Szansa na Sukces Eurowizja Junior: Dziś pierwszy odcinek. Kto wystąpi? Gdzie oglądać? • Opole 2020: Wieczorem koncert „Premier”

Dziś o 15:15 pierwszy odcinek „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” 🇵🇱. Emisja programu wyreżyserowanego przez Konrada Smugę i prowadzonego przez Artura Orzecha odbędzie się w TVP2 i potrwa około godzinę. W pierwszym półfinale wystąpi siedmiu uczestników, a tylko jeden z nich wejdzie do wielkiego finału. O wynikach (1. miejscu i wyróżnieniach) zadecyduje trzyosobowe jury w składzie: Viki Gabor (JESC 2019), Edyta Górniak (ESC 1994) i Piotr Rubik (kompozytor „Nie zapomnij” z JESC 2016). Młodzi wokaliści zaśpiewają „międzypokoleniowe hity”, a z tego co wiemy, w repertuarze mają być głównie piosenki zaproszonych do studia jurorów. Dziś o awans rywalizować będą:

  • Amelia Karczewska
  • Hanna Dzieniewicz
  • Lena Marzec (The Voice Kids 2)
  • Mikołaj Gajowy (Teatr Muzyczny ROMA)
  • Gabriela Łukasik
  • Aurelia Radecka (The Voice Kids 2)
  • Antonina Biesiadecka

Zwycięzca trafi do finału, który zaplanowano na 27 września. Warto przypomnieć, że w finale uczestnicy zaśpiewają covery oraz utwory specjalnie przygotowane dla nich na Eurowizję Junior. Ponieważ wszystkie trzy półfinały nagrywane były w połowie sierpnia, z pewnością wybrani finaliści już pracują nad eurowizyjnymi propozycjami. Dzisiejsza emisja o 15:15 na TVP2. Transmisja internetowa dostępna np. poprzez WP Pilot. Jeśli chcesz wiedzieć, kto pojawi się w kolejnych odcinkach „Szansy na Sukces” zajrzyj TUTAJ. Zapraszam do wspólnego oglądania dzisiejszego półfinału i komentowania na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego.

Opole 2020: Znamy zwycięzców „Debiutów”, a dziś „Premiery”!

Wczorajszy wieczór Festiwalu w Opolu 🇵🇱 to piękny i niezwykle wzruszający koncert „Festiwal, festiwal!!! – Złote opolskie przeboje” z udziałem m.in. Justyny Steczkowskiej (ESC 1995), Edyty Geppert, Bajmu, Maryli Rodowicz, Krzysztofa Antokowiaka (KE 2003), Natalii Kukulskiej czy Kasi Dereń (SnS-ESC 2020). Ogłoszono też zwycięzców piątkowych „Debiutów”. Zdaniem jury zwyciężył Kamil Czeszel z piosenką „Burze” i to on otrzymał nagrodę im. Anny Jantar. Nagrodę publiczności otrzymała natomiast Izabela Zalewska za piosenkę „Cień nadziei”. Izabela dostała się do Opola poprzez zwycięstwo w „Szansa na Sukces – Opole 2020”, była też faworytką czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Dziś Festiwal zacznie się od recitalu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza „Majewska & Korcz Okrągłe 45”, a o 20:50 rozpoczną się „Premiery” czyli jeden z najstarszych koncertów KFPP w Opolu. Prowadzącym będzie Tomasz Kammel, a o nagrodę im. Karola Musiola rywalizować będą m.in. Rafał Brzozowski (2. miejsce podczas preselekcji do ESC 2017), grupa PIN (pierwotnie na liście finałowej selekcji 2010, ostatecznie wycofali się), Sławek Uniatowski (preselekcje 2006, juror eurowizyjny 2018), Lanberry (preselekcje 2017, jedna z autorek niemal wszystkich piosenek na płycie Viki Gabor), Janusz Radek (preselekcje 2004) oraz faworytka – sanah. Po 22:30 koncert „Cisza, jak ta” z muzyką Romualda Lipki. Zaśpiewają m.in. Kasia Cerekwicka (PdE 2006), Piotr Cugowski (preselekcje 2003), Blue Cafe (ESC 2004), Sławek Uniatowski (PdE 2006) czy Justyna Steczkowska (ESC 1995). Transmisja wszystkich koncertów w TVP1.

🇮🇹 Sanremo: Bez obostrzeń albo wcale?

Dyrektor artystyczny Sanremo 2021, Amadeus, przyznał, że nie ma planu B na wypadek problemów z organizacją festiwalu. Liczy na to że Sanremo 70+1 będzie pierwszym tak dużym przykładem powrotu do normalności po pandemii. Nie wyobraża sobie pustego Teatru Ariston czy publiczności albo orkiestry trzymającej się na dystans dlatego uważa, że jeśli dojdzie do konieczności wprowadzenia tego typu restrykcji, festiwal zostanie anulowany. „Oczywiście chcemy być pozytywnie nastawieni i myślimy, że do marca wszystko wróci do normy” – twierdzi. Sanremo 70+1 ma się odbyć w dniach 2-6 marca czyli i tak później niż zwyczajowo przed pandemią. O tym, kto wystąpi w festiwalu dowiemy się 17 grudnia na żywo w Rai1. Wtedy ogłoszeni zostaną zwycięscy artyści Sanremo Giovani 2020 oraz Sanremo Area, a także wszyscy wykonawcy z kategorii „Campioni”. Na ten moment nie ma potwierdzenia, że Sanremo będzie powiązane z wyborem reprezentanta na Konkurs Piosenki Eurowizji 2021, zresztą telewizja RAI na razie wstrzymuje się z deklaracjami co do udziału w konkursach EBU.

Głosuj w HOLFESTIVALEN 13 i wybierz razem z nami najlepszą polską piosenkę sierpnia! 15 utworów oraz formularz do głosowania znajdziecie TUTAJ.

Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2021? Wybierz „Wymarzonego Reprezentanta Polski”! Weź udział w typowaniu TUTAJ – tylko do 6 września!

Źródło: TVP, Instagram, ESCxtra, Wikipedia, inf. własne, fot.: TVP, Jan Bogacz

%d blogerów lubi to: