REJECTED SONG CONTEST 2018: Głosuj w półfinałach na najlepsze piosenki, które przegrały w preselekcjach narodowych!

Ósma edycja plebiscytu Rejected Song Contest! 28 piosenek, 2 półfinały i dwa sposoby na oddanie swoich głosów! Kto w tym roku wygra i czy znów będzie to Szwecja? Zapraszam do zapoznania się z listą startową i do głosowania na swoich faworytów w półfinałach! 

Przed Eurowizją 2018 Dziennik Eurowizyjny zorganizuje kilka plebiscytów. Wybierzemy naszego faworyta konkursu oraz Miss i Mistera Eurowizji, ale zanim do tego dojdzie, wróćmy jeszcze na chwilę do sezonu preselekcyjnego! W tym roku 29 państw zorganizowało swoje eliminacje w różnych formatach – były proste finały narodowe (jak np. w Polsce), rozbudowane maratony (np. Litwa czy Szwecja), selekcje w formie festiwalu (np. Albania i Portugalia) czy talent-show (np. Izrael, Hiszpania). Serbia, Czarnogóra, Czechy i Francja wróciły do publicznych wyborów, a San Marino po raz pierwszy zorganizowało finał narodowy, zapraszając do udziału praktycznie cały świat. Selekcje trwały od końca grudnia do drugiego weekendu w marcu i dostarczały nam mnóstwa emocji!

Yohanna wygrała pierwszą edycję plebiscytu

W walce o Eurowizję 2018 uczestniczyły setki utworów, ale jedynie mały procent z nich faktycznie znalazł się w stawce konkursowej, dlatego warto dać niektórych przegranym drugą szansę. Taki pomysł realizuje od wielu lat OGAE, organizując plebiscyt OGAE 2nd Chance Song Contest (w 2016 roku wygrała tam Margaret z „Cool me down”), z kolei Dziennik Eurowizyjny od 2011 roku organizuje głosowanie na najlepszy utwór spośród przegranych. Utwory są najczęściej wybierane przez autora strony, tak było też w tym roku, a ze względu na sporą liczbę państw, pojawiły się półfinały! 28 państw podzielono drogą losowania na dwie grupy po 14 krajów. Z każdej grupy do finału awans otrzyma 7 najlepszych propozycji. Decydować będziecie oczywiście Wy – głosować można poprzez ankiety dostępne poniżej lub poprzez formularze ScoreWiz dostępne na grupie facebookowej Dziennika Eurowizyjnego.

Wśród kandydatów w tegorocznym plebiscycie „Rejected Song Contest 2018” mamy m.in. faworytów fanów Eurowizji w trakcie selekcji – Asandę z Wielkiej Brytanii, Tamasa Horvatha z Węgier, Sarę de Blue z San Marino czy Tayannę z Ukrainy. Będzie też kolorowy Kamil Show z Armenii, czy dwukrotna zwyciężczyni plebiscytu – Mariette ze Szwecji. „Dziką kartę” otrzymał Diogo Picarra z Portugalii, który uznawany był za pewniaka do zwycięstwa w preselekcjach, ale zrezygnował z udziału w finale. Utwory wybrane do konkursu śpiewane są po angielsku, włosku, albańsku, serbsku, węgiersku, norwesku, łotewsku, hiszpańsku, białorusku, francusku, islandzku czy portugalsku.

PEŁNA LISTA PIOSENEK I PODZIAŁ PÓŁFINAŁOWY DOSTĘPNE SĄ

>TUTAJ<. 

Głosowanie w półfinałach potrwa do 22 marca do północy. 

Serdecznie zapraszam do słuchania piosenek i głosowania na swoich faworytów! Ankiety dostępne są poniżej:

%d blogerów lubi to: