Gromee stoi w obronie Eurowizji! Jutro występ w „Dzień Dobry TVN”! Macedończycy ogłosili skład chórku na Eurowizję! DoReDos promują się na Litwie! Kto przygotuje ich występ? Saara Aalto o swojej orientacji seksualnej

Obejrzyj wywiad Gromee’go w „OnetRano”! Dziś „Taniec z Gwiazdami”, a jutro „Dzień Dobry TVN”! Znamy chórzystki, który wystąpią na scenie z macedońskim Eye Cue! DoReDos planują zupełnie nowy występ na Eurowizję! Ieva zaskoczy efektami telewizyjnymi? Co sądzi o „My lucky day”? SuRie i Saara Aalto na kawie!

Już dziś o 20:05 w nowym odcinku „Tańca z Gwiazdami” telewizji Polsat wystąpią Gromee i Lukas Meijer (Eurowizja 2018) oraz Michał Szpak (Eurowizja 2016). Tegoroczni reprezentanci wykonają specjalną wersję utworu „Light me up” podczas prezentacji tanecznej konkursowej pary w której celebrytą jest Krzysztof Gojdź. Dziś rano Gromee był gościem programu „OnetRano”, gdzie powiedział m.in., że komentarze na temat Eurowizji sugerujące, że to „obciach” są niezwykle krzywdzące, bo za tym wszystkim stoi piękna muzyka, piękne kompozycje, mądrzy autorzy i wspaniali artyści. „Stoję w obronie Eurowizji” – przyznał. Cały wywiad znaleźć możecie poniżej. Jutro rano (sobota) Gromee i Lukas Meijer wystąpią w „Dzień Dobry TVN”.

Antonia Gigovska, Valeri Dimovska i Dina Jashari będą reprezentować Macedonię podczas Eurowizji 2018 jako chórzystki Mariji Ivanovskiej z zespołu Eye Cue. Dina i Antonia uczestniczyły w „Casting Talent-show”, z kolei Valeri brała udział w show „Na ista adresa”. Za zaangażowaniem Antonii Gigovskiej w eurowizyjny projekt stai producent „Lost and found” – Darko Dimitrov, natomiast Dina Jashari już wcześniej współpracowała z Eye Cue. Debiutancki utwór Valeri Dimovskiej przygotowywała m.in. Elena Risteska, reprezentantka Macedonii podczas Eurowizji 2006. Dziś wieczorem w programie „Stisni Play” mają być podane kolejne szczegóły związane z występem Eye Cue w Lizbonie.

Mołdawskie trio DoReDos promuje się na Litwie, gdzie wystąpiło m.in. w porannym programie „Labas rytas”. Liderka formacji – Marina Djundiet – przyznała w jednym z wywiadów, że ich zwycięstwo podczas preselekcji wcale nie było pewne, bo nawet jeśli mówiono o DoReDos jako o faworytach (z powodu Filipa Kirkorova) to jednak zwycięstwa nikt nie mógł im zagwarantować. Eugeniu Andrianov mówi, że DoReDos czuje ogromną presję podczas porównywania ich do SunStroke Project, którzy rok temu w Kijowie zajęli w finale wysokie, trzecie miejsce. Trio obiecuje, że zrobi wszystko, by w Lizbonie nie wypaść gorzej. „W tym roku uwaga wielu fanów już teraz skupia się na Mołdawii i myślę, że łatwiej będzie zaistnieć” – dodała Marina, która z tegorocznej stawki piosenek bardzo lubi utwory z Izraela, Czech i Litwy. Wiadomo, że występ eurowizyjny do „My lucky day” będzie zupełnie inny od tego, co widzieliśmy podczas „O melodie pentru Europa”. Nowe show ma być intrygujące, zabawne, radosne i nikogo nie pozostawi obojętnym. Sergiu Mita zdradził, że występ przygotowuje Fokas Evangelinos, który wcześniej pracował z takimi gwiazdami jak Dima Bilan, Ani Lorak, Dima Koldun czy Helena Paparizou.

Reprezentantka Litwy, Ieva Zasimauskaite Kiltinavičienė musi zmienić koncepcję występu do „When we’re old” ponieważ w preselekcjach korzystała z ekranów, których na Eurowizji nie będzie. Na wizualizacjach pokazywane były pary w starszym wieku, jednak podczas Eurowizji wykorzystany będzie inny efekt telewizyjny, równie ciekawy i odpowiadający treści utworu. „Dziś nagrywaliśmy ujęcia wielu wspaniałych ludzi, dzieci i starszych, różnych narodowości: z Europy i całego świata. Chcemy pokazać, że miłość nie występuje jedynie między Litwinami. Nie ma znaczenia skąd pochodzisz, wszyscy czujemy to samo” – mówi wokalistka. Reprezentantka naszych sąsiadów wystąpi w czterech imprezach eurowizyjnych – na Łotwie, w Izraelu, Holandii i Wielkiej Brytanii. Spotkała się też z reprezentantami Mołdawii i chociaż stwierdziła, że „My Lucky Day” to nie jest muzyka, której słucha na co dzień, ale jest to piosenka bardzo pozytywna i szybko ją polubiła.

To nie jedyne spotkanie reprezentantów. Cesar Sampson niedawno rozmawiał z Nathanem Trentem i Zoe (poprzednimi reprezentantami Austrii), a Brytyjka SuRie miała okazję poznać Finkę Saarę Aalto. Wokalistki spotkały się na kawę, wzięły też udział w nagraniu materiału BBC, który ma promować brytyjską piosenkę „Storms” w Finlandii. Ostatnio Saara udzieliła wywiadu portalowi PinkNews, w którym przyznała, że czuje się dumną lesbijką i nie miała specjalnych problemów, gdy ujawniła swoją orientację seksualną. Brytyjczycy na pewno wspierać będą Saarę, która w ich lokalnym „X Factorze” zajęła 2. miejsce. Zwyciężczyni Eurowizji 1981, Cheryl Baker z Bucks Fizz trzyma natomiast kciuki za SuRie i uważa, że wokalistka ma szansę zająć dla Wielkiej Brytanii jedno z wyższych miejsc w ostatnich latach.

Przypominam o trwających plebiscytach Dziennika Eurowizyjnego!

Miss Eurowizji 2018 – TUTAJ

Mister Eurowizji 2018 – TUTAJ

fot.: Eurovision.tv / TRM

 

%d blogerów lubi to: