Eurowizja Junior: Znamy reprezentantkę Hiszpanii! • Nowe informacje o „zdalnym” konkursie • Kto wystąpi w niedzielnej „Szansie na Sukces”?

Telewizja hiszpańska 🇪🇸 ogłosiła swojego reprezentanta na Eurowizję Junior 2020. Wybrano 9-letnią Soleę Fernandez z Sewilli, miłośniczkę flamenco, pochodzącą zresztą z rodziny kultywującej tę kulturę. Jak twierdzi, jest samoukiem muzycznym, ale swój talent pokazała już na wielu scenach kraju. „Reprezentowanie Hiszpanii w Eurowizji Junior to dla mnie wszystko, spełnienie marzeń” – mówi wokalistka. W 2014 roku, gdy miała zaledwie 3 lata, zadebiutowała w La Maestranza w Sewilli podczas rodzinnego show „Farruquito y familia”, a rok później była gwiazdą programu świątecznego, gdzie zadebiutowała jako aktorka i tancerka. W 2019 była jednym z gości koncertu Ketamy w Centrum Cartuja. Na początku 2020 uczestniczyła w nagraniach płyty wokalistki Lya Manueli. Co ciekawe, stawiała też pierwsze kroki jako modelka. RTVE już pracuje nad utworem konkursowym dla Sonei, a premiera ma się odbyć w przyszłym miesiącu. Wokalistka na razie nie wie jeszcze, jaką piosenkę zaśpiewa, ale już wie, że czeka ją wspaniała przygoda, nawet jeśli nie będzie mogła pojechać do Warszawy, a jej występ będzie zrealizowany w studiu RTVE. Ubiegłoroczna reprezentantka kraju, Melani Garcia, życzy Solei powodzenia i ma nadzieję, że 9-latka wykorzysta ten czas jak najlepiej. Melani i Solea mają się niebawem spotkać. RTVE informuje, że w social media widać silne wsparcie dla Solei, a fani z niecierpliwością czekają na piosenkę.

Eurowizja Junior 2020: Będzie więcej państw?

Portal ESCplus otrzymał informację od EBU, że lista krajów na JESC 2020 nie jest jeszcze zamknięta, co już wczoraj sugerowałem. Europejska Unia Nadawców liczy, że nadawcy, którzy zainteresują się nową formułą Eurowizji Junior 2020 zechcą dołączyć do 13 potwierdzonych krajów. Potwierdza to wczorajsze przypuszczenia, że nadawcy, którzy od razu odmówili startu w JESC 2020 nie wiedzieli o planowanej formule zdalnej. Nie wiadomo do kiedy nadawcy mogą się zgłaszać i nie wiemy, czy ktokolwiek w ogóle wyrazi chęć. Przypomnę, że z powodu covid-19 z JESC zrezygnowały Australia 🇦🇺, Walia 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿, Portugalia 🇵🇹, Macedonia 🇲🇰 oraz Irlandia 🇮🇪. Powodów wycofania się Włoch 🇮🇹 i Albanii 🇦🇱 nie znamy, ale podejrzewać można, że koronawirus także miał na to wpływ. Przed ogłoszeniem oficjalnej listy pojawiały się plotki o możliwości powrotu do konkursu takich państw jak Bułgaria 🇧🇬 czy Azerbejdżan 🇦🇿. Wstępne zainteresowanie wykazywano też w Grecji 🇬🇷 i Szkocji 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿, ale ostatecznie nadawcy nie zgodzili się na start w konkursie. Dziennik Eurowizyjny dowiedział się, że TVP i EBU planują organizację specjalnych konferencji prasowych online, w których udział wezmą zdalnie wszyscy reprezentanci. Z ankiety na Instagramie DE wynika, że 64% głosujących uważa nadal, że zdalna Eurowizja dla Dzieci nie jest dobrym pomysłem. 92% głosujących planuje jednak oglądać show 29 listopada o 17:00. 64% sądzi, że Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 nie będzie przeprowadzony zdalnie, jednak za kulisami mówi się o tym, że JESC jest testem przed majem 2021.

Preselekcje przed JESC: Co z Białorusią, kto wystąpi w „Szansie”?

Telewizja białoruska w końcu wypowiedziała się na temat Eurowizji Junior 2020. Po tym, jak ogłoszono regulamin selekcji i zakończono przyjmowanie zgłoszeń nadawca ucichł, skupiając się na problemach wewnętrznych. Niespodziewanie BTRC uwzględnione zostało na liście 13 startujących państw. Teraz Białorusini twierdzą, że planują zweryfikować sposób wyboru reprezentanta. Być może zrezygnują z preselekcji narodowych na rzecz wyboru wewnętrznego. Jeśli podejmą decyzję o organizacji finału narodowego, będzie musiał on się odbyć najpóźniej 16 października. Tymczasem już w niedzielę drugi odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior” 🇵🇱 o 15:15 w TVP2. Od razu warto skorygować wcześniejsze doniesienia. W tym odcinku nie wystąpi Aleksandra Tracz. Będzie za to Zuzanna Darnikowska. Poza nią o finał powalczą Agata Serwin, Aleksandra Kędra, Maja Biernat, Maja Janowska, Natalia Kosmowska i Sandra Wawer. Tematyką odcinków będą hity, a kandydatki zaśpiewają m.in. utwory z repertuaru Duy Lipy czy Eda Sheerana.

View this post on Instagram

Było superowo ❤️🤩

A post shared by Zuzanna Darnikowska (@susan_and_golden_retriever) on

Trwa głosowanie w HOLFESTIVALEN 13 oraz w UNITED SONG CONTEST 2020. Kliknij na nazwę konkursu, by przejść na odpowiednią podstronę, poznać piosenki i przyznać punkty!

Źródło: RTVE.es, ESC Plus, EBU, TVP, Eurovoix, Z. Byszewska, Instagram, inf. własne, fot: RTVE

%d blogerów lubi to: