Eurowizja Junior 2018: Dziś poznamy więcej szczegółów! Czy Danilko opłacił Melovinowi kurs języka angielskiego? Kto ubierze Vanję Radovanovicia? Aktualizacja gości eurowizyjnych imprez – kto i gdzie pojedzie? Rejected Song Contest 2018: Trwa głosowanie w półfinałach!

Gdzie i kiedy odbędzie się 16. edycja Eurowizji Junior? Dziś wszystkiego się dowiemy! Verka Serduchka ponownie na Eurowizji? W jakiej roli? Vanja Radovanović przygotowuje się do konkursu. Kto pojedzie na europejskie imprezy? Które reprezentacje jeszcze nie opublikowały swoich planów promocyjnych?

Dziś o 19:00 telewizja białoruska ogłosi datę i miejsce organizacji Eurowizji Junior 2018. Poznamy też logo i motto konkursu. O wszystkim dowiemy się podczas programu informacyjnego stacji BTRC. Póki co ujawniono, że na konkurs związany ze stworzeniem logo i hasła JESC 2018 przysłano ponad 300 zgłoszeń z całego świata. Zwycięzcę wskazała Europejska Unia Nadawców. W połowie lutego delegacja EBU odwiedziła Mińsk by dokonać wizytacji trzech miejsc istotnych dla organizacji Eurowizji Junior 2018. Oficjalnym hotelem ma być Hotel Prezydencki, ceremonia otwarcia konkursu ma się odbyć w Centrum Wystawienniczym BelExpo, a Minsk Arena ma ponownie stać się areną głównej rywalizacji młodych talentów. Na ten moment udziałem w konkursie zainteresowanych jest siedem państw: Białoruś, Polska, Armenia, Gruzja, Holandia, Rosja i Portugalia.

W wywiadzie dla portalu Obozrevatel, reprezentant Ukrainy, Melovin, zdementował plotki, jakoby Andrii Danilko miał na pewno wejść w skład delegacji eurowizyjnej. Jeden z jurorów preselekcji i reprezentant naszych sąsiadów w 2007 roku (jako Verka Serduchka) od początku kibicował Melovinowi i ponoć wyraził chęć wyjazdu do Portugalii. Na razie jednak nic w tej kwestii nie jest potwierdzone. Sam Melovin nie ukrywa, że chciałby takiego towarzysza podróży. „Bardzo cenię sobie kontakt z nim, bardzo mnie wspiera, doradza, ale nie traktuję go jako mentora” – mówi. Co ciekawe, Danilko obiecał Melovinowi, że opłaci mu kurs języka angielskiego. Do tej pory tego nie zrobił, a Melovin nie zamierza się w tej kwestii przypominać.

Popularna projektantka Milena Đurđić będzie odpowiedzialna za stylizacje reprezentanta Czarnogóry, Vanji Radovanovicia oraz jego ekipy. Sam wokalista skontaktował się z nią po tym, jak obserwował jej pracę w trakcie Monteviziji 2018. Đurđić pracowała przy wyglądzie prowadzącej, Diany Golubović-Pejović.Charakter tego konkursu, scenografia i nasza wizja występu Vanji wymagają odrębnych rozwiązań i całkiem nowego kostiumu. Ale w związku z tym, że Vanja przed Eurowizją wystąpi w paru miastach europejskich, wykorzystamy niektóre stroje z mojej ostatniej kolekcji” – dodaje, przypominając, że chodzi o kolekcję „Ka Teslinom kodu” prezentowaną podczas czarnogórskiego Fashion Week. Zdradziła również, że Vanja będzie miał na scenie żeński chórek wspomagający go przy śpiewaniu ballady „Inje”. Sam Radovanović nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów planowanego występu, ale sugeruje, że klimat występu preselekcyjnego i teledysku zostanie zachowany.

Do stawki łotewskiej imprezy „Eurovision Preparty Riga”, która odbędzie się już 24 marca, dołączyła reprezentantka samej Łotwy – Laura Rizzotto. W stolicy spotkać się ma z Czechem Mikolasem i grupą z Mołdawii – DoReDos. Wiadomo, że do imprezy „Israel Calling” zgłosiło się aż 25 chętnych reprezentantów, a lista zaproszonych wciąż może się wydłużać. Póki co wiemy, że do Tel-Awiwu jadą reprezentacje Białorusi, Gruzji i Hiszpanii, a przywita ich tam reprezentantka gospodarzy – Netta Barzilai. Na liście gwiazd imprezy w Londynie jest póki co 14 nazwisk, a w Amsterdamie 19. Zarówno do Wielkiej Brytanii jak i Holandii na pewno pojadą Gromee z Lukasem Meijerem. Aktualnie 12 reprezentantów ma w planach wizytę w Madrycie. Jak na razie reprezentanci Azerbejdżanu, Bułgarii, Cypru, Estonii, Finlandii, Grecji, Chorwacji, Węgier, Islandii, Włoch, Macedonii, Malty, Norwegii, Portugalii, Rosji, Rumunii, Szwecji, San Marino i Ukrainy nie ujawnili, na które imprezy eurowizyjne pojadą i czy w ogóle planują tego typu aktywności przed samym konkursem.

Do 22 marca można głosować w półfinałach plebiscytu Rejected Song Contest 2018 dla najlepszych utworów preselekcyjnych. Z każdego półfinału do finału wejdzie po 7 najlepszych państw, a decydować będą o tym czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego (poprzez ankietę) i członkowie facebookowej grupy (poprzez formularze ScoreWiz). Jeden z czytelników, Piotr, przygotował playlisty półfinałów. Zapraszam do wysłuchania utworów i oddania swojego głosu!

Szczegóły dostępne są TUTAJ

fot. Eurovision.tv / UA:Pershyi

%d blogerów lubi to: