Mahmood i Roksana Węgiel nominowani do MTV EMA 2019! Ilira krytykuje Eurowizję, a Aly Ryan na siłę chce w niej wystąpić. Głosuj na najlepszą polską piosenkę września 2019!

Podczas gdy Luca Hanni 🇨🇭 wraz ze swoją dziewczyną bawi się na Malediwach, w Szwajcarii trwa poszukiwanie jego następcy, czyli nowego reprezentanta kraju na Eurowizji. Zgłoszenia do konkursu wewnętrznego zostały już zamknięte, a komisja ma z czego wybierać (ponad 500 propozycji!). Kandydatką do Rotterdamu na pewno nie będzie jednak Ilira, która niedawno wystąpiła w Kielcach, a generalnie zdaje się być dość dobrze zapowiadającą się debiutantką, chociaż fani Eurowizji mogą kojarzyć ją już z preselekcji Szwajcarii 2011, gdzie jako wokalistka formacji The Colors and Ilira wykonała „Home” zajmując 3. miejsce. Ponieważ teraz jej rozpoznawalność jest znacznie większa pytania o udział w Eurowizji zaczęły się pojawiać. Albańsko-szwajcarska wokalistka najwyraźniej mocno się nimi zirytowała, na Instagramie pisząc: „Did you ask Bebe Rexha or Beyoncé the same sh*t when they were newcomers?!„. Dodała, że preferuje wolniejsze tempo rozwoju kariery niż udział w „gównianym” show niskiej jakości, jak określiła konkurs. Twierdzi, że Eurowizja miała sens gdy Ilira miała 10 lat, ale teraz żaden z uczestników konkursu nie robi kariery międzynarodowej.

Z innego założenia wychodzi Aly Ryan 🇩🇪, niemiecko-amerykańska wokalistka, na którą pojawił się mocny fanowski hype w tegorocznych selekcjach „Unser Lied fur Israel”. Piosenkarka wykonała tam „Wear your love”, prezentując ciekawy i nowoczesny występ. Szybko stała się faworytką fanów, ale w trzyczłonowym głosowaniu przegrała. W typowaniu jurorów miała 125 głosów i 5. miejsce, od widzów dostała tylko 39,5 tys. głosów (4. miejsce), a jedynie tzw. „Eurovision Panel” dał jej 1. pozycję i 991 głosów. Ostatecznie zajęła 4. miejsce, co uznała za skandal i na swoim Twitterze oskarżyła organizatorów o manipulację wynikami. Najwyraźniej wygrana w panelu eurowizyjnym mocno zachęciła ją do ponownej próby, ale już nie z Niemiec. Uznała, że tylko jeśli telewizja NDR zaprosi ją do udziału w Eurowizji, to ona łaskawie rozpatrzy taką ofertę. Zgłosiła swoją piosenkę do Szwajcarii, gdyż tam nadawca zezwala na kandydowanie osób bez szwajcarskiego obywatelstwa. Na tym się jednak nie skończyło, bo Aly poinformowała, iż wysłała do telewizji SMRTV 🇸🇲 7 swoich propozycji, z którymi mogłaby reprezentować San Marino. Co prawda przyznała, że nie wie czy ktoś jej mejla odczyta, ale prosiła fanów, by wokół tego zgłoszenia zrobili trochę hałasu. Co ciekawe, Aly gotowa jest nawet zgłosić swoje propozycje do TVP, jeśli tylko…da się jej odpowiednie namiary. Czy to już desperacja?

Wspomniana Ilira jest jedną z nominowanych do MTV Europe Music Awards 2019 w kategorii „Best Swiss Act” 🇨🇭. Gwiazd eurowizyjnych i preselekcyjnych na liście nominowanych w kategoriach regionalnych jest oczywiście więcej. W kategorii „Danish Act” 🇩🇰 pojawia się Christopher Nissen (uczestnik tegorocznego Sopot Festival Top of The Tops), w „Swedish Act” 🇸🇪 mamy reprezentantkę Szwecji na JESC 2006 oraz uczestniczkę Melodifestivalen – Molly Sanden, w „Italian Act”🇮🇹 Mahmooda (fot.) oraz uczestniczkę Sanremo – Elodie, w „Portuguese Act” 🇵🇹 Fernando Daniela (uczestnik selekcji 2017), w „Russian Act” 🇷🇺 Maruv (zwyciężczynię preselekcji ukraińskich 2019 🇺🇦), a w „Hungarian Act” 🇭🇺 Andrasa Kallay-Saundersa (ESC 2014) oraz finalistę „A Dal” – Viktora Kiraly. Bardzo ważny dla fanów Eurowizji jest fakt, że w MTV Europe Music Awards po raz pierwszy w historii nagrodę zdobyć może zwyciężczyni Eurowizji Junior – Roksana Węgiel 🇵🇱, która otrzymała nominację do „The Best Polish Act”. Jej konkurentami są m.in. Dawid Podsiadło (wybrany na „Wymarzonego Reprezentanta Polski 2020”) czy Daria Zawiałow. Aby głosować w polskiej kategorii należy wejść TUTAJ.

Rozpoczyna się głosowanie w II edycji polskiego konkursu piosenki organizowanego raz w miesiącu przez Dziennik Eurowizyjny – HOLFESTIVALEN 🇵🇱. Oceniane są najlepsze piosenki polskie wydane w poprzednim miesiącu i teraz pora na utwory z września 2019! Spośród ponad 40 propozycji wybrana została finałowa dwudziestka – będzie ona poddana ocenie jurorów oraz Was, czytelników! Wszystko co należy zrobić to odwiedzić stronę konkursu TUTAJ, posłuchać piosenek i zagłosować! Playlista i formularz dostępne są też poniżej! Czas na głosowanie – do 14 października, a więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Źródło: Wiwibloggs, Instagram, Twitter, MTV, Wikipedia, Facebook, fot.: @mahmood

%d blogerów lubi to: