Zobacz teledysk do „Qami”! Portugalia bez teledysku ale z nową wersją! Prezydent Białorusi wspiera Alekseeva! Pojawiły się też groźby wydalenia z kraju! Izrael eksperymentuje z eurowizyjną imprezą! Kto wystąpi w Rydze? Marta Chlebicka reprezentantką Polski w Szkocji!

Revampy w Armenii i Portugalii – co nowego? Łukaszenka o Alekseevie i Eurowizji! Impreza „Israel Calling” bezpłatna – kto wystąpi? Już w sobotę „Eurovision PreParty Riga”! Kto został nowym reprezentantem Polski podczas Eurowizji dla Młodych Muzyków? 

Telewizja ARMTV z Armenii opublikowała dziś teledysk do nowej wersji utworu „Qami” w wykonaniu Sevaka Khanaghyana. Za klip odpowiedzialny był  Arthur Manukyan, który pracował wcześniej nad takimi teledyskami jak „People of the sun” czy „Love” (piosenki Armenii na JESC). Obraz do „Qami” ma się skupiać na emocjach i wewnętrznym świecie Sevaka. Piosenkarz przyznaje, że chociaż pierwszy raz współpracował z telewizją ARMTV, uważa efekt pracy za niezwykle udany i chwali profesjonalizm całej ekipy. Różnice między preselekcyjną a eurowizyjną wersją utworu „Qami” są niewielkie. Podobnie będzie w Portugalii, gdzie kompozytorka „O Jardim” zapowiedziała więcej brzmień elektronicznych względem dźwięku fortepianu czy gitary. Nie będzie jednak żadnych zmian w aranżacji utworu. Eurowizyjną wersję utworu usłyszymy jednak dopiero podczas samej Eurowizji. Pomimo prowadzenia rozmów na ten temat, piosenka Claudii nie doczeka się też oficjalnego teledysku.

Prezydent Białorusi, Aleksandr Łukaszenka powiedział, że nie widzi problemu w tym, że jego kraj reprezentuje ukraiński wokalista. „Nie ma w tym nic złego, zwłaszcza, jeśli ktoś jest Rosjaninem lub Ukraińcem” – dodał, mając nadzieję, że Rosja i Ukraina, gdzie Alekseev jest niezwykle popularny, dadzą Białorusi 12 punktów. Prezydent nie jest zadowolony z faktu, że po wyborze Alekseeva pojawiły się słowa krytyki zwłaszcza dotyczące jego narodowości. Łukaszenka ma nadzieję, że rodzimi wykonawcy będą mogli prezentować tak wysoki poziom jak Alekseev. Skierował też groźne słowa do osób, które (wg jego informacji) wprowadzają chaos i krytykują wyniki finału na Białorusi twierdząc, że są niedemokratyczne. Przyznał, że Europejska Unia Nadawców została zalana anonimowymi donosami, ale odkryto, że pochodziły one z jednego źródła. Prezydent wie, kto za tym stał i poinformował, że taka osoba może już się pakować i opuszczać granice Białorusi. Co jeszcze powiedział „najbardziej eurowizyjny” prezydent Europy? Podkreślił, że Alekseev nie poprosił o wsparcie finansowe oraz że udział w Eurowizji jest dla Białorusinów niezwykle ważny, bo w ten sposób są widoczni w Europie. Zaznaczył jednak, że reprezentacje jego kraju powinny uczestniczyć w konkursie w jasnym celem – by wygrać.

Izrael szykuje się do trzeciej edycji eurowizyjnej imprezy! W tym roku widowisko muzyczne odbędzie się pod gołym niebem i będzie…bezpłatne! Zorganizowane zostanie 10 kwietnia na Rabin Square w Tel-Awiwie. Wiadomo, że wystąpić ma aż 25 reprezentantów, ale jeszcze nie wszystkie nazwiska zostały potwierdzone. Na ten moment wiemy o udziale takich krajów jak Austria, Białoruś, Dania, Francja, Gruzja, Irlandia, Izrael, Macedonia, Czarnogóra, Hiszpania i Szwajcaria. Nadal nie ma potwierdzenia, czy duet z Polski pojedzie do stolicy Izraela. Już w najbliższą sobotę (24 marca) odbędzie się „Eurovision Pre-Party Riga” z udziałem reprezentantów Czech, Łotwy, Litwy i Mołdawii.

Marta Chlebicka została nową reprezentantką Polski podczas Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków. 17-latka zagrała na flecie i pokonała konkurentów w finale „Młodego Muzyka Roku 2018” transmitowanego przez TVP Kultura. Po raz drugi w historii Polskę reprezentuje flecistka – wcześniej miało to miejsce w 2012 roku, a Jagoda Krzemińska zajęła za swój występ 4. miejsce. Poza Polską swoich reprezentantów na konkurs w Szkocji wybrano też w Chorwacji (saksofonista Jan Tominić), Hiszpanii (skrzypaczka Sara Valencia) i w Szwecji (harfistka Johanna Ander Ljung). W półfinale Eurowizji dla Młodych Muzyków udział weźmie 18 reprezentacji. Konkurs odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia 2018 roku.

Przypominam o trwających plebiscytach Dziennika Eurowizyjnego!

Rejected Song Contest 2018 (Półfinały) – TUTAJ

Miss Eurowizji 2018 – TUTAJ

Mister Eurowizji 2018 – TUTAJ

fot. Eurovision.tv / RTP

%d blogerów lubi to: