Szansa na Sukces • Eurowizja Junior 2020: Agata Serwin wchodzi do finału. Kim jest?

Drugą finalistką „Szansy na Sukces • Eurowizja Junior 2020” jest Agata Serwin. Taką decyzję podjęło trzyosobowe jury w składzie Cleo, Michał Wiśniewski i Gromee. W programie wylosowała przebój „What makes you beautiful” nieistniejącego już zespołu One Direction. Wyróżnienia otrzymały Ola Kędra i Sandra Wawer. Agata trafiła do finału, w którym zaśpiewa jeden utwór z repertuaru ogólnego oraz oryginalną piosenkę przygotowaną dla niej na Eurowizję Junior 2020. O tym, czy wygra w finale i będzie nas reprezentować zadecydują widzowie głosując drogą sms-ową 27 września. Jej konkurentką w finale będzie Lena Marzec. Agata pokonała znacznie bardziej znane uczestniczki, m.in. Olę Kędrę czy Natalię Kosmowską, które startowały w „The Voice Kids 3”.

Uczestniczki „Szansy na Sukces” na kanapie jurorskiej (fot. @susan_and_golden_retriever)

Kim jest Agata Serwin?

Agata Serwin to wychowanka Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2019 roku zdobyła nagrodę główną „Talent 2019” w kategorii wokal podczas XIX Festiwalu Artystycznego „Talenty” w Wadowicach. Poza śpiewaniem Agata gra też na skrzypcach i w tej dziedzinie także zdobywa nagrody. W 2017 roku wystąpiła podczas I Ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Artyści na Zamku” w Suchej Beskidzkiej gdzie zdobyła I miejsce i nagrodę specjalną, wywalczyła też IV miejsce w VIII Włocławskich Spotkaniach Skrzypcowych Tańce Świata. W 2019 roku wraz z Franciszkiem Wolakiem zaprezentowała duo skrzypcowe podczas XXVI Ogólnopolskiego Bystrzyckiego Konkursu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych w Bystrzycy Kłodzkiej. Za swój występ zdobyli Grand Prix. Występowała również w ramach inauguracji 22. Letniego Festiwalu Muzycznego w Kalwarii Zebrzydowskiej Agata urodziła się w 2007 roku, uczęszcza do Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Szansa na Sukces – przegapiliście? Obejrzyjcie powtórkę

Trzeci odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” już w kolejną niedzielę o 15:15 w TVP2. O finał powalczą wtedy m.in. Alicja Tracz, Anna Laskowska, Konrad Repiński, Lena Małodzińska, Szymon Lubicki czy Dominika Głąb, a oceniać ich będą MaRina (preselekcje JESC 2003), Dawid Kwiatkowski oraz Kasia Łasia. Jeśli przegapiliście drugi odcinek, możecie go obejrzeć ponownie o następujących porach:

  • 16 września o 23:25 na TVP Rozrywka
  • 19 września o 15:20 na TVP2
  • 19 września o 18:40 na TVP Polonia
  • 20 września o 4:30 na TVP Polonia
  • 20 września o 18:10 na TVP Rozrywka

Źródło: Sucha24, SMkalwaria.pl, Beskidzka24, Wadowice24, NaszaKalwaria.pl , TVP, fot.: TVP, Instagram

%d blogerów lubi to: