REJECTED SONG CONTEST 2018: Znamy finalistów! 14 państw walczy o Grand Prix ósmej edycji plebiscytu!

Rejected Song Contest: Fani Eurowizji odrzucili 14 piosenek, tyle samo wpuścili do finału! Kto wygra ósmą edycję plebiscytu na najlepszą piosenkę preselekcyjną? Sprawdź, które utwory zakwalifikowano i jak głosować na swoich faworytów! 

Głosowanie w rundzie półfinałowej plebiscytuRejected Song Contest 2018 za nami! Przypominam, że w tradycyjnym głosowaniu po sezonie preselekcyjnym wybieramy najlepszą piosenkę spośród tych, które na Eurowizję 2018 się nie dostały. Łącznie w konkursie startowało 28 państw, 14 z nich dostało się do finału, a zdecydowali o tym fani Eurowizji głosując poprzez ankietę na stronie Dziennik-Eurowizyjny.pl (głównie dla czytelników strony) lub poprzez formularz ScoreWiz (gdzie trzeba uszeregować kraje według eurowizyjnej punktacji) dostępny na facebookowej grupie Dziennika Eurowizyjnego.

Z półfinałów awansowały następujące kraje: 

1 SZWECJA Mariette For you
2 SAN MARINO Sara de Blue Out of the twilight
3 SZWAJCARIA Alejandro Reyes Compass
4 FRANCJA Igit Lisboa, Jerusalem
5 MALTA Brooke Heart of Gold
6 ŁOTWA Madara Esamiba
7 ARMENIA Kamil Show Puerto Rico
8 CZECHY Eva Buresova Fly
9 FINLANDIA Saara Aalto Domino
10 WĘGRY Tamas Horvath Meggyfa
11 ESTONIA Vaje Laura (walk with me)
12 WIELKA BRYTANIA Asanda Legends
13 UKRAINA Tayanna Lelya
14 WŁOCHY Annalisa Il mondo prima di te

Zwycięzca w I półfinale zdobył 923 punkty, a w II półfinale aż 1190 punktów! Różnica między awansem, a eliminacją w pierwszej grupie wyniosła 74 punkty, a w drugim jedynie 30 punktów. Warto podkreślić, że w drugim półfinale głosowanie ankietowe i ScoreWiz miało nieco inne top7 (dwa kraje awansowały, chociaż nie znalazły się w czołówce jednego z głosowań). Wyeliminowano m.in. wszystkie kraje b. Jugosławii (Słowenia, Serbia, Czarnogóra), dwa kraje „Big5” (Niemcy i Hiszpania), trzy kraje nordyckie (Dania, Islandia, Norwegia). Awans zdobyły za to Czechy i San Marino, kraje, które po raz pierwszy uczestniczą w plebiscycie.

W finale usłyszymy utwory w językach angielskim, francuskim, łotewskim, hiszpańskim, węgierskim, ukraińskim i włoskim. Odrzucono kompozycje po słoweńsku, albańsku, serbsku, norwesku, portugalsku, białorusku, hiszpańsku, rumuńsku, islandzku i cztery utwory angielskojęzyczne.

Głosowanie w finale potrwa do 29 marca. Swoich faworytów popierać można oddając głos w poniższej ankiecie. Aby zagłosować poprzez formularz ScoreWiz należy być członkiem facebookowej grupy Dziennika Eurowizyjnego. Wyniki podane zostaną 30 marca.

UTWORY FINAŁOWE DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

 

 

%d blogerów lubi to: