Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2020: Znamy Trzecią finalistkę! Kto wygra finał? Głosuj w ankiecie!

Za nami ostatni półfinał „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” 🇵🇱 i znamy już wszystkie finalistki – podobnie jak rok temu w finale są tylko dziewczęta. Jurorzy (Dawid Kwiatkowski, Kasia Łaska i MaRina) zdecydowali, że najlepsza była dziś Ala Tracz, która na pastylce wykonała utwór „Kolorowy Wiatr” z filmu Pocahontas. Oryginalna wersja utworu to „Colors of the Wind” i śpiewa ją Vanessa Williams, natomiast po polsku piosenkę wykonała Edyta Górniak (ESC 1994). Megahit pochodzi z 1995 roku i łącznie ma aż 37 różnych wersji językowych. Co ciekawe, w innych krajach także śpiewały ją eurowizyjne uczestniczki. Wersję hebrajską zaśpiewała Rita Yahan-Farouz (ESC 1990), norweską Anita Skorgan (ESC 1977, 1979, 1982), turecką Tuba Onal (ESC 1999), a rumuńską Alina Eremia (JESC 2006), która ten utwór wydała oczywiście później, bo w 1995 miała jedynie dwa latka.

Szansa na Sukces: Kim jest Ala Tracz?

Ala Tracz była jedną z najmłodszych uczestniczek trzeciej edycji „The Voice Kids 3” – miała wtedy 9 lat. W drugim odcinku (przesłuchania w ciemno) wykonała „I’ll be there” i wybrała na mentora Dawida Kwiatkowskiego (który był też jurorem odcinka „Szansy na Sukces” w którym występowała). W bitwach wykonała „O mnie się nie martw” razem z Kariną Kowalską i Józią Karnkowską i awansowała dalej. W sing-off znów zaprezentowała „I’ll be there” i wraz z Marcinem Maciejczakiem weszła do pierwszej rundy finału. Tam postawiła na „I have nothing”, jednak musiała ustąpić miejsca w ścisłym finale Marcinowi, który wygrał całą edycję. „Co ciekawe, w programie brała udział również jej starsza siostra Ola Tracz, która niestety musiała pożegnać się z The Voice Kids na etapie bitew. Nastolatki nie czują między sobą konkurencji, lecz zawsze się wspierają i motywują” – przypomina portal Eska.pl. Ala i Ola wspólnie nagrały utwór „Przed nami cały świat”, występowały też razem na koncercie z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Brały również udział w Domowym Graniu z Eska.pl. Instruktorem wokalnym Ali jest Agnieszka Wiechnik, a wokalistka jest podopieczną Janowskiego Ośrodka Kultury. Tam właśnie nagrała swój cover eurowizyjnego „To nie ja”. Tę piosenkę wykonywała również jako reprezentantka Polski podczas konkursu „Uśmiechy Morza” w Bułgarii 🇧🇬.

Finał „Szansy na Sukces” – Kto wygra? Głosuj w ankiecie!

Trzy finalistki – Lena Marzec, Agata Serwin i Ala Tracz – przygotowują teraz swoje eurowizyjne propozycje, które premierowo wykonają podczas finału „Szansy na Sukces” 27 września o 15:15 w TVP2. Program realizowany będzie na żywo, a w jego trakcie odbędzie się głosowanie widzów, którzy razem z jurorami (Dawidem Kwiatkowskim, Cleo i Viki Gabor) wyłonią nowego reprezentanta Polski. Kto wygra? Na razie możemy ocenić tylko bazując na wykonywanych w półfinałach coverach i popularności dziewcząt. Pod tym kątem Lena i Ala mają zdecydowaną przewagę nad Agatą, ale tak naprawdę wszystko może się zdarzyć. A kogo Wy typujecie? Głosujcie w ankiecie poniżej!

Dzisiejszy półfinał „Szansy na Sukces” do obejrzenia ponownie na TVP VOD oraz dzięki powtórkom:

  • 23 września (środa) o 23:25 na TVP Rozrywka
  • 26 września (sobota) o 15:20 na TVP2
  • 26 września (sobota) o 18:40 na TVP Polonia
  • 27 września (niedziela) o 4:30 na TVP Polonia
  • 27 września (niedziela) o 18:25 na TVP Rozrywka

Źródło: TVP, Wikipedia, YouTube, Eska.pl, inf. własne, fot.: @ala_tracz

%d blogerów lubi to: