Kto jest producentem wykonawczym Eurowizji Junior 2019? Stany Zjednoczone doczekały się Eurowizji! Netta, Roksana i Ilira wystąpią w Kielcach!

Wraz z publikacją listy 19 państw startujących w Eurowizji Junior EBU i TVP 🇵🇱 ogłosiły też osoby, które będą odpowiedzialne za produkcję show. Jon Ola Sand po raz kolejny będzie EBU Supervisorem imprezy. Rolę producenta wykonawczego przyjął Leszek Ratajczak, wicedyrektor agencji kreacji rozrywki TVP, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter TVP Polonia. W latach 1994-2000 był wydawcą i prezenterem „Wiadomości”. Znany też jako autor filmów dokumentalnych realizowanych dla Telewizji Polskiej. Funkcję „Multicamera director” czyli pieczę nad realizacją telewizyjną JESC objęli Tomasz Motyl oraz Marcin Migdalski. Motyl to realizator i reżyser telewizyjny, współpracował m.in. z Konradem Smugą. Marcin Migdalski cieszy się opinią zdolnego realizatora, który ma już doświadczenie w wielu programach na żywo i koncertach. Pracował też przy niektórych wydaniach „Pytania na Śniadanie”. To oczywiście nie wszystkie osoby z TVP zaangażowane w Eurowizję Junior, a nazwiska kolejnych poznamy zapewne niedługo. Przygotowania do konkursu wciąż trwają!

Fani Eurowizji logujący się do Netflixa ze Stanów Zjednoczonych 🇺🇸 będą mogli w końcu obejrzeć Eurowizję 2019, gdyż ze względu na prawa autorskie, nagrania występów i całego show nie są w Ameryce dostępne na YouTube. Premiera półfinałów i finału ESC 2019 na Netflixie odbędzie się w poniedziałek. Wiadomo także, że przyszłoroczna edycja zorganizowana w Rotterdamie lub Maastricht również trafi na platformę i będzie dostępna na żądanie. W tym roku amerykańscy widzowie nie mieli okazji obejrzeć transmisji z Eurowizji w lokalnej stacji telewizyjnej. Konkurs był transmitowany (poza krajami uczestniczącymi) także w Kanadzie 🇨🇦, Kazachstanie 🇰🇿, Kosowie 🇽🇰 i na Ukrainie 🇺🇦, a także w lokalnych rozgośniach radiowych na Słowacji 🇸🇰 i w Stanach Zjednoczonych. A przy okazji – dziś na Netflixie premiera trzeciego sezonu słynnego hiszpańskiego hitu „Dom z papieru”. Zobaczcie, jaką przeróbkę eurowizyjną przygotował na tę okazję Netflix w Hiszpanii!

Kolejna zwyciężczyni Eurowizji wystąpi dla kieleckich widzów w słynnej Kadzielni. Po tym, jak parę lat temu podczas „Sabatu Czarownic” wystąpiła Conchita Wurst, teraz do województwa świętokrzyskiego pojedzie Netta. Wokalistka wystąpi w ramach „Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach” połączonego ze Świętokrzystką Galą Kabaretową i Przebojem Lata RMF FM i Polsatu. Dwudniowe widowisko zaplanowano na 24-25 sierpnia. Poza zwyciężczynią ESC 2018 wystąpi też triumfatorka Eurowizji Junior – Roksana Węgiel. To nie koniec! W Kielcach zaśpiewa też…finalistka preselekcji Szwajcarii do Eurowizji 2011 – Ilira Gashi (fot.). Chociaż urodziła się w Brienz, jej rodzina pochodzi z Kosowa i Albanii. Wraz z formacją The Colors wokalistka zgłosiła do preselekcji w Szwajcarii balladę „Home” po niemiecku i albańsku. Zakwalifikowała się do finału, gdzie zajęła 3. miejsce zdobywając 13% poparcia widzów. Druga była Bernarda Brunović, a triumfowała wtedy Anna Rossinelli. Oczywiście Ilira wystąpi w Polsce nie z powodu piosenki „Home”, ale hitu „Fading” nagranego z DJ Alle Farben.

Źródło: JuniorEurovision.tv, TVP, inf. własne, Eurovision.tv, Netflix, Wikipedia, Polsat, RMF FM, Radio Szczecin, fot.: Instagram @Iliramusic

%d blogerów lubi to: