DE Awards: Amadeus najlepszym prowadzącym sezonu • Nowe wieści z Izraela i Stanów Zjednoczonych • Nasz Faworyt: Znamy wyniki I półfinału

Eurowizja: Izrael najpewniej nie odpuści konkursu

🇮🇱 Europejska Unia Nadawców poinformowała, że zapoznała się ze wczorajszym oświadczeniem stacji KAN głoszącym, że Izrael na ten moment nie może wziąć udziału w Eurowizji co ma związek ze strajkiem pracowników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i brakiem gwarancji bezpieczeństwa delegacji w Turynie. EBU informuje, że prowadzi rozmowy z przedstawicielami stacji KAN by zapewnić ciągłość startu tego kraju w Eurowizji. Dziś lokalne media podają, że dyrektor służb Szin Bet zaproponował nadawcy inne opcje wyjazdu z ochroną do Turynu i przy pominięciu udziału MSZ. Telewizja ma negocjować w tej sprawie, ale już teraz jest pełna nadziei na ich powodzenie. Pogodzony ze swoim losem zdaje się być Michael Ben David, reprezentant Izraela. W najnowszym poście przekazał, że po wczorajszych rewelacjach zasypano go wiadomościami. Podkreślił, że on sam nie ma na tę (jak i na wiele innych) sytuację wpływu. „Jestem gotów na wszystko, co może nadejść i do tego czasu będę nadal ciężko pracować” – zapewnił, życząc wszystkim jednocześnie wesołych świąt.

Kolejne głosowania i punkty dla Ochmana

23 członków chorwackiego OGAE oddało już swoje głosy. 12 punktów dostała Hiszpania, 10 Włochy, a 8 Serbia. Na konto Krystiana Ochmana z Polski wpadł tym razem tylko 1 punkt. Liderem nadal są Mahmood i Blanco z Włoch (81), drugie miejsce ma Szwecja (74), a trzecie Hiszpania (60). Polska zajmuje 7. miejsce z wynikiem 28 punktów. Do tej pory łącznie zagłosowało 375 osób z 9 klubów. W głosowaniach INFE liderem jest aktualnie Szwecja (76), ale goni ją Hiszpania (75). Włochy zajmują 3. miejsce (68), a Polska siódme (37 punktów). W najnowszej punktacji „River” dostało 6 punktów od klubu z Węgier.

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

 • 4% szans na wygraną ESC 2022, co daje 5. miejsce w rankingu
 • 16% szans na zajęcie miejsca w top3 – 5. miejsce w notowaniu
 • 21% szans na zajęcie miejsca w top4 (spadek o 1%), co daje 6. miejsce w notowaniu
 • 53% szans na zajęcie miejsca w top10 – 4. miejsce w rankingu
 • 86% szans na awans do finału – 2. miejsce w rankingu
 • 17% szans na wygraną w półfinale – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do 11.04.)

American Song Contest: Coraz bliżej końca ćwierćfinałów

🇺🇸 Podobnie jak w pierwszym ćwierćfinale, także w czwartej rundzie piosenka prezentowana jako ostatnia zdobyła 1. miejsce w głosowaniu jurorów stanowych American Song Contest i weszła do półfinału. Chodzi o Allena Stone’a i „A Bit of Both” ze stanu Waszyngton. Drugie miejsce w klasyfikacji jurorskiej IV rundy zajął Jared Lee z Massachusetts, a trzecie The Crystal Method z Newady. Uczestnicy liczą teraz na głosy internautów, a wyniki (czyli trzech kolejnych półfinalistów) poznamy w przyszłym tygodniu. Wiemy już, kto z III rundy zdobył serca publiczności. Awans otrzymali Ni/Co z Alabamy, Grant Knoche z Teksasu oraz Riker Lynch z Kolorado. Oznacza to, że dalej przeszli wykonawcy, który w głosowaniu jury zajęli trzecie, czwarte i szóste miejsce. Organizatorzy z rundy na rundę zdradzają coraz więcej szczegółów głosowania. Dowiedzieliśmy się, że piąte miejsce (pierwsze pod kreską) po zsumowaniu punktów od jury i widzów zajęła Jewel z Alaski, a Ale Zabala, chociaż była druga w typowaniu komisji, zajęła ostatecznie szóste miejsce. Ranking widzów nie został jednak ujawniony. Niestety oglądalność programu nadal spada – chociaż udział zatrzymał się na fatalnym poziomie 0,3%, to liczbowo publika jest coraz mniejsza. III rundę obejrzało 1,65 mln widzów, a IV 1,44 miliony. Ostatnia runda ćwierćfinałowa w nocy z poniedziałku na wtorek – wystąpią m.in. Sisqo z Maryland czy Khalisol z Nowego Meksyku.

Nasz Faworyt: Oto wyniki pierwszego półfinału

Do trzech razy sztuka – po dwóch przegranych superfinałach telewizja włoska RAI w końcu zdobywa nagrodę w plebiscycie DE Awards! Stosunkiem 62% do 38% w kategorii „Najlepszy prowadzący preselekcji 2022” wygrał Amadeus, gospodarz Sanremo. Pokonał Alaskę, która była jedną z prezenterek selekcji hiszpańskich „Benidorm Fest”. Na Facebooku trwa aktualnie głosowanie na największe „Guilty Pleasure” preselekcji. Tymczasem wczoraj poznaliśmy pierwszych finalistów plebiscytu „Nasz Faworyt 2022”. W trzyczęściowym głosowaniu rozdano łącznie ponad 16,5 tys. punktów. Do finału awansowali (kol.los.):

 • 🇬🇷 Grecja
 • 🇳🇴 Norwegia
 • 🇳🇱 Holandia
 • 🇭🇷 Chorwacja
 • 🇺🇦 Ukraina
 • 🇦🇹 Austria
 • 🇦🇱 Albania
 • 🇱🇹 Litwa
 • 🇦🇲 Armenia
 • 🇵🇹 Portugalia

Pierwsza pod kreską była Islandia, której do awansu zabrakło 0,86% więcej poparcia. Ranking krajów, które odpadły wygląda następująco: 🇮🇸 11. Islandia 4,32%, 🇲🇩 12. Mołdawia 4,17%, 🇱🇻 13. Łotwa 3,91%, 🇸🇮 14. Słowenia 3,24%, 🇨🇭 15. Szwajcaria 2,71%, 🇩🇰 16. Dania 1,87%, 🇧🇬 17. Bułgaria 1,05%. Lider półfinału otrzymał 9,62% głosów – wygrał zarówno w głosowaniu Mentimeter oraz Google Forms, ale w rankingu Instagrama zajął 2. miejsce. Jeden kraj zajął 11. miejsce w głosowaniu na Instagramie, ale i tak zdołał wejść do finału. Trwa głosowanie w drugim półfinale. Wczoraj podczas wspólnego oglądania rozdaliście 7,5 tys. punktów, a lider ma ich aż 11,29%! To jednak nie koniec, bo nadal możecie wspierać swoich faworytów poprzez Google Forms (formularz poniżej), a dziś wieczorem także na Instagramie. Głosowanie trwa do 14 kwietnia do końca dnia.

Źródło: ESCtoday.com, Eurovision Fun, Instagram, OGAE International, Eurovision Odds, Wikipedia, inf. własne, fot.: @sanremorai

%d blogerów lubi to: