Krystian Ochman spotka się z polskimi mediami przed Eurowizją • Kto wystąpi w Madrycie? • TikTok pokaże kulisy konkursu • Euroclub w Turynie

Eurowizja: Telewizja Polska zorganizuje konferencję z Krystianem

W środę 20 kwietnia Telewizja Polska zorganizuje spotkanie medialne z reprezentantem Polski na Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 – Krystianem Ochmanem. W spotkaniu wezmą udział też członkowie polskiej delegacji. Liczymy na uczestnictwo m.in. szefowej delegacji Mai Frybes, szefa prasowego Kamila Staszczyszyna czy dwóch reżyserów występu do „River” – Tomasza Klimka i Mikołaja Dobrowolskiego. W trakcie spotkania przedstawiciele akredytowanej prasy będą mogli zadawać Ochmanowi i członkom jego ekipy pytania oraz przeprowadzać wywiady indywidualne. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie prasowe organizowane przez TVP przed wyjazdem delegacji na Eurowizję co świadczy o intensywnej promocji i wielkim zaangażowaniu nadawcy liczącym na jak najwyższe miejsce Polaka w Turynie. Nie bez powodu – Krystian Ochman od wielu tygodni utrzymuje się w czołówce notowań bukmacherskich i fanowskich, a został też świetnie przyjęty na imprezach przedkonkursowych, gdzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem dziennikarzy lokalnych i eurowizyjnych. Spotkanie medialne odbędzie się w środę 20 kwietnia o godzinie 14:00 w siedzibie Telewizji Polskiej. Oczywiście nie zabraknie tam też Dziennika Eurowizyjnego!

Eurowizja: Kto wystąpi na PreParty w Madrycie?

Już w sobotę 16 kwietnia PreParty ES w Madrycie, ostatnie tego typu wydarzenie na żywo przed Eurowizją 2022. Chociaż wiele imprez już za nami, ta również dostarczy nam wielu emocji. Po raz pierwszy przed fanami wystąpią reprezentanci Azerbejdżanu i Szwajcarii, a dodatkowo zdalnie zaśpiewają przedstawiciele Cypru i Australii. Nie zabraknie Krystiana Ochmana, ale do Hiszpanii nie pojedzie Konstrakta z Serbii, która ze względów zdrowotnych zdecydowała się wycofać ze stawki. Event będzie transmitowany na żywo w Internecie. Przypomnę, że sezon imprez nieoficjalnie zaczął się już w połowie lutego, gdy część wykonawców pojawiła się w Bukareszcie podczas finału narodowego. 11 marca reprezentanci z Estonii, Niemiec i Czarnogóry wystąpili podczas Melfest WKND w Sztokholmie. Następnie śledziliśmy Barcelona Eurovision Party (11 krajów), London Eurovision Party (21 krajów), Israel Calling (23 kraje), Eurovision in Concert (27 krajów) i w weekend Eurovision Spain Pre-Party (27 krajów i 2 zdalnie). Przed nami jeszcze Adriatic PreParty 2022 organizowane w formie internetowej. Swój udział zapowiedzieli (tj. filmy przesłali) reprezentanci Australii, Chorwacji, Łotwy i Szwecji. 7 maja obejrzymy The Wiwi Jam at Home 2022 – także w formie zdalnej. Wystąpią wykonawcy z Australii, Azerbejdżanu, Finlandii, Irlandii, Litwy i Rumunii.

Eurowizja na TikToku – co szykują organizatorzy?

TikTok został oficjalnym partnerem Eurowizji 2022, dzięki czemu fani mają mieć jeszcze lepszy dostęp do zakulisowych materiałów i filmów przedstawiających uczestników konkursu. Organizatorzy chcą w ten sposób zwiększyć popularność Eurowizji wśród zupełnie nowego pokolenia internautów. To właśnie poprzez TikToka śledzić będzie można ekskluzywne nagrania i relacje z pierwszych prób technicznych, które będą w tym roku niedostępne dla prasy. Dodatkowo półfinały i finał Eurowizji będą tam transmitowane w specjalnym, pionowym formacie – dzieląc ekran na prawdziwy przekaz telewizyjny i materiały zakulisowe w czasie rzeczywistym. Tym samym zobaczymy co dzieje się poza główną sceną w momencie występu reprezentantów. Krajowe ekipy TikToka mają też pracować z poszczególnymi reprezentantami by przygotować najciekawszy content. Dostępne tam też będą specjalne playlisty, challenge i akcje przeznaczone dla lokalnych fanów Eurowizji, w zależności od kraju. Być może z tego względu wycofano możliwość śledzenia pierwszych prób technicznych przez osoby w Centrum Prasowym gwarantując organizatorom ekskluzywne materiały i największe zasięgi. Centrum Prasowe przy PalaAlpitour otwarte będzie od środy 4 maja od 9:30. Podobnie będzie w kolejnych dniach gdy trwać będą próby techniczne (II seria). W niedzielę 8 maja Press Centre będzie zamknięte (brak prób), z kolei od poniedziałku do czwartku dostęp do obiektu możliwy będzie od 14:00. W piątek 13 maja od 12:00, a w sobotę (dzień finału) od 12:30. Oznacza to, że próby techniczne rozpoczną się najpewniej o 10:00 – najdłuższym dniem pracy będzie czwartek 5 maja (centrum prasowe będzie czynne do 21:05).

Ochman z kolejnymi punktami od OGAE

Dziesiątym głosującym w OGAE Poll krajem jest Turcja. 102 osoby wchodzące w skład OGAE Turkey zdecydowały, że 12 punktów należy się Hiszpanii. 10 dostała Szwecja, a 8 Włochy. Polska wzbogaciła się o 3 punkty. Tabela liderów wieje nudą, chociaż dystans między Włochami (1. miejsce) a Szwecją (2. miejsce) zmniejszył się do 5 punktów. Hiszpania jest trzecia (72). Polska nadal na 7. miejscu z 31 punktami. Aby przegonić Francję potrzebujemy 8 dodatkowych punktów. W notowaniu PreChart portalu ESCstats Krystian Ochman zajmuje 6. miejsce z 1190 głosami. Wygrywają Włochy, które mają prawie 1,7 tys. punktów. W typowaniu OGAE Germany Ochman jest na pozycji piątej z 200 punktami, jednak Włochy, które są liderem, mają ich ponad dwa razy więcej. Na głosowaniu Scorewiz Polska znalazła się na 9. pozycji z 95 punktami. W tym głosowaniu triumfuje Hiszpania, pokonując Szwecję tylko jednym punktem. Eurovisioon.ee, które zbiera wyniki z dziewięciu różnych ankiet zagranicznych pokazuje, że najlepiej radzą sobie Włochy, druga jest Szwecja, a trzecia Holandia. Polska zajmuje wysokie, piąte miejsce, a zaraz za „River” jest hiszpańskie „SloMo”.

Euroclub w dziesięciu miejscach. Nowe wieści z Piemontu

„La Stampa” przekazuje kolejne informacje z Turynu. Jak już informowałem wcześniej, w tym roku Euroklub nie będzie jednym obiektem, a siecią knajp, barów i dyskotek, które połączy eurowizyjna muzyka. Na ten moment 10 lokali już podjęło współpracę – są to m.in. Mercato Centrale na Placu Republiki, Bauhaus w Akademii Wojskowej przy Piazzetta, One Apple niedaleko Porta Nuova czy Supermarket – dyskoteka przy viale Madonna di Campagna. Zgodnie z wcześniej publikowanymi zasadami miejsca te muszą zagwarantować co najmniej 150 miejsc, a dodatkowo też ekskluzywną powierzchnię dla 25 osób (członków delegacji). Od 30 kwietnia do 14 maja ceny w tym lokalach muszą być obniżone o 10%. Zagraniczne delegacje eurowizyjne otrzymają też bony o wartości po 15 euro na taksówki, które dowiozą do klubów. Władze Turynu zniosły też zasady dotyczące poziomu głośności na ulicach miasta – bez tych działań organizacja planowanych 180 koncertów nie byłaby możliwa. Stwierdzono, że z uwagi na ważność Eurowizji takie reguły należy tymczasowo pominąć. Wiemy, że koncerty w najbardziej „wrażliwych” miejscach mają zakończyć się o 22:00, natomiast te przygotowywane dalej od centrum czy mieszkań potrwają do północy. Potwierdzono też, że Eurovillage w Parku Valentino będzie mogło pomieścić maksymalnie 17 tys. osób.

Do północy trwa głosowanie w drugim półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2022”! Formularz dostępny jest TUTAJ i poniżej:

Źródło: TVP, Eurovision-Spain.com, PreParty ES, Eurovision.tv, OGAE International, Eurovisioon.ee, La Stampa, Eurofestival News, fot.: TVP

%d blogerów lubi to: