Eurowizja 2018: Polska ponownie wyśle Michała Szpaka? Nowe plotki związane z Krajowymi Eliminacjami i kolejny kandydat – Mariusz Wawrzyńczyk

Michał Szpak w Krajowych Eliminacjach? Sam czy w duecie? Anulowanie preselekcji jest możliwe? Zapraszam do głosowania w ankietach! Dodatkowo – kolejny kandydat do Krajowych Eliminacji – wygrał „Debiuty” w Opolu, czy trafi do finału KE? 

O Eurowizji znów jest dziś głośno w polskich mediach, a tym razem za sprawą kolejnej plotki. Portal Pudelek uważa, że dyrektor TVP, Jacek Kurski, chce, by to Michał Szpak reprezentował Polskę w 2018 roku w duecie z Martą Gałuszewską. Para miałaby wykonać utwór „Don’t poison your heart”, który jest już hitem na listach przebojów. Kurskiemu bardzo zależy na wygranej na Eurowizji. Chce pokazać ludziom, że potrafi – podaje informator Pudelka. Czy to oznacza, że inni ulubieńcy Kurskiego, czyli Zenon Martyniuk i Sławomir, odmówili startu w preselekcjach? Niektórzy źle zinterpretowali treść plotki i wpadli w panikę, że Krajowe Eliminacje zostaną w ogóle odwołane. Na taki ruch TVP raczej się nie zdecyduje. Sam Michał potwierdza, że pomysł ponownego udziału w konkursie faktycznie się pojawił (co nie jest żadną niespodzianką) i jest mu miło, że brany jest pod uwagę jako pewniak do reprezentowania Polski. Wokalista niczego jednak nie potwierdza i chce skupić się na pracy nad nowym albumem. „Don’t Poison Your Heart rzeczywiście byłoby genialnym kawałkiem na konkurs, a duet z Martą byłby spełnieniem marzeń fanów artystki i wielbicieli Michała, bo udowodnili już, że razem brzmią naprawdę dobrze” – twierdzi portal JastrzabPost.

Środowisko fanów Eurowizji w Polsce jest podzielone, przy czym większość na razie zdaje się być przeciwna udziałowi Szpaka w Krajowych Eliminacjach, bo twierdzą, że podważy to sens organizacji konkursu. Wszyscy wiedzą, że Michał miałby ogromną przewagę w głosowaniu publiczności, ze względu m.in. na zwartą grupę fanów, która już nie raz pokazała, że głosowanie na Michała w każdym festiwalu, konkursie czy plebiscycie internetowym to obowiązek. Na jurorów w preselekcjach też nie ma co liczyć, zwłaszcza po kompromitacji komisji w 2017 roku, gdy członkowie jury otwarcie popierali Rafała Brzozowskiego nie za jego (fatalnie oceniony przez fanów) utwór „Sky over Europe”, ale za (słynny cytat) „osobowość i grę na fortepianie„. W głosowaniu czytelników portalu Radio Zet aż 75% internautów chce, by Michał Szpak ponownie reprezentował Polskę. Wczoraj czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego mieli okazję głosować pomiędzy nim a Sylwią Grzeszczak i aż 63,15% wolałoby w Krajowych Eliminacjach zobaczyć Sylwię. Aby ponownie zbadać opinię czytelników DE na aktualny temat, zapraszam do udziału w dwóch nowych ankietach!

Do zakończenia przyjmowania zgłoszeń do preselekcji został już tylko tydzień. Nowe propozycje piosenek wciąż napływają do siedziby TVP, nie tylko z Polski, ale też zza granicy, m.in. z Białorusi, Estonii, Malty, Rumunii czy Rosji. Plotki głoszą, że do konkursu zgłosi się niegdyś popularny zespół, który uczestniczył w selekcjach już przed wieloma laty. Inne pogłoski sugerują, że za utworem Lidii Kopani stoją siostry Persson ze Szwecji, autorki wielu piosenek, które co prawda kwalifikowały się do preselekcji w różnych krajach, ale nigdy nie wygrywały, a same siostry często traktowane są jako synonim złego smaku i błędnego rozumienia tego, czym ma być piosenka na Eurowizję. Najpewniej w ciągu najbliższych paru dni poznamy kolejne nazwiska osób chętnych do udziału, czekamy również na premiery piosenek tych, którzy już wcześniej się zapowiadali, m.in. AreQue, Karola Wnuka czy Basi Janygi.

Do Krajowych Eliminacji przystąpi także Mariusz Wawrzyńczyk, zwycięzca koncertu „Debiuty ze Skaldami” w ramach Festiwalu w Opolu 2015. Zadebiutował w „Szansie na sukces”, później przyszły występy telewizyjne np. w „Pytaniu na śniadanie”, „Bitwie na głosy” czy „Świat się kręci”. Obecnie współpracuje z czołowymi polskimi kompozytorami, którzy pisali m.in. dla Bajmu, Piaska, Rafała Brzozowskiego czy Dody. Do preselekcji zgłasza piosenkę „To tylko chwila” autorstwa Marcina Nierubca (kompozytora polskiej piosenki eurowizyjnej 2010). Utwór nie jest jeszcze dostępny, premiera (wraz z teledyskiem) odbędzie się niebawem. Poniżej posłuchać można fragmentu piosenki. Eurowizja to jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Ogromne widowisko pełne świetnej muzyki i różnorodnych artystów. Muzyka łączy się z różnymi ideami i problemami, które dotykają wszystkich nas (np. niepełnosprawność czy tolerancja). Dzięki Eurowizji poznałem twórczość wielu artystów, których cenię m.in. Mans Zelmerlow czy Carola – mówi wokalista w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym.

 

%d blogerów lubi to: