjny będzie obecny w TVP w Warszawie by śledzić wszystko co dziać się będzie wokół ostatnich przygotowań do konkursu. Serdecznie zapraszam do śledzenia strony oraz grupy na Facebooku i profilu na Instagramie. Dodatkowo w środę o 20:30 na grupie facebookowej prezentacja wyników plebiscytu „Nasz Faworyt JESC 2020”, w którym zwycięzcę wybierali jurorzy z 12 krajów oraz internauci z całego świata.

TVP: Reportaże o JESC w „Pytaniu na Śniadanie”

Nie zabraknie także reportaży o Eurowizji Junior w „Pytaniu na Śniadanie”. Dziś o 6:50 gościem TVP Info był Mateusz Szymkowiak, gospodarz Ceremonii Otwarcia oraz twórca reportaży dla porannego programu TVP2. We wtorkowym „Pytaniu na Śniadanie” (w pierwszej części) relacja z Ceremonii Otwarcia, w środę wywiad z Alicją Tracz i jej mamą, a w czwartek spotkanie z Alicją Regą (JESC 2017), która zabierze widzów do rzeszowskiego Muzeum Dobranocek i będzie wspominać Eurowizję oraz przekaże swojej imienniczce dobre rady. W piątek relacja z przygotowań przed finałem, a w sobotę i niedzielę gościem „Pytania na Śniadanie” będzie Viki Gabor. Dodatkowo w niedzielę zobaczymy relacje ze studia eurowizyjnego. Po finale, w poniedziałek 30 listopada zobaczymy w „Pytanie na Śniadanie” omówienie finału, a gościem będzie Alicja Tracz wraz z rodziną. Także sobotni program „Lajk!” w TVP2 poświęcony będzie Eurowizji Junior. W sobotę i niedzielę na TVP1 i TVP2 zobaczymy wejścia reporterskie ze studia gdzie odbywa się konkurs. Transmitowane mają być też konferencje prowadzone przez Agatę Konarską.

Kolejność startowa: Czy będzie miała wpływ na wynik?

Opublikowana wczoraj kolejność startowa JESC 2020 wywołała spore dyskusje na temat tego, komu miejsce startowe pomoże, a komu zaszkodzi. Sporym zaskoczeniem jest 10. pozycja dla Hiszpanii 🇪🇸, co oznacza, że pod sam koniec wystąpią dwie faworytki – Solea z Hiszpanii oraz Valentina z Francji 🇫🇷. Między dziewczęta wciśnięto Ukraińca 🇺🇦 Oleksandra, przez co mówi się, że szanse tego kraju na dobre miejsce mogą spaść. Drugie miejsce startowe dla Kazachstanu 🇰🇿 również uznawane jest za dość niesprawiedliwe dla Karakat, ale występ reprezentantki tego kraju ma być jednym z najciekawszych akcentów stawki, więc powinna sobie świetnie poradzić. Mówi się, że Kazachowie znów mogą być bardzo wysoko w głosowaniu jurorów. Alicja Tracz wystąpi po faworytce wielu fanów – Białorusi , a przed Gruzją 🇬🇪, która nie jest uważana za zbyt silnego rywala do zwycięstwa. Wiele jest też głosów, że przy tak niskiej liczbie krajów kolejność startowa ma mniejsze znaczenie, zwłaszcza, że sporo głosów internetowych oddanych będzie w pierwszej turze. Przypominam, że głosowanie rozpocznie się w piątek 27 listopada o 20:00 i potrwa do niedzieli 29 listopada do 15:59. Po prezentacji finałowej wszystkich piosenek odbędzie się II tura, która ma potrwać 15 minut. Głosy internautów stanowić będą połowę pełnego rezultatu. Drugie pół to głosy jurorów, którzy show obejrzą w sobotę o 17:00. Głosować będą pięcioosobowe komisje z 12 krajów. W każdej komisji znaleźć się muszą dwie osoby niepełnoletnie.

Źródło: TVP VOD, TVP, EBU, Pytanie na Śniadanie, inf. własne, fot.: EBU/STIJN SMULDERS

%d blogerów lubi to: