Sylwia Grzeszczak czy Michał Szpak? Kto powinien wystartować w preselekcjach 2018? Julian Lesiński zaprezentował piosenkę na Eurowizję 2018

Czy Sylwia Grzeszczak powinna obawiać się porażki preselekcyjnej porażki? Wolicie ją czy Michała Szpaka w Krajowych Eliminacjach? Zagłosujcie w specjalnej ankiecie! Poza tym, mamy nowy utwór-propozycję! Jak Wam się podoba piosenka Juliana Lesińskiego? 

Dziś Eurowizja i Krajowe Eliminacje pojawiły się w mediach polskich (plotkarskich) za sprawą artykułu opublikowanego przez tabloid „Fakt”, który sugeruje, że Sylwia Grzeszczak (rzekomo) chciałaby reprezentować Polskę w Eurowizji, ale boi się porażki, nie tyle na scenie w Lizbonie, ale nawet tej lokalnej, na korytarzu siedziby TVP w Warszawie. Właśnie dlatego wokalistka wciąż nie zgłosiła swej kandydatury. – Nie wiadomo co zrobi, bo materiał ma. Kilka jej nieopublikowanych piosenek świetnie pasowałoby na Eurowizję – twierdzi informator gazety. Nie wiadomo na ile te doniesienia są prawdziwe, ale pewne jest, że wielu fanów faktycznie od lat widzi w Sylwii wymarzoną reprezentantkę o czym świadczą chociażby wyniki plebiscytu co roku organizowanego przez Dziennik Eurowizyjny. Może wokalistkę trzeba po prostu do tego przekonać? Na Party.pl aż 85% głosujących uważa, że Sylwia miałaby szansę wygrać Eurowizję. W tej sytuacji wniosek nasuwa się sam – jeśli Sylwia dostałaby propozycję wyjazdu na Eurowizję bezpośrednio od TVP, bez otwartych eliminacji (tak jak np. Monika Kuszyńska czy Cleo i Donatan), prawdopodobnie zobaczylibyśmy ją w konkursie. Czy Telewizja Polska spełni jej oczekiwania na przykład w przyszłym roku? – komentuje sprawę Jastrząb Post, który sugeruje, że na ten moment faworytem ma być Michał Szpak, który rzekomo zgłasza się do preselekcji. Szpak, poza nieco kontrowersyjnym wyglądem, ma również prężnie działającą i potężną bazę fanów, nic więc dziwnego, że wszyscy obawiają się stawania z nim w szranki – dodaje portal.

Sporo artykułów dziś także o innych kandydatach. Gala.pl donosi, że fani proszą Ramonę Rey o zgłoszenie piosenki „EUVI” do preselekcji. Jedno jest pewne jednak już teraz – Ramona Rey z utworem „EUVI” byłaby jedną najbardziej oryginalnych kandydatur w historii naszych startów w tym międzynarodowym konkursie. – twierdzi autor artykułu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wokalistka faktycznie podjęła wyzwanie i zgłosiła piosenkę do TVP, tak jak zrobiła to dziś Lidia Kopania (ESC 2009), która nawet sfotografowała się w siedzibie stacji. Na portalu muzykoholicy.pl pojawił się artykuł o Girls on Fire, a na Kutno.net.pl wzmianka o Damianie Rybickim. Podobnie jak rok temu Dziennik Eurowizyjny zorganizuje głosowanie internetowe, w którym fani będą mogli wybrać swoją ulubioną piosenkę spośród tych zgłoszonych i opublikowanych w Internecie. Rok temu takie głosowanie wygrała Aneta Sablik, która zakwalifikowała się do finału. Głosowanie ruszy 1 lutego.

Pora zaprezentować kolejnego kandydata. Jest nim 28-letni Julian Lesiński, absolwent Szkoły Aktorskiej Lart Studio w Krakowie oraz Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Współpracował m.in. z Magdaleną Tul (ESC 2011), Marią Sadowską czy Grażyną Łobaszewską. Pod koniec ubiegłego roku wziął udział we wstępnym etapie preselekcji w San Marino, ale ostatecznie nie został zakwalifikowany do czołowej jedenastki (jest w niej m.in. Judah Gavra, z którym wywiad przeczytać możecie TUTAJ). Julian zgłasza do TVP utwór „Like a stream” wyprodukowany przez wytwórnię Delphy Records. Kompozytorem jest Waldemar Maszyński, a tekst napisała Maja Prus. „To piosenka o kochaniu ludzi i dla ludzi w czasach, kiedy separujemy się od siebie na wszystkich płaszczyznach życia. Sami tworzymy mury, przez co stajemy się coraz bardziej hermetyczni. ‘Like a stream’ to odzwierciedlenie mnie. Uśmiechniętego, życzliwego i pozytywnie patrzącego w przyszłość. Tak chciałbym, żebyście przyjęli ten utwór” – opowiada Julian. Do piosenki powstał teledysk, w którym wystąpiła uczestniczka programu „Supermodelka” – Monika Denisiuk. Czy podoba Wam się „Like a Stream”? Zagłosujcie w ankiecie pod teledyskiem!

Zgłoszenia do Krajowych Eliminacji trwają do 1 lutego, a najpóźniej do 6 lutego TVP ma przekazać do wiadomości publicznej nazwiska zakwalifikowanych uczestników. Finał narodowy odbędzie się 3 marca w Warszawie, a o wynikach zdecydują jurorzy oraz widzowie.

%d blogerów lubi to: