#TeamGromee: Lukas Meijer i Gromee wystąpią w Wielkiej Brytanii i Holandii! Znamy szczegóły koncertów! „Light me up” na polskich listach przebojów – głosuj i wspieraj nasz utwór eurowizyjny! Sławomir też trzyma kciuki za polską reprezentację!

Gromee i Lukas Meijer odwiedzą Londyn i Amsterdam podczas swojej trasy promocyjnej przed Eurowizją 2018! Jak wyglądać będą te imprezy? Gdzie jeszcze pojedzie nasz eurowizyjny duet? „Chapter one” – premiera już jutro, ale utwory dostępne są w Internecie już teraz! Głosuj na „Light me up” w notowaniach polskich list przebojów! Sławomir i Natasza Urbańska o polskiej piosence na Eurowizję!

Polscy reprezentanci – Gromee i Lukas Meijer – wezmą udział w dwóch największych przedeurowizyjnych imprezach! 5 kwietnia wystąpią w Londynie podczas „London Eurovision Party”, które zorganizowane zostanie w Cafe de Paris przy słynnym Leicester Square. Bilety na koncert pojawiły się w sprzedaży 10 lutego i wyprzedano je w ciągu godziny, co świadczy o wielkim zainteresowaniu i renomie, jaką na przestrzeni lat wyrobiło sobie to wydarzenie. Z roku na rok przybywa tam też coraz więcej eurowizyjnych gwiazd. Na ten moment potwierdzonych jest 14 wykonawców, ale zapewne będzie ich jeszcze więcej. Gromee i Lukas spotkają tam reprezentantów m.in. Danii, Szwajcarii, Czarnogóry, Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Albanii czy Francji. Oczywiście poza głównym koncertem odbędzie się też sesja spotkań z dziennikarzami, więc możemy się spodziewać wysypu wywiadów z naszymi reprezentantami. Wcześniej w Londynie śpiewali już m.in. Isis Gee, Kasia Moś czy Michał Szpak.

14 kwietnia Gromee i Lukas pojawią się podczas największej imprezy – „Eurovision in Concert” w holenderskim Amsterdamie. Z okazji 10. rocznicy powstania tej inicjatywy, koncert jeszcze bardziej się rozrośnie i odbędzie się w AFAS LIVE przeznaczonym dla 6 tys. widzów. Ponoć, są tam najlepsze warunki akustyczne na świecie. Co ciekawe, AFAS LIVE to nowa nazwa Heineken Music Hall, gdzie w 2012 roku organizowano Eurowizję Junior. Nieopodal znajduje się stadion Ajax Amsterdam. Bilety na imprezę pojawiły się w sprzedaży już pod koniec września, a koncert poprowadzą Edsilia Rombley (dwukrotna reprezentantka Holandii) i Cornald Maas. W Amsterdamie Gromee i Lukas wystąpią na jednej scenie z uczestnikami Eurowizji 2018 z takich krajów jak Armenia, Belgia, Niemcy, Irlandia, Holandia, Hiszpania czy Szwajcaria. Dodatkowo, dzień wcześniej odbędzie się eurowizyjna impreza zorganizowana przez lokalne OGAE, podczas której zaprezentują się m.in. Poli Genova, Emelie de Forest, Nathan Trent, Greta Salome czy Esther Hart. W przeszłości „Eurovision in Concert” gościło takich polskich reprezentantów jak Monika Kuszyńska, Michał Szpak czy Kasia Moś.

Czy Gromee i Lukas pojadą gdzieś jeszcze? Raczej na pewno odpada Łotwa, gdzie impreza odbędzie się już 24 marca, ale póki co nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. W planach jest udział reprezentacji Polski w „Israel Calling”, ale nie jest to jeszcze potwierdzone. Impreza w Tel Avivie trwa znacznie dłużej niż koncerty w Londynie czy Amsterdamie, gdyż zawiera też m.in. konferencję prasową czy spotkania integracyjne, ale również wizytę w Jerozolimie, spacer po czerwonym dywanie czy sadzenie drzew. Sponsorami „Israel Calling” są m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela czy Ministerstwo Turystyki, a także władze Jerozolimy. Impreza izraelska odbędzie się w dniach 8-11 kwietnia. Z kolei na 20-21 kwietnia zaplanowana została impreza w Madrycie.

Już jutro Gromee wydaje debiutancki album „Chapter One”, ale już dziś piosenki z płyty trafiły do serwisów streamingowych. Eurowizyjny hit „Light me up”, który promuje krążek, świetnie radzi sobie na listach przebojów. Aktualnie znajduje się na 15. miejscu „Gorącej 20„, 2. miejscu listy Radia Zet, 14. miejscu „Poplisty„, 10. miejscu „Hop Bęc„, czy 11. pozycji Szczecińskiej Listy Przebojów. Klikając na linki w poprzednim zdaniu możecie śledzić notowania „Light me up” i wesprzeć ten utwór swoim głosem! Polska reprezentacja zajmuje aktualnie 29. miejsce w notowaniu bukmacherskich, co oznacza, że nie jest faworytem do wygrania Eurowizji, ale typowana jest do awansu do finału (7. miejsce w gronie państw II półfinału w oddzielnym zestawieniu). Zapewne niebawem ruszy międzynarodowe głosowanie klubów OGAE, więc sprawdzimy, jak tam poradzi sobie „Light me up”. Dziennik Eurowizyjny zorganizuje coroczny plebiscyt „Nasz Faworyt” w kwietniu, jednak polska piosenka nie weźmie udziału w głosowaniu czytelników.

Trzymamy kciuki za Gromeego i Lukasa. Podobał nam się ich występ. Myślę, że mogą być miłym zaskoczeniem podczas tegorocznej Eurowizji” – mówi popularny Sławomir, który w Krajowych Eliminacjach 2018 trzymał kciuki za Monikę Urlik. Dwukrotna uczestniczka preselekcji „Piosenka dla Europy” – Natasza Urbańskanie oglądała w tym roku finału, ale słyszała utwór z Polski. „Słyszałam ten utwór, taki radiowy bardziej niż telewizyjny, chociaż teraz ciężko powiedzieć co jest eurowizyjne, bo patrząc na to, co wygrało w zeszłym roku, to ciężko powiedzieć” – przyznała, dodając, że bardzo podobał jej się występ Michała Szpaka, ale ona sama już konkursami się nie interesuje i twierdzi, że na Eurowizji rządzi polityka.

%d blogerów lubi to: