Mister Eurowizji 2018 – Poznaj dziewięciu kandydatów do tytułu najprzystojniejszego uczestnika Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie! Głosuj już teraz i wspieraj swojego faworyta!

Wczoraj rozpoczęliśmy głosowanie na najpiękniejszą uczestniczkę Eurowizji, a dziś pora poznać kandydatów do tytułu „Mistera 2018”! Rok temu najprzystojniejszy był Imri Ziv z Izraela, a kto w tym roku otrzyma ten tytuł? Spośród wszystkich śpiewających w tym roku mężczyzn specjalna komisja złożona z czytelników i czytelniczek DE wyłoniła dziewięciu kandydatów!

Nikita Vladimirovich Alekseev urodzony 18 maja 1993 roku (24 lata) w Kijowie, na Ukrainie. Dotarł do półfinału lokalnej wersji „The Voice”. Student marketingu, swego czasu sporo grał w tenisa, świetnie mówi po hiszpańsku. W 2006 roku próbował dostać się do Eurowizji Junior, ale nie zakwalifikował się do preselekcji narodowych. Za sprawą utworu „Pyanoye solntse” zyskał ogromną popularność w wielu krajach b. Związku Radzieckiego, wygrał też wiele nagród muzycznych i zdobył sporo istotnych wyróżnień. Podczas Eurowizji 2018 reprezentować będzie sąsiednią Białoruś z piosenką „Forever”.

Alexander Igoryevich Rybak obchodzić będzie urodziny dzień po finale Eurowizji (13 maja). 31-latek urodził się w Mińsku, ale razem z rodziną przeniósł się do Oslo w Norwegii. Już w wieku pięciu lat opanował grę na fortepianie i skrzypcach, które stały się jego znakiem rozpoznawczym. W 2009 roku wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji z utworem „Fairytale” i zyskał ogromną popularność w całej Europie, często występował też w Polsce. Zajął 2. miejsce w rosyjskiej wersji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, wystąpił w Interval Act Eurowizji 2012 i 2016, skomponował też piosenkę na preselekcje białoruskie w 2015 roku. W tym roku ponownie zaśpiewa dla Norwegii.

Benjamin Daniele Wahlgren Ingrosso urodził się 14 września 1997 roku w Danderyd. W 2006 wygrał „Lilla Melodifestivalen”, a w 2014 roku triumfował w „Let’s Dance”. Jego matką jest popularna wokalistka Pernilla Wahlgren, a kuzynem Sebastian Ingrosso z Swedish House Mafia. Po ojcu ma korzenie włoskie. Poza śpiewaniem zajmuje się też grą w musicalach, komponowaniem, pisaniem tekstów, grą na gitarze i fortepianie. Podczas tegorocznej Eurowizji zaśpiewa i zatańczy „Dance you off”.

Cesár Sampson urodzony 18 sierpnia 1983 roku w Linz. Poza śpiewaniem pełni też rolę trenera wokalnego w Symphonix, zajmuje się też produkcją i komponowaniem. Poza tym sprawdza się w roli trenera personalnego (sporo czasu spędza na siłowni) i modela. Jego matka, Kathy Sampson, śpiewała hitowy utwór „A Good Friend” z serialu „Kommissar Rex”), a ojciec jest brytyjskim choreografem. Jego idolem jest Prince. W 2016 roku występował na Eurowizji jako chórzysta Poli Genovej (Bułgaria). W tym roku będzie reprezentował Austrię z utworem „Nobody but you”.

Eugent Bushpepa urodzony 2 czerwca 1984 roku w Rrseshen, to jeden z najpopularniejszych rockowych wokalistów Albanii. Muzyka jest jego religią. Parę lat spędził we Włoszech, studiował medycynę. Po powrocie do Albanii zaczął grywać w klubach i pubach, aż w końcu pojawił się w programie „Top Channel” i zyskał sporą popularność. Razem ze swoim zespołem supportował Deep Purple w 2007 roku, a dwa lata później dołączył do włoskiej formacji Seven Gates. W 2013 śpiewał razem z gitarzystą Guns’n’Roses. Podczas Eurowizji 2018 wykona „Mall” w barwach Albanii.

Mikolas Josef urodził się 4 października 1995 roku w Pradze. Jego rodzice to nauczyciele języka angielskiego. Wokalista studiował w Londynie. W wieku 17 lat zaczął karierę modela i występował w pokazach mody takich marek jak Diesel czy Prada. Zrezygnował jednak ze względu na wszędobylską nieuczciwość i powierzchowność tego biznesu. Karierę muzyczną rozpoczął grając na ulicach wielu europejskich miast, a w 2015 roku wydał swój pierwszy singiel. Jego „Lie to me” powstało już pod koniec 2016 roku. Będzie pierwszym mężczyzną solowo reprezentującym Czechy na Eurowizji.

Örs Siklósi urodzony 2 maja 1993 roku to lider i wokalista formacji AWS powstałej w 2006 roku. Zespół uznawany jest za nadzieję węgierskiej muzyki metalowej. Panowie wydali już parę albumów i singli, a ich teledyski emitowano m.in. w MTV i VIVA. Brali udział w wielu festiwalach muzycznych (np. w Sziget) oraz zdobywali prestiżowe nagrody. Örs wraz z zespołem reprezentować będzie Węgry z utworem „Viszlat nyar”.

Sevak Khanagyan urodził się 28 lipca 1987 roku w Metsavan, ale aktualnie mieszka w Moskwie. Brał udział w rosyjskim „The Voice”, wygrał ukraińskiego „X Factora”, a w armeńskim „The Voice” objął funkcję mentora. Za najważniejszy moment w życiu uważa narodziny swojego syna, Bagrata. Jego amuletem na szczęście jest bransoletka, z którą nigdy się nie rozstaje. Poza śpiewaniem, Sevak często komponuje, a swego czasu wraz z zespołem zarabiał grając na weselach i przyjęciach, zarówno wśród Rosjan jak i Ormian. Podczas Eurowizji zaśpiewa utwór „Qami”.

Willem Bijkerk znany jako Waylon, urodził się 20 kwietnia 1980 roku w Apeldoorn. Zaczynał od śpiewania w programie „Telekids”, a później wyjechał do Nashville nagrywać album, który nigdy nie został opublikowany. W 2008 roku zajął 2. miejsce w lokalnej wersji „Mam Talent”, a swój pierwszy singiel wydał w 2009 roku. Szybko zyskał uznanie i zaczął zdobywać wiele nagród muzycznych. W 2014 roku wszedł w skład duetu The Common Linnets i reprezentując Holandię w Eurowizji zajął 2. miejsce. W 2002 roku ożenił się i doczekał się syna Dylana. Małżeństwo rozpadło się po trzech latach.

Który wokalista zasługuje na tytuł „Mistera Eurowizji 2018”? Zdecyduj o tym już teraz, głosując w poniższej ankiecie! Plebiscyt potrwa do 28 marca!

%d blogerów lubi to: