SZANSA na sukces eurowizja Junior 2020: znamy kolejnych uczestników preselekcji • Viki gabor z podwójną platyną za „superhero” • preselekcje ukraińskie: Głosuj na ulubiony utwór

Już jutro o 15:15 w TVP2 🇵🇱 emisja pierwszego odcinka „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020”. O miejsce w finale powalczą Amelia Karczewska, Hanna Dzieniewicz, Antonina Biesiadecka, Mikołaj Gajowy, Gabriela Łukasik czy Lena Marzec i Aurelia Radecka z „The Voice Kids 2”. Tymczasem znamy już większość uczestników z kolejnych odcinków – wszystko dzięki różnym publikacjom w social mediach i dociekliwym czytelnikom Dziennika Eurowizyjnego! W II odcinku (jurorami będą Cleo, Gromee i Michał Wiśniewski) wystąpią:

 • Agata Serwin
 • Aleksandra Kędra („Hit Hit Hurra” i „The Voice Kids 3”)
 • Zuzanna Darnikowska
 • Maja Biernat
 • Maja Janowska
 • Natalia Kosmowska („The Voice Kids 3”)
 • Sandra Wawer („Szansa na Sukces” z Varius Manx)

W trzecim odcinku „Szansa na Sukces – Eurowizja 2020” (jurorami będą Kasia Łaska, MaRina i Dawid Kwiatkowski) zaśpiewają:

 • Alicja Tracz (siostra Oli z II odcinka, „The Voice Kids 3”)
 • Anna Laskowska
 • Konrad Repiński („The Voice Kids 3”)
 • Lena Małodzińska („The Voice Kids 3”)
 • Szymon Lubicki („The Voice Kids 3”)
 • Dominika Głąb
 • ?

W całej tegorocznej eurowizyjnej „Szansie na Sukces” startuje dwóch wykonawców, którzy brali udział w plebiscycie „Wymarzony Reprezentant Polski na JESC 2020” Dziennika Eurowizyjnego. Ala Tracz zajęła w głosowaniu 4. miejsce, a Szymon Lubicki 7. Wygrał Marcin Maciejczak, który nie wystąpi w „Szansie na Sukces”. II odcinek preselekcji zobaczymy 13 września, a trzeci 20 września. Finał na żywo odbędzie się 27 września o 15:15 w TVP2.

Opole 2020: Viki Gabor z podwójną platyną!

Za nami pierwszy dzień Festiwalu w Opolu. W trakcie koncertu „Opole na Start!” wystąpiła m.in. Cleo (ESC 2014), a także półfinaliści „Szansy na Sukces – Eurowizja 2020” Sargis Davtyan i Aleksandra Nykiel. W „Od Opola do Opola” zaśpiewali m.in. Viki Gabor (JESC 2019), Gromee (ESC 2018), Cleo (ESC 2014) czy Alicja Szemplińska (ESC 2020). Przyznano też nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie internetowym na hit mijającego roku. Wygrała sanah z utworem „Melodia”. Zwyciężczyni JESC 2019 – Viki Gabor – zaśpiewała „Superhero” i odebrała podwójną platynę za singiel eurowizyjnego hitu. W konkursie „Debiuty” zaprezentowało się dziesięciu młodych wykonawców, w tym siostry Szlachta (SnS-ESC 2020). Widzowie nadal mogą głosować sms-owo na swoich faworytów, a wyniki i zwycięzcę „Debiutów” poznamy dziś wieczorem. Faworytką czytelników Dziennika Eurowizyjnego jest Izabela Zalewska z piosenką „Cień nadziei”. Wokalistka wygrała finał „Szansy na Sukces. Opole 2020”. Drugie miejsce w głosowaniu na Facebooku zdobył Adam Stachowiak („Dotrę na szczyt”), a trzecie Nika Grann („Dzieci kwiaty”). Czy wyniki widzów pokryją się z typowaniem Dziennika Eurowizyjnego? Zobaczymy dziś wieczorem! Sobotni wieczór w Opolu pozbawiony będzie akcentów rywalizacji. W koncercie „Festiwal, Festiwal!!! – Złote Opolskie Przeboje” (od 20:05) wystąpią m.in. Justyna Steczkowska (ESC 1995) czy Kasia Dereń (SnS-ESC 2020). Wśród prowadzących tegorocznego Opola są m.in. Ida Nowakowska i Olek Sikora (prowadzący JESC 2019), Mateusz Szymkowiak (prowadzący Ceremonii Otwarcia JESC 2019), Tomasz Kammel (prowadzący EYD 2013), Artur Orzech (komentator eurowizyjny, wielokrotny prowadzący preselekcji narodowych) oraz Rafał Brzozowski (laureat 2. miejsca preselekcji 2017). Nagrania występów z wczorajszego wieczoru znajdziecie TUTAJ.

Eurowizja Junior: Głosuj na ukraińskie piosenki

Rozpoczęło się głosowanie w finale preselekcji ukraińskich 🇺🇦 do Eurowizji Junior 2020. Internauci swoje głosy oddawać mogą za pośrednictwem TEJ strony do 7 września. O zwycięstwo walczą m.in. Oleksandr Balabanov, Yaroslav Politov, Darin Osman czy Yuliya Karimi. Większość finalistów zgłosiła się do selekcji z własnymi utworami, natomiast Darin Osman i Nikita Achkasov dostali od producentów piosenkę „Hello” do zaśpiewania we własnej interpretacji. Reprezentanta Ukrainy 2020 wybiorą nie tylko internauci, ale też jurorzy, a w skład komisji weszli m.in. Jamala (ESC 2016) czy Timur Miroshnychenko (prowadzący JESC 2007 i 2013 oraz ESC 2017). Wyniki mają być znane do 12 września. Tymczasem nadawca holenderski 🇳🇱 opublikował nowe wersje finałowych piosenek „Junior Eurovisie Songfestival” oraz teledysk. Znajdziecie je na TEJ stronie. Finał preselekcji odbędzie się 26 września, a nowego reprezentanta Holandii wskażą widzowie oraz jury, w tym Duncan Laurence (ESC 2019).

Głosuj w HOLFESTIVALEN 13 i wybierz razem z nami najlepszą polską piosenkę sierpnia! 15 utworów oraz formularz do głosowania znajdziecie TUTAJ.

Kto powinien reprezentować Polskę na Eurowizji 2021? Wybierz „Wymarzonego Reprezentanta Polski”! Weź udział w typowaniu TUTAJ – tylko do 6 września!

Źródło: TVP, Z. Byszewska, Instagram, Wikipedia, UA:PBC, ZAPP, fot.: vikigaborofficial

%d blogerów lubi to: