Szansa na Sukces • Eurowizja Junior 2020: Dziś Wielki Finał o 15:15 w TVP2! Kto wygra, jak głosować?

Przed nami wielki finał „Szansy na Sukces • Eurowizja Junior 2020” 🇵🇱 w którym trzy utalentowane dziewczęta walczyć będą o względy jurorów oraz widzów by otrzymać prawo do reprezentowania Polski na Eurowizji Junior 2020, która w listopadzie odbędzie się online z bazą na obrzeżach Warszawy. O tytuł następczyni Viki Gabor walczą zwyciężczynie półfinałów: Lena Marzec, Agata Serwin oraz Alicja Tracz. Każda z nich zaśpiewa jeden cover, czyli piosenkę z odcinka półfinałowego w którym występowała (ale nie tę samą co w półfinale) oraz oryginalną piosenkę przygotowaną na Eurowizję Junior. Łącznie usłyszymy trzy nowe kompozycje. Finał na żywo ze studia TVP poprowadzi Artur Orzech, a reżyserem programu jest Konrad Smuga. Na kanapie jurorskiej zasiądą Dawid Kwiatkowski, Cleo (ESC 2014) oraz Viki Gabor (JESC 2019). Start o 15:15 na TVP2.

Jak głosować? Kto wygra?

Widzowie będą mogli głosować na swoje faworytki drogą smsową. Linie do głosowania uruchomione zostanąw trakcie programu, a wyraźny znak da Artur Orzech. Będziemy mogli obejrzeć także skrót wszystkich występów. Głosy widzów stanowić będą 50% pełnego rezultatu, a druga połowa to głosy specjalnej komisji. W przypadku remisu decydować będzie wyższa nota od jury. Co ciekawe, zarówno w ubiegłorocznej juniorowej „Szansie na Sukces” jak i w tegorocznych preselekcjach do Eurowizji 2020 jury i widzowie byli w pełni zgodni co do całego top3. Czy i tym razem tak się stanie? Fani spodziewają się, że emocje będą większe, bo w stawce są dwie bardzo popularne wokalistki z „The Voice Kids” – Lena Marzec oraz Alicja Tracz. Nie bez szans jest jednak outsiderka, najmniej znana kandydatka – Agata Serwin. Mamy nadzieję, że podobnie jak rok temu wygra faktycznie najlepsza piosenka, która da nam wysokie miejsce na Eurowizji Junior.

🇵🇱 Polska rekordzistą Eurowizji Junior

Dziś wybierzemy siódmą już reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior. Do tej pory reprezentowały nas same dziewczęta – łącznie było ich dziewięć – pięć solistek i jeden kwartet. Polska jest pod tym względem rekordzistą JESC. Same dziewczęta na konkurs wysyłały też Albania 🇦🇱 (sześciokrotnie i więcej na razie nie będzie bo kraj nie startuje w konkursie), Czarnogóra 🇲🇪 (dwukrotnie, jeden duet i jedna solistka), Słowenia 🇸🇮 oraz Walia 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 (dwukrotnie). Żaden kraj (nie licząc pojedynczych startów) nie był reprezentowany w Eurowizji Junior tylko przez chłopców. Tylko pięć razy chłopcy-soliści wygrywali Eurowizję dla Dzieci. Dziewczęta triumfowały aż 11 razy, a zespół mieszany (trio złożone z chłopca i dwóch dziewczynek) tylko raz. Warto podkreślić, że od pięciu lat JESC za każdym razem wygrywa dziewczyna. Czy tak będzie i tym razem?

Szansa na Sukces: Gdzie, o której? Będą powtórki?

„Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2020” finał na żywo dziś o 15:15 w TVP2. Show śledzić będzie można także online, np. poprzez WP Pilot, a po transmisji także na TVP VOD. Powtórki zapowiedziane są na środę 30 września w TVP Rozrywka o 23:25, w sobotę 3 października o 15:20 na TVP 2 i o 18:40 na TVP Polonia oraz w niedzielę 4 października o 4:30 w TVP Polonia i 18:25 w TVP Rozrywka. Ktokolwiek nie wygra będziemy trzymać kciuki, a widzom i (przede wszystkim) fanom Eurowizji życzę wielu wrażeń i emocji podczas oglądania finału! Trzymamy kciuki za wysoki poziom wokalny i muzyczny odcinka!

Źródło: TVP, Wikipedia, inf. własne, fot.: Instagram

%d blogerów lubi to: