Eurowizja Junior 2018 – znamy szczegóły konkursu! Julia Samoylova i Mikolas Josef o przygotowaniach do Eurowizji w Lizbonie! Eurowizyjny singiel „Light me up” – zobacz jak będzie wyglądał!

JESC 2018 – znamy datę i miejsce organizacji konkursu na Białorusi! Czy Polska weźmie udział? Julia Samoylova o incydencie w Kijowie, Salvadorze i przygotowaniach do Lizbony! Mikolas Josef przedstawił swoich eurowizyjnych tancerzy! Gromee już ma swój eurowizyjny singiel promocyjny! 

Eurowizja Junior 2018 odbędzie się 25 listopada w Mińsku, a dokładniej na terenie Minsk-Areny, czyli w tym samym miejscu, gdzie organizowano finał w 2010 roku. Impreza Otwarcia Konkursu odbędzie się na terenie Centrum Wystawienniczego BelExpo, a oficjalnym hotelem delegacji będzie Hotel Prezydencki. W logo konkursu znajdzie się wschodząca gwiazda utworzona z fal dźwiękowych, mająca nawiązywać nie tylko do jedności muzycznej ale też do ornamentu z białoruskiej flagi. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w moim artykule na Eurowizja.org – TUTAJ. Jest zbyt wcześnie by spekulować, ile państw weźmie udział w tegorocznym konkursie. Wstępnie zainteresowanie wyraziło siedem krajów (w tym Polska), a trzy już mają sprecyzowane plany preselekcyjne. Telewizja gruzińska emituje talent-show w którym wybierany jest reprezentant, nadawca z Armenii zbiera zgłoszenia do dziecięcej wersji „Depi Evratesil”, a Rosjanie wybiorą przedstawiciela podczas preselekcji narodowych w czerwcu, zapewne znów zorganizowanych na Krymie. TVP ma preselekcje przeprowadzić na przełomie września i października. Nie należy się spodziewać powrotu Litwy ani Wielkiej Brytanii, ale można oczekiwać, że w imprezie ponownie wystartuje Bułgaria, której zabrakło w stawce 2017 z powodu zmian kadrowych w BNT. Nie ma na razie szans na zapowiadany wcześniej debiut Kazachstanu – Europejska Unia Nadawców po raz kolejny podkreśla, że ten kraj nie ma prawa startu w Eurowizji.

W wywiadzie dla portalu PRpower.ru reprezentantka Rosji, Julia Samoylova, zdradziła, że śledziła Eurowizję 2017 w której miała wystąpić. Podkreśliła, że zwróciła głównie uwagę na incydent w trakcie gościnnego występu Jamali, gdy na scenę wtargnął intruz i pokazał gołą pupę. „Byłam zaskoczona, że artysta na scenie nie jest chroniony przed takimi wypadkami. Na szczęście, nie zrobił nic niebezpiecznego, ale mogło się to skończyć bardzo źle” – uznała. O samym Salvadorze Sobralu wypowiedziała się bardzo pozytywnie, jednak podkreśliła, że zwycięski utwór „Amar pelos dois” nie jest zbyt łatwy do zapamiętania. Co ciekawe, wokalistka cieszy się, że wykona na Eurowizji w Lizbonie „I won’t break”, bo utwór podoba jej się bardziej niż ubiegłoroczne „Flame is burning”, w którym nie do końca mogła się odnaleźć. Jej celem jest godnie reprezentować Rosję i pokazać, że potrafi dać z siebie wszystko. Julia nie chce zdradzać zbyt wiele szczegółów dotyczących występu na scenie, ale zasugerowała, że wraz z nią wystąpią tancerze, a ona sama obawia się, że organizatorzy nie zdołają przygotować wszystkiego w 30 sekund, bo tyle czasu jest między jednym a drugim występem.

Czesi do tej pory nie mogli się pochwalić zbyt energicznymi występami scenicznymi, ale to się w tym roku zmieni. Mikolas Josef wystąpi w Lizbonie z dwoma tancerzami – braćmi Kristianem i Markiem Mensa – informuje ESCportal.cz. Sam też zatańczy na scenie. Oczywiście szczegółów nikt nie chce na razie zdradzać, ale zaangażowanie Kristiana i Marka pokazuje, jak bardzo profesjonalnie Czesi podchodzą do tegorocznej Eurowizji, w której są zresztą jednym z faworytów. Zarówno Kristian jak i Marek specjalizują się m.in. w hip hopie i do tej pory zebrali już sporo prestiżowych nagród i wyróżnień. Reprezentant Czech – Mikolas Josef – został niedawno uznany za najseksowniejszego wykonawcę w tegorocznej Eurowizji. Tak ocenił portal Gaybuzzer.com, publikując kilka gorących zdjęć piosenkarza i modela.

Gromee ma za sobą udane koncerty w Gdyni i Lublinie związane z promocją debiutanckiego albumu „Chapter One”, ale dziś udowodnił, że przygotowania do Eurowizji również idą pełną parą. Sony Music Polska wydało specjalny singiel promocyjny utworu „Light me up”, który będzie m.in. dystrybuowany podczas Eurowizji w Lizbonie. To świetna wiadomość, bo tym samym polska reprezentacja będzie mogła promować utwór za pomocą singla już podczas imprez w Londynie i Amsterdamie. Na płycie znajdzie się nie tylko wersja studyjna, ale też karaoke i instrumentalna. Fani Gromee’go donoszą, że piosenka „Light me up” znalazła się na listach „Viral” platformy Spotify nie tylko w Polsce (40. miejsce), ale też w Finlandii (33. miejsce) i Szwecji (48. miejsce). „Najpiękniejsza historia, która się tam wydarzyła; to, że fani mnie wysłali na Eurowizję, to, że przyszli na Krajowe Eliminacje. Dla mnie – to była wygrana. Wyszedłem na scenę zupełnie nie myśląc, czy są jakieś punkty czy nie” – powiedział reprezentant Polski w szczerym wywiadzie dla portalu Coś Nowego.

29425211_2041762845857151_2088529445131386880_n

Trwa głosowanie w

REJECTED SONG CONTEST 2018!

Wszystkie szczegóły znajdziecie

TUTAJ

fot. Eurovision.tv / Channel One Russia

 

%d blogerów lubi to: