Symbolika nazwy Equinox wyjaśniona! Alekseev i DoReDos promują się przed Eurowizją 2018! Co ciekawego u reprezentantów Armenii, Chorwacji, Rumunii i Serbii? Gromee dziś wystąpi w Gdyni!

Skąd pomysł na utwór „Bones” i nazwę zespołu reprezentującego Bułgarię? Borislav Milanov o Eurowizji i jurorach! Alekseev i DoReDos ogłosili plany promocyjne! Wkrótce teledysk z Armenii! Plany koncertowe Gromee – dziś Gdynia, wkrótce Katowice, a później Londyn i Amsterdam! Kiedy wylot do Lizbony? 

Vlado MihailovGeorgi Simeonov (JJ) z bułgarskiego projektu Equinox (foto) oraz kompozytor piosenki „Bones”, Borislav Milanov gościli niedawno w programie telewizji BTV „Predi obed”, gdzie opowiadali o utworze i zespole. Milanov przyznał, że na pomysł stworzenia piosenki wpadł podczas oglądania filmu „Piąty element” i od początku wiedział, że kompozycja nie nadaje się dla solisty, dlatego po namowach przyjaciół postanowił stworzyć zespół złożony z trzech Bułgarów i dwóch Amerykanów. Nazwa Equinox oznacza „równonoc”, ale jest też bardzo symboliczna dla Milanova. Określa równość między nocą a dniem, złem i dobrem, ciemnością i światłem, a po równonocy przychodzi zwycięstwo dobra i jasności. Dodatkowo Equinox ma się kojarzyć z równością także podczas Eurowizji – jednej nocy wszystkie narodowy są równe i występują na tej samej scenie. Celem zespołu jest godne reprezentowanie Bułgarii i włożenie w projekt jak najwięcej ciężkiej pracy by nie zawieść wielkich nadziei. Borislav Milanov chciałby też, by Eurowizja szła z duchem czasu, bo coraz więcej młodych ludzi ją ogląda. Konkurs nie powinien być już tylko najczęściej oglądanym, ale też najbardziej prestiżowym muzycznym wydarzeniem na świecie. Celem samej Eurowizji powinno być kreowanie hitów, stąd też Milanov wierzy, że jurorzy doceniać będą piosenki z potencjałem radiowym. Piosenka „Bones” w wersji studyjnej, karaoke i instrumentalnej jest już dostępna na serwisach streamingowych. Warto jeszcze podkreślić, że Milanov ma w stawce Eurowizji drugi utwór – „Nobody but you” Cesara z Austrii, jednak w konkursie reprezentować będzie głównie Bułgarię, bo osobiście stoi za projektem Equinox. Za Austrią stoi jedynie jako jedna z osób działających w ramach firmy Symphonix. Podobnie było w 2017 roku, gdy Milanov napisał piosenki dla Bułgarii, Serbii oraz Macedonii.

Wciąż czekamy na premierę nowej wersji utworu „Forever” Alekseeva, Ukraińca, który reprezentować będzie w tym roku Białoruś. Wokalista już rozpoczął swoją trasę promocyjną. 24 lutego odwiedził Baku (Azerbejdżan), a 31 marca wystąpi w Moskwie (Rosja). Na kwiecień planuje wizyty w Tallinnie (Estonia), Wilnie (Litwa), Tel Awiwie (Izrael), Amsterdamie (Holandia), Madrycie (Hiszpania) oraz Kiszyniowie (Mołdawia). Trio DoReDos z Mołdawii skupia się głównie na promocji w małych krajach bałtyckich. Wczoraj rozpoczęli dwudniowy pobyt w litewskim Kownie, w niedzielę pojadą do Kłajpedy, a stamtąd we wtorek „wpadną” na chwilę do Kaliningradu. 22 marca mają występ w Wilnie, dzień później w Szawlach. Następne przystanki na ich trasie promocyjnej to Ryga, Tallinn, Lipawa (Łotwa), Tel Awiw, Amsterdam i Madryt. DoReDos nie pojedzie na „London Eurovision Party” ze względu na komplikacje związane z obowiązkiem posiadania wiz wjazdowych do Wielkiej Brytanii.

21 marca odbędzie się premiera oficjalnego teledysku do piosenki „Qami” reprezentanta Armenii – Sevaka Khanagyana. Zwiastun dostępny jest poniżej. Z kolei Franka Batelić świętowała wczoraj 3 miliony odtworzeń klipu do piosenki „S Tobom”, którą wróciła na rynek muzyczny po dłuższej przerwie. Z tej okazji wokalistka wystąpiła w Chorwackim Teatrze Narodowym w Zagrzebiu. Parę dni temu rumuńska grupa The Humans wystąpiła w Berlinie, a 27 kwietnia zorganizowany zostanie koncert formacji w Bukareszcie. Z kolei serbska Balkanika gościła wczoraj w Bośni i Hercegowinie, a dokładniej w popularnym programie „Konačno petak”.

A co ciekawego u polskich reprezentantów? Gromee zajęty jest aktualnie promocją debiutanckiego albumu „Chapter One” i trasą koncertową. Dziś wystąpi w klubie Atlantic w Gdyni, a wczoraj zagrał specjalny set w klubie House of Sound w Lublinie. 24 marca (czyli w dzień ryskiej imprezy eurowizyjnej) Gromee zagra koncert w Katowicach. Promocją swojej płyty zajmuje się tez Lukas Meijer, na co dzień lider formacji No Sleep For Lucy. Nie podano jeszcze informacji kiedy polscy reprezentanci polecą do Portugalii nagrywać eurowizyjną pocztówkę. Wyjazd całej delegacji już na Eurowizję 2018 ma się odbyć 1 maja. Przypominam, że wcześniej Lukas i Gromee wystąpią w Londynie i Amsterdamie podczas eurowizyjnych imprez. Nadal można głosować na ulubiony utwór z albumu „Chapter one”. Ankieta dostępna jest poniżej:

Trwa głosowanie w

REJECTED SONG CONTEST 2018!

Wszystkie szczegóły znajdziecie

TUTAJ

fot.: Eurovision.tv / BNT

%d blogerów lubi to: