Miss Eurowizji 2018 – Poznaj dziewięć kandydatek do tytułu najpiękniejszej uczestniczki Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie! Głosuj już teraz i wspieraj swoją faworytkę!

Pora na coroczne głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego w plebiscycie „Miss i Mister Eurowizji”! Rok temu najpiękniejszą uczestniczką konkursu została Alma z Francji (na zdj.), a kto w tym roku otrzyma ten tytuł? Spośród wszystkich śpiewających w tym roku kobiet specjalna komisja złożona z czytelników i czytelniczek DE wyłoniła dziewięć kandydatek! 

Aisel Mammadova urodzona 3 lipca 1989 (29 lat) w Baku, stolicy Azerbejdżanu. Nie tylko śpiewa, ale też zajmuje się grą na fortepianie, komponowaniem i aranżowaniem utworów. Pochodzi z umuzykalnionej rodziny, występowała na wielu lokalnych i międzynarodowych festiwalach jazzowych. W 2013 roku wydała swój debiutancki singiel „So magical”. Jej imię w języku azerskim oznacza „szlak ku księżycowi”. Podczas Eurowizji 2018 zaśpiewa utwór „X my heart”.

Corrine Gfeller, nazywana też „Coco” urodziła się 6 czerwca 1985 roku (32 lata) i wraz z o rok młodszym bratem, Stefanem, tworzy duet Zibbz. Uczyła się w Londynie, nagrywała wokale dla wielu producentów, współpracowała też przy tworzeniu radiowych jingli oraz występowała u boku takich gwiazd jak Donna Summer, Prince czy Thirty Seconds to Mars. Jako wokalistka duetu Zibbz będzie reprezentować Szwajcarię z utworem „Stones”.

Danica Krstić urodzona 25 listopada 1995 roku (22 lata) w Serbii to nowa twarz serbskiej muzyki tradycyjnej. Swój pierwszy utwór napisała już mając 6 lat, a pomagała jej przy tym Jelena Tomasevic. Wystąpiła na wielu festiwalach, głównie muzyki folk/etno w kraju i poza jego granicami. W 2015 roku zajęła 2. miejsce w preselekcjach Serbii z balladą „Suze za kraj”. W wieku 17 lat przyłączyła się do formacji Balkanika i teraz jako jeden z dwóch żeńskich wokali tej grupy będzie reprezentować swój kraj podczas Eurowizji 2018 z utworem „Nova deca”.

Eleni Foureira urodziła się 7 marca 1987 roku (31 lat) w albańskim mieście Fier, ale już jako mała dziewczynka wraz z rodziną przeprowadziła się do Grecji. Karierę muzyczną rozpoczęła w zespole Mystique, a solowy album wydała w 2010 roku. Jej muzyka cieszy się ogromną popularnością w Grecji i na Cyprze. Eleni to nie tylko piosenkarka, ale także aktorka, tancerka i projektantka mody. W 2016 roku była w związku z hiszpańskim piłkarzem Alberto Botią. Podczas Eurowizji 2018 reprezentować będzie Cypr z ognistym „Fuego”.

Elina Nechayeva urodziła się 10 listopada 1991 roku (26 lat) w stolicy Estonii, Tallinnie. Jest sopranistką, a swoje pierwsze występy publiczne zaliczyła podczas udziału w programie „Idol”, z którego jednak szybko odpadła. Podczas konkursu Klassikatähed 2014 dotarła do czołowej trójki. Płynnie mówi po estońsku, rosyjsku, angielsku, francusku i włosku. Swoje poranki rozpoczyna od sesji jogi lub joggingu, a zamiast kawy korzysta z ciemnej czekolady. Uwielbia filmy animowane, w tym japońskie kreskówki. Jako dziecko marzyła, by zostać astronautką. Podczas Eurowizji 2018 wykona utwór „La Forza” jako reprezentantka Estonii.

Franka Batelić urodzona 7 czerwca 1992 roku, 25-letnia wokalistka z Rijeki. Przygodę ze śpiewem zaczęła już w wieku 3 lat, była członkiem wielu chórów dziecięcych. W 2007 roku wygrała talent-show „Showtime”, rok później triumfowała w „OGAE Song Contest”, a w 2009 roku zdobyła 1. miejsce w czwartej edycji lokalnej wersji „Tańca z Gwiazdami”. Dwukrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach eurowizyjnych. Kocha podróże, zwierzęta i języki obce. Studiuje prawo, biegle mówi po angielsku i włosku, uczy się niemieckiego. Krytyczne media chorwackie często sugerują, że zdobyła tytuł reprezentantki Chorwacji dzięki swojemu partnerowi – uznanemu piłkarzowi. W Lizbonie zaśpiewa utwór „Crazy”.

Ieva Zasimauskaite urodzona 2 lipca 1993 roku w Kownie (24 lata). Uczestniczyła w wielu muzycznych festiwalach, a w 2012 roku dotarła do finału lokalnego „The Voice”. Cztery razy próbowała wygrać preselekcje eurowizyjne, dopiero za piątym podejściem jej się to udało. Co ciekawe, reprezentowała już Litwę jako chórzystka jednego z reprezentantów kraju podczas Eurowizji Junior. Jej mężem jest Marius Kiltinavicius – trener koszykówki i były członek grupy muzycznej NEO. Pięć lat temu wokalistka cierpiała na depresję i to właśnie on pomógł jej stanąć na nogi. Do Lizbony jedzie z balladą „When we’re old”.

Laura de Carvalho Rizzotto, urodzona 18 lipca 1994 roku w Rio de Janeiro (Brazylia), to nie tylko wokalistka, ale też kompozytorka, pianistka i gitarzystka. Jej ojciec ma podwójne (łotewsko-brazylijskie) obywatelstwo, matka urodziła się na Łotwie, ale ma brazylijskie i portugalskie korzenie. W 2005 roku z całą rodziną Laura przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych. Rizzotto rozpoczęła karierę muzyczną w 2009 roku. W 2016 i 2017 roku była wokalnym trenerem samej Jennifer Lopez, gdy ta podjęła się współpracy z brazylijskimi artystami. Podczas Eurowizji reprezentować będzie Łotwę z „Funny Girl”.

Marija Ivanovska, urodzona 18 września 1988 roku, w 2007 roku została główną wokalistką formacji Eye Cue. Debiut grupy nastąpił za sprawą utworu „Magija”, który szybko stał się przebojem. Marija wraz z Eye Cue występowała na wielu renomowanych festiwalach, takich jak np. Exit, Schengen Fest czy Ohrid Beach Fest. Bardzo intensywnie promowała ich stacja MTV Adria. Dzięki piosence „Ubava” Eye Cue wygrało Skopje Festival w 2014 roku. Podczas Eurowizji 2018 Marija zaśpiewa utwór „Lost and found” w barwach Macedonii.

Która wokalistka zasługuje na tytuł „Miss Eurowizji 2018”? Zdecyduj o tym już teraz, głosując w poniższej ankiecie! Plebiscyt potrwa do 27 marca!

%d blogerów lubi to: