Rafał Brzozowski wystąpił w „The Voice Kids” oraz został oceniony przez Norwegów • Posłuchaj akustycznego „Loco Loco” • Eurowizja 2021: Czy wszystkie delegacje pojadą do Rotterdamu?

Wczorajszy finał „The Voice Kids 4” 🇵🇱 oburzył wielu fanów Eurowizji tym, że w tym roku nie przygotowano singli z oryginalnymi utworami dla uczestników. Nie zaskoczył natomiast wynikami – wygrała Sara Egwu-James, którą już od jakiegoś czasu typuje się do udziału w Eurowizji Junior 2021. Zgodnie z planami TVP młoda wokalistka musiałaby jednak wystartować w „Szansie na Sukces” by zdobyć tytuł reprezentanta. O tym, czy zwyciężczyni The Voice Kids pojawi się w preselekcjach dowiemy się zapewne we wrześniu. Podczas finału wczorajszego talent show wystąpił Rafał Brzozowski, reprezentant Polski na Eurowizję 2021. Po raz pierwszy wykonał „The Ride” w wersji na żywo, prezentując rozbudowaną choreografię. Na scenie wystąpił w czarnym stroju i w okularach, co wywołało wiele niepochlebnych komentarzy wśród miłośników konkursu, którzy twierdzą, że w ten sposób zaburzony jest kontakt wokalisty z publiką. Z wcześniejszych wypowiedzi Rafała wynika jednak, że w eurowizyjnym występie ciemne okulary nie będą wykorzystywane przez całe 3 minuty. „Cały czas jeszcze dopracowujemy szczegóły, żeby był ogień w maju” – mówi wokalista w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. „Występ był kolorowy i nie zabrakło także tancerzy. Rafał ubrany na czarno z okularami przeciwsłonecznymi na oczach, dał czadu!” – komentuje portal Eska.pl. Strona obcas.pl zwraca jednak uwagę, że z powodu ogólnego hejtu na osobę Brzozowskiego wielu internautów nie było zadowolonych, że wystąpi on jako gość w „The Voice”. Występ na kanale The Voice Kids Poland obejrzano już ponad 37 tys. razy, a zebrał już 1,7 tys. dislajków i 1,2 tys. lajków, czym po raz kolejny udowodniono, że „łapki w dół” pochodzą głównie od polskich internautów, wyrażających w ten sposób dezaprobatę wobec decyzji TVP. Podobnie jest w przypadku klipu do „The Ride” na kanale YouTube TVP czy Eurovision. Przypomnę, że wkrótce pojawią się kolejne wykonania naszej eurowizyjnej piosenki bowiem Rafał 21 kwietnia wirtualnie wystąpi podczas „Concert in the dark” portalu Eurovoix, a 24 kwietnia w PrePartyES Eurovision-Spain.com, gdzie wykona alternatywną, wolniejszą wersję „The Ride”.

Kolejne punkty OGAE i wersje akustyczne utworów

Znamy kolejne punktacje klubów OGAE. 18 osób z Bułgarii 🇧🇬 zdecydowało, że 12 punktów trafia do Włoch 🇮🇹, a pierwsze punkty dostały piosenki z Rosji 🇷🇺 (1) i Serbii 🇷🇸 (4). Z kolei OGAE Serbia najwyższą notę przyznało wokalistce o serbskich korzeniach – Barbarze Pravi z Francji 🇫🇷. Mocno wsparto także Chorwację 🇭🇷 (10) i Rumunię 🇷🇴 (5). W serbskim rankingu pierwsza pod kreską była Rosja, a Polska 🇵🇱 zajęła 23. miejsce z 17 głosami. Spośród 26 członków OGAE Serbia nikt nie oddał głosów na Holandię 🇳🇱, Niemcy 🇩🇪 oraz Macedonię 🇲🇰. Po głosowaniu sześciu klubów liderem jest Szwajcaria (58), drugie miejsce ma Francja (41), a trzecie Malta 🇲🇹 (40). Polska znajduje się w gronie 20 krajów, które nie mają jeszcze punktów. Wczoraj w programie „Studio” Hurricane 🇷🇸 wykonały akustyczną wersję „Loco, Loco” przy udziale muzyków. Spokojniejszy wariant spodobał się wielu widzom i fanom, a także członkiniom grupy. „Nawet lepsza od oryginału! Możemy z taką wersją jechać na Eurowizję” – żartuje Ivana Nikolić. Podczas programu Hurricane zaśpiewały też „Wild Dances” Ruslany z Ukrainy, a dodatkowo gościem emisji była też reprezentantka Chorwacji 2012 – Nina Badrić. Akustyczne wersje są w tym roku w modzie. Także Łotyszka Samanta Tina 🇱🇻 zaśpiewała swój utwór „Moon is Rising” w takiej odsłonie. Z pewnością kolejne ciekawy wykonania eurowizyjnych piosenek usłyszymy podczas koncertów internetowych z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii, które już za parę dni!

Islandia i Norwegia z eurowizyjnymi panelami

W krajach nordyckich ruszyły już popularne panele eurowizyjne oceniające piosenki. Na Islandii 🇮🇸 w pierwszym odcinku „Alla Leid” wygrała Rosja 🇷🇺 zdobywając 38 punktów. Drugie miejsce miała Litwa 🇱🇹 (35), a trzecie Szwecja 🇸🇪 (33). Spośród ośmiu pierwszych piosenek półfinału najniżej jurorzy ocenili Macedonię 🇲🇰 i Australię 🇦🇺 (po 7 punktów). W skład panelu weszli m.in. Helga Moller z ICY (Islandia 1986) oraz Doktor Gunni. W norweskim „Adresse Rotterdam” 🇳🇴 wzięto pod uwagę piosenki z różnych rund, bez uwzględniania kolejności startowej. Wygrała Malta 🇲🇹 (86), drugie miejsce miał Azerbejdżan 🇦🇿 (77), a trzecie Izrael 🇮🇱 (70). Polska 🇵🇱 zajęła siódme, przedostatnie miejsce z 36 punktami – 3 punkty więcej miała Gruzja 🇬🇪, a 5 punktów mniej Niemcy 🇩🇪. Osiem piosenek oceniali m.in. były uczestnik selekcji Stian Thorbjornsen, wokalistka Myra czy reprezentacja norweskich fanów konkursu. Ze względów finansowych tego typu eurowizyjny panel anulowano w Niemczech 🇩🇪, chociaż wcześniej nasi sąsiedzi mogli oglądać specjalny program poświęcony Eurowizji i prezentujący utwory. Przypominam, że do poniedziałku do 22:00 trwa głosowanie w II półfinale plebiscytu „Nasz Faworyt 2021”. Wyniki poznamy we wtorek o 21:00 na Facebooku. Różnice między poszczególnymi miejscami są niewielkie, dlatego każdy głos się liczy! Głosowanie dostępne TUTAJ.

Eurowizja: Ile delegacji w Rotterdamie? Kiedy próby?

W Rotterdamie przebywa aktualnie 31 hostów delegacji, które w maju przyjechać mają do Rotterdamu 🇳🇱. Czy to oznacza, że 8 państw nie będzie wysyłać swojej reprezentacji do Holandii? Na razie nie wiemy, ale oczywiście takie sytuacje są możliwe. W tym przypadku zamiast występu na żywo widzowie obejrzą nagranie live-on-tape przygotowane przez poszczególne telewizje przed końcem marca. Reprezentanci, którzy pojawią się w Rotterdamie próby techniczne rozpoczną 8 maja. Standardowo pierwsza tura prób technicznych potrwa do 11 maja włącznie, a Rafał 🇵🇱 swoje pierwsze 30 minut na eurowizyjnej scenie spędzi 10 maja po południu. Od 12 maja II runda prób technicznych, dla każdej delegacji po 20 minut na scenie. Najpewniej Rafał będzie mieć drugą próbę 13 lub 14 maja. Wtedy też rozpocznie się seria prób technicznych sześciu państw finałowych. Próby muszą się zakończyć do 16 maja, zresztą tego samego dnia odbędzie się Ceremonia Otwarcia Eurowizji i spacer po czerwonym dywanie. Drugi tydzień sezonu do próby generalnej, w tym jurorskie i Family Show oraz oczywiście właściwe koncerty. Reprezentanci będą mieli dwie duże okazje by spotkać się z dziennikarzami w Centrum Prasowym – w czasie I serii prób technicznych odbędą się spotkania Meet & Greet, a podczas II serii konferencje prasowe. W tym roku wszystkie tego typu spotkania realizowane będą w formie na żywo z dostępem online dla ok. tysiąca akredytowanych dziennikarzy, których nie będzie fizycznie w Rotterdamie.

Dziś o 20:00 Archiwum Eurowizji zaprasza na retransmisję finału Eurowizji 2015 z Wiednia!

Źródło: TVP, Eska.pl, Instagram, YouTube, OGAE International, Evropesma.org, Blic, Eurovoix, Eurovision.tv, inf. własne,fot.: M. Błażewicz/Dziennik Eurowizyjny 2021

%d blogerów lubi to: