Szansa na Sukces • Eurowizja Junior 2020: Lena Marzec w finale!

Znamy pierwszą finalistkę „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” 🇵🇱. Jest nią Lena Marzec i to jej występ do piosenki „Andromeda” Edyty Górniak spodobał się jurorom najbardziej. Wyróżnienia otrzymały Aurelia Radecka i Amelia Karczewska, Lena trafia do finału, w którym zaśpiewa zarówno jeden utwór z repertuaru ogólnego oraz oryginalną piosenkę przygotowaną dla niej na Eurowizję Junior 2020. O tym, czy wygra w finale i będzie nas reprezentować zadecydują 27 września jurorzy i widzowie. Bilet do finału preselekcji przyznali jej jurorzy: Piotr Rubik, Edyta Górniak i Viki Gabor, która jest też…koleżanką Leny z ekipy Tomsona i Barona w drugiej edycji „The Voice Kids”!

Lena Marzec w „The Voice Kids 2”

Wokalistka popularność zdobyła dzięki uczestnictwu w drugiej edycji „The Voice Kids”. Pojawiła się w trzecim odcinku (5 stycznia 2019 roku) śpiewając podczas przesłuchania w ciemno utwór „Nobody’s Perfect”. Sprawiła, że wszyscy jurorzy się odwrócili, a ona sama wybrała ekipę Tomsona i Barona, do której w siódmym odcinku dołączyła też Viki Gabor. W rundzie „Bitew” (2 lutego 2019) Lena Marzec wykonywała piosenkę „ABC” razem ze Stasiem Kukulskim i Eleną Jakubiec. W tym samym odcinku Wiktoria Gabor śpiewała „Problem” razem z Marią Nowak i Oliwią Tomczyk. Zarówno Lena jak i Wiktoria przeszły dalej. W „Sing Off” także im się poszczęściło. Tym samym dostały się do finału (23 lutego) gdzie po raz pierwszy rywalizowały bezpośrednio ze sobą. Lena wykonała „Listen”, a Viki Gabor „Who you are”. Dodatkowo w tym pojedynku obecny był też Michał Szczurek. Tomson i Baron zdecydowali, że do drugiej rundy finału wpuszczą Viki, tym samym Lena i Michał odpadli. „Mimo odpadnięcia z programu, Lena ani na chwilę nie porzuciła marzeń o zostaniu piosenkarką. Dziewczyna prowadzi własny kanał na YouTubie, gdzie dodaje covery znanych wokalistek i wokalistów” – czytamy na portalu eska.pl

Warto dodać, że poza coverami (takich wykonawców jak INXS, Lady Gaga, Kasia Kowalska czy Billie Eilish) Lena ma na koncie także utwór autorski pt. „Pierwsza”, do którego sama napisała muzykę i słowa. Wystąpiła też w „Pytanie na Śniadanie” czy w konkursie „Rozwiń skrzydła” i Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. Jako wychowanka Studia wokalno-instumentalnego DOK działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury wokalistka miała już okazję występować na solowych koncertach.

Szansa na Sukces – przegapiliście? Obejrzyjcie powtórkę

Kolejny odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” już w kolejną niedzielę o 15:15 w TVP2. O finał powalczą wtedy Agata Serwin, Aleksandra Kędra, Aleksandra Tracz, Maja Biernat, Maja Janowska, Natalia Kosmowska i Sandra Wawer, a oceniać je będą Michał Wiśniewski (ESC 2003 i 2006), Gromee (ESC 2018) oraz Cleo (ESC 2014). Jeśli przegapiliście pierwszy odcinek, możecie go obejrzeć ponownie o następujących porach:

  • 9 września o 23:30 na TVP Rozrywka
  • 12 września o 15:20 na TVP2
  • 12 września o 18:40 na TVP Polonia
  • 13 września o 4:30 na TVP Polonia oraz na TVP Wilno

Źródło: TVP, Instagram, Eska.pl, Wikipedia, DOK, YouTube, fot.: @lena.marzec_official

%d blogerów lubi to: