Gromee i Lukas w piątek w „Onet Rano” i w „Tańcu z Gwiazdami”! Basti również reprezentować będzie San Marino! Eye Cue zespołem roku w Macedonii! Impreza w Rydze: Kto wystąpi?

Gromee rano i wieczorem – gdzie wystąpi? Znamy jednego z chórzystów reprezentacji San Marino! Eye Cue docenieni w Macedonii – inne gwiazdy eurowizyjne także z nagrodami! Kto wystąpi w sobotę w Rydze? Który reprezentant ma szansę „obskoczyć” wszystkie promo-eventy? 

Już w piątek po 20:05 w „Tańcu z Gwiazdami” wystąpią Gromee i Lukas Meijer. „Przygotowałem specjalną wersję Light Me Up, orkiestra, żywe instrumenty… gramy na żywo” – pochwalił się producent na Facebooku. Duet towarzyszyć będzie konkursowej parze złożonej z Krzysztofa Gojdzia i Waleriji Żurawlewej. Co ciekawe, w tym samym programie zaśpiewa też reprezentant Polski z 2016 roku – Michał Szpak. Rano Gromee wystąpi w programie „Onet Rano”, a w ciągu weekendu naszych tegorocznych eurowizyjnych przedstawicieli na pewno zobaczyć będzie można jeszcze w innych programach telewizyjnych. Tymczasem portal Wiwibloggs uruchomił ankietę, w której wybrać można najlepszy duet tegorocznej Eurowizji. Gromee i Lukas zajmują aktualnie 5. miejsce z poparciem 11,42%. Miejsce pierwsze zajmuje para z Hiszpanii – Alfred i Amaia (21,57%), a drugie Madame Monsieur z Francji (20,75%). W notowaniach bukmacherskich „Light me up” spadło na 32. pozycję, znajduje się teraz pomiędzy Chorwacją a Maltą.

Telewizja San Marino ogłosiła, że jeden z finalistów preselekcji „1in360” – Niemiec Sebastian Schmidt znany jako Basti – wystąpi na Eurowizji 2018 jako chórzysta duetu złożonego z Jessiki Muscat i Jenifer Brening. Wokalista śpiewał w półfinałach preselekcji piosenki „Moonlight”, „Stay” oraz „Sorry” w duecie z IROL-em, a jurorzy zdecydowali, że w finale Sebastian wykonać mógł dwie ostatnie propozycje. Niestety nie poszło mu zbyt dobrze – zdobył 4 punkty w Crowdfunding Voting za „Stay” i ostatnie miejsce (0 punktów) za „Sorry”. Jenifer Brening, rapująca część duetu, zapowiedziała z kolei, że na Eurowizji wykonana będzie nowa wersja piosenki „Who we are”, w której Niemka będzie miała więcej partii wokalnych niż aktualnie.

Po raz pierwszy popularny magazyn „Story” zorganizował ceremonię rozdania nagród w Skopje, stolicy Macedonii. Zespół Eye Cue był jednym z gości i po raz pierwszy wykonał na żywo utwór „Lost and found”. Bojan i Marija odebrali też nagrodę w kategorii „Zespół roku”. Tijana Dapcevic (2014) zdobyła nagrodę za „Artystyczną transformację” związaną z jej udziałem w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, Vlatko Lozanovski (2013) za „Utwór roku” (Piosenka „Ova leto ke se pamti”), duet Next Time (2009) za „Teledysk roku” (za klip do „Slušaš kaj šumat šumite”), a Tamara Todevska (2008) za „Najbardziej charyzmatyczną gwiazdę pop”. Fragment występu „Lost and Found” obejrzeć można poniżej.

Już w sobotę impreza „Eurovision Pre-Party Riga 2018”, niestety w bardzo skromnym wydaniu. Ostatecznie sześciu wykonawców zapowiedziało swój udział, z czego czterech pochodzi z tegorocznej stawki konkursu – są to reprezentanci Czech, Mołdawii, Łotwy i Litwy. Dodatkowo zaśpiewają Markus Riva (wielokrotny uczestnik preselekcji) oraz Maltanka Amber (reprezentowała swój kraj w 2015 roku, ale nie awansowała do finału). Po raz drugi od czasu organizacji imprezy na Łotwie, w stawce zabraknie reprezentanta Polski. Donatan i Cleo, Monika Kuszyńska i Kasia Moś byli obecni podczas „Eurovision Pre-Party Riga 2018”. Na ten moment reprezentanci Szwajcarii, Czech, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii zapowiedzieli udział w czterech z pięciu planowanych imprez. Jeśli Mikolas Josef pojedzie do Izraela, zaliczy wszystkie promocyjne wydarzenia, podobnie jak ubiegłoroczna reprezentantka Czech. Przedstawiciele Bułgarii, Azerbejdżanu, Cypru, Estonii, Gruzji, Chorwacji, Włoch, Malty, Norwegii, Portugalii, Rosji, Serbii i Ukrainy wciąż nie potwierdzili uczestnictwa w żadnej z imprez.

Przypominam o trwających plebiscytach Dziennika Eurowizyjnego!

Miss Eurowizji 2018 – TUTAJ

Mister Eurowizji 2018 – TUTAJ

fot.: Eurovision.tv / MRT

%d blogerów lubi to: