Eurowizja 2021: Trwa głosowanie w II półfinale „Naszego Faworyta” • Rafał Brzozowski w koncertach online • Eurowizja Junior: Sara Egwu-James musi wygrać „Szansę na Sukces” by pojechać do Francji

Do poniedziałku do godziny 22:00 głosować można w II półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt” i decydować o tym, które utwory dołączą do finałowej stawki! Wyniki głosowania poprzez formularz zostaną dołączone do punktów oddanych w piątek wieczorem w trakcie wspólnego oglądania wszystkich piosenek. Pełne rezultaty półfinału ogłoszone będą we wtorek o 21:00 na Facebooku, a w piątek 23 kwietnia ruszy finał głosowania. W drugim półfinale startuje 17 państw (w tym Polska 🇵🇱, na którą nie głosujemy w plebiscycie). Mamy tu cztery kraje bałkańskie, trzy nordyckie i cztery należące kiedy do ZSRR. 11 utworów wykonanych jest w całości po angielsku, a dwa zawierają śladowe ilości języka narodowego – włoskie słowo w piosence San Marino 🇸🇲 i czeskie zdanie w utworze z Czech 🇨🇿. Cztery utwory wykonane są w językach krajów – Dania po duńsku 🇩🇰, Albania po albańsku 🇦🇱, Szwajcaria 🇨🇭 po francusku i Serbia po serbsku 🇷🇸 (z elementami hiszpańskiego). O awans walczy sześć solistek, sześciu solistów, jeden duet i cztery zespoły. Losowanie półfinałów sprawiło, że w tej grupie rywalizują znacznie słabsze statystycznie państwa. Najlepiej radzi sobie Grecja 🇬🇷, która tylko dwa razy wypadła z gry przed finałem. Serbia 🇷🇸 została wyeliminowana trzykrotnie, a Dania 🇩🇰 cztery razy. Najsłabsze są Szwajcaria 🇨🇭 i Łotwa 🇱🇻, które zostały odrzucone aż 10 razy, dziewięć razy bez finału pozostawiono Estonię 🇪🇪 i Portugalię 🇵🇹, a osiem razy Finlandię 🇫🇮, Polskę 🇵🇱, San Marino 🇸🇲 i Bułgarię 🇧🇬. Aktualnie najdłużej na ponowny awans do finału czekają Gruzja 🇬🇪 i Łotwa 🇱🇻, które ostatni raz w sobotnim koncercie uczestniczyły w 2016 roku. Dla porównania – statystyki I półfinału znajdziecie TUTAJ. Drugi półfinał odbędzie się 20 maja o 21:00, a transmisję w Polsce przeprowadzi TVP1.

Eurowizja 2021: Nasz Faworyt – Głosuj tutaj!

Rafał Brzozowski w „The Voice Kids” i koncertach przed Eurowizją

Dziś Rafał Brzozowski 🇵🇱 zaśpiewa „The Ride” podczas drugiej części finału „The Voice Kids 4” w TVP2. Reprezentant Polski ostatnio znów króluje w polskich mediach za sprawą nowych wywiadów, realizowanych m.in. podczas czwartkowego spotkania z Senhit 🇸🇲 na planie „Jaka to melodia?”. W jednej z rozmów Brzozowski przyznał, że chętnie widziałby w roli nowego komentatora Marka Sierockiego lub Agatę Konarską. Dla portalu Eurowizja.org potwierdził start w Concert in the Dark 🇬🇧 organizowanym przez brytyjską stronę Eurovoix. Wczoraj Anglicy oficjalnie podali skład gości. Poza reprezentantem Polski pojawią się też jego konkurenci z Islandii 🇮🇸, San Marino 🇸🇲, Szwecji 🇸🇪, Bułgarii 🇧🇬, Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Azerbejdżanu 🇦🇿, Rumunii 🇷🇴, Chorwacji 🇭🇷, Cypru 🇨🇾, Australii 🇦🇺, Ukrainy 🇺🇦, Danii 🇩🇰, Portugalii 🇵🇹 i Austrii 🇦🇹. Zaproszono również byłych reprezentantów: Mansa Zelmerlowa 🇸🇪, KEiiNO 🇳🇴, Dami Im 🇦🇺, Carolę 🇸🇪, Lake Malawi 🇨🇿 i uczestników selekcji: Patrika Jeana 🇸🇪, Evę i Ewę 🇸🇪, Gebrasy’ego 🇱🇹, Helene Boksle 🇳🇴 i Annsofi 🇳🇴. Impreza transmitowana będzie 21 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi, dlatego organizatorzy proszą, by śledzić koncert bez włączonych świateł, a także przekazać dotację na MoreTrees.eco. Prowadzącym będzie Rob Lilley znany z serii wywiadów Euro Trip. Start o 21:00 CET. Brzozowskiego zobaczymy oraz usłyszymy także 24 kwietnia w ramach PrePartyES 🇪🇸, a także na imprezie organizowanej przez Włochów 🇮🇹, o której jednak na ten moment niewiele wiemy.

Koniecznie zobaczcie 24 kwietnia taki występ przedeurowizyjny. Tam będzie moja wersja piosenki „The Ride”. Ale jaka? To musicie zobaczyć, bo będzie zupełnie inna od tej, którą znacie.

Rafał Brzozowski o PrePartyES (Dziennik Eurowizyjny)

Na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego pojawiają się nowe części wywiadu z Rafałem Brzozowskim i Senhit! Zapraszam!

Eurowizja: W notowaniach niewiele zmian

Cztery kluby OGAE zagłosowały już w corocznym rankingu stowarzyszenia. Aktualnie prowadzi Szwajcaria 🇨🇭 (44) przed Litwą (34) 🇱🇹 i Maltą (33) 🇲🇹. W top5 są też Francja 🇫🇷 i San Marino 🇸🇲. Polska 🇵🇱 nadal nie ma punktów, podobnie jak 21 innych państw. Z najnowszych rankingów – OGAE Albania 🇦🇱 (10 osób) dało 12 punktów Szwajcarii 🇨🇭, podobnie jak 23-osobowy skład OGAE Węgry 🇭🇺. W głosowaniu na EurovisionWorld prowadzą Malta 🇲🇹 i Francja 🇫🇷 (niewielka różnica głosów), a blisko jest też Szwajcaria 🇨🇭. Polska jest dziesiąta od końca, pomiędzy Albanią a Łotwą. Co ciekawe, portal publikuje też inforacje o tym, którzy fani najczęściej głosują na swój własny utwór. I tak aż 98% głosów na Azerbejdżan 🇦🇿 pochodzi właśnie stamtąd, a przesadnym patriotyzmem charakteryzują się też Malta 🇲🇹 (94%), Serbia 🇷🇸 (93%), Islandia 🇮🇸 (84%) i Cypr 🇨🇾 (79%). Najrzadziej na swojego reprezentanta głosuje się z Niemiec 🇩🇪 (8%), a także z Wielkiej Brytanii 🇬🇧 (12%), Australii 🇦🇺 i Austrii 🇦🇹 (po 13%) i Polski 🇵🇱 (15%). Wynik Rafała nie jest zaskoczeniem, w końcu słynna „najbardziej dislajkowana piosenka Eurowizji 2021” wywodzi się głównie z łapek w dół wystawionych przez Polaków. W głosowaniu realizowanym przez ScoreWiz polska zajmuje 13. miejsce w półfinale pomiędzy Estonią a Albanią. W całościowym rankingu ma 29. miejsce. U bukmacherów bez większych zmian. Rafał ma 11. miejsce i 45% szans na awans. W zestawieniu wszystkich państw jest na 33. miejscu jeśli chodzi o możliwość zwycięstwa. Prowadzi nadal Malta 🇲🇹.

🇵🇱 Eurowizja Junior: Sara Egwu-James zgłosi się do „Szansy na Sukces”?

Chociaż było to już wiadome wcześniej i dość oczywiste, warto odnotować, że TVP potwierdziła udział w Eurowizji Junior 2021 i rozpoczyna szukanie kandydatów do preselekcyjnej wersji programu „Szansa na Sukces”. Chętni mogą zgłaszać się poprzez szansanasukces@tvp.pl. Oficjalnego regulaminu jeszcze nie ma, ale zapewne obowiązują te same zasady co ostatnio i program będzie mieć podobną formułę – trzy odcinki półfinałowe i finał. Emisja ma nastąpić jesienią. Chętnych z pewnością nie zabraknie i jasne jest, że w stawce pojawi się wielu bohaterów programu „The Voice Kids”. Dziś finał czwartej edycji. Faworytką wielu fanów Eurowizji jest Sara Egwu-James (fot.), która ostatnio na Instagramie zasugerowała, że chętnie reprezentowałaby nasz kraj we Francji. Czy po spodziewanym zwycięstwie w „The Voice” zgłosi się do preselekcji w ramach „Szansy na Sukces” i zmierzy się z innymi na pastylce? Nie wiemy, a ostatnio triumfatorzy TVK nie mieli tego w zwyczaju. Aktualnie osiem państw jest wstępnie zainteresowanych udziałem w JESC 2021, z kolei Albania, Armenia, Bułgaria, Włochy i Słowacja jeszcze nie podjęły decyzji. Organizatorzy z pewnością zaproszą do ponownego udziału nadawców z Australii i Kazachstanu. O tym, czy Białoruś, Malta, Serbia i Ukraina dołączą do stawki, nic na razie nam nie wiadomo. Eurowizja Junior 2021 ma się odbyć we Francji 28 listopada. Jeśli tegoroczna dorosła Eurowizja będzie mogła być zrealizowana w scenariuszu B, z pewnością taki sam format zastosowany będzie też w listopadzie dla JESC.

Croitor Awards 2021: Najlepszy występ specjalny

Na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego trwa druga edycja plebiscytu „Croitor Awards”, w ramach którego internauci wybierają zwycięzców w różnych kategoriach na podstawie wcześniej ustalonych przez nim nominacji. Dziś rano zakończyło się głosowanie na najlepszy występ specjalny podczas preselekcji. Wygrała niedoszła reprezentantka Norwegii z 2020 roku – Ulrikke 🇳🇴, która w finale MGP 2021 zaśpiewała dwa utwory, w tym eurowizyjne „Attention”. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego właśnie na jej występy oddali 48,4% głosów. Drugie miejsce zajęła Włoszka Elodie 🇮🇹 za swój medley podczas jednej z nocy Sanremo – 16,7%. Na trzecim mamy duet Benjamina Ingrosso (ESC 2018) i Felixa Sandmana z dogrywki Melodifestivalen 🇸🇪 oraz recital Loredany Berte z Włoch 🇮🇹 – te występy dostały po 12,6% głosów. Najsłabiej wspierano komediowy występ Pernilli Wahlgren i Pera Anderssona z jednego z półfinałów MF 🇸🇪 – 9,7% głosów. Nowe ankiety powrócą w poniedziałek. Czeka nas wybór dramy roku, największego zaskoczenia (w stosunku do 2020 roku) oraz Miss i Mistera tegorocznego konkursu. Wyniki Croitor Awards 2021 śledzić można TUTAJ.

Źródło: Facebook, Wikipedia, Eurovoix, Pomponik, Eurowizja.org, Instagram, OGAE International, Eurovision World, ScoreWiz, TVP, inf. własne,fot.: @saraejej

2 komentarze

  1. Super występ Pana Rafała! Ta wersja piosenki jest świetna. Pomimo licznej krytyki uważam, że piosenka jest bardzo dobra, słyszę nuty Secret Service, ktorego muzykę lubię. Jeśli taki będzie występ Pana Rafała na Eurowizji jak w The Voice Kidss to super. Trzymam kciuki Panie Rafale😃

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: