Eurowizja: Dziś drugi półfinał „Naszego Faworyta”. Oglądaj i głosuj! • Milena Jacuniak u boku Destiny! Kim jest polska tancerka? • Dziennik Eurowiyjny w Rotterdamie! Kiedy relacje?

Dziś druga część plebiscytu „Nasz Faworyt 2021” w ramach którego czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego już po raz jedenasty będą mogli wspólnie wybrać swój ulubiony utwór! Plebiscyt pierwszy raz zorganizowany został w 2011 roku, a rok temu przygotowany był razem z kanałem „Byle do Maja” jako zastępstwo za anulowaną Eurowizję. W poprzedniej częsci głosowania 2021 wybraliście 10 finalistów, a udziałem pożegnało się 6 państw. Którzy reprezentanci dopełnią stawkę finałową? Dowiemy się wkrótce! Dziś drugi półfinał z udziałem 16 państw oraz Polską 🇵🇱, na którą jednak nie będzie można dziś głosować. O 21:00 na Watch2Gether ruszy wspólne oglądanie wszystkich startujących piosenek i „The Ride”, a po prezentacji rozpocznie się głosowanie widzów za pomocą Mentimeter gdzie trzeba będzie przyznać najlepszym utworom punkty. Po zakończeniu tego głosowania ruszy możliwość oddawania swoich głosów także poprzez Google Forms, by wskazać 10 piosenek. Głosowanie potrwa do poniedziałku 19 kwietnia do 22:00, a wszystkie zebrane punkty (z Mentimeter i Google Forms) utworzą ranking, który pozwoli nam ogłosić kolejnych 10 finalistów. Wyniki półfinału na żywo poprzez LIVE na grupie Facebook Dziennika Eurowizyjnego we wtorek 20 kwietnia o 21:00. Dla chętnych dziś rozgrzewka od 20:30, także na Watch2gether! Przypomnimy sobie najlepsze momenty minionych konkursów Eurowizji.

Głosuj przez Google Forms (do 19 kwietnia do 22:00)

🇵🇱🇲🇹 Polka zatańczy na Eurowizji u boku Destiny z Malty

Dziś opublikowano wszystkie 39 piosenek konkursu w wersjach karaoke! Dzięki temu możecie lepiej poznać i wsłuchać się w brzmienia danych utworów – niektóre odkryć zupełnie na nowo. Album dostępny np. na Spotify TUTAJ. Na kanał Eurovision na YouTube trafiła już też symfoniczna wersja „Je Me Casse” Destiny z Malty. Przy okazji wokalistka zdradziła, że na scenie w Rotterdamie wystąpi z czterema tancerkami: Kim Pastor, Pauline Eddeborn, Jennifer Pacaanas i … z Polką Mileną Jacuniak (fot.) mieszkającą na stałe w Sztokholmie 🇸🇪. Milena jest tancerzem-freelancerem oraz choreografią i współzałożycielką Stockholm Workshop. Tańczyła już m.in. u boku Zary Larsson, Camili Cabello oraz w trakcie finałów szwedzkiego „Idola”. To ona układała choreografię do preselekcyjnego występu Margaret w Szwecji i do piosenki „Tempo”. Organizatorzy Eurowizji 2021 ogłosili też dziś kolejnego gościa specjalnego. W pierwszym półfinale podczas Interval Act zaśpiewa Davina Michelle 🇳🇱, 25-letnia wokalistka z Rotterdamu, której cover „Duurt Te Lang” dotarł na szczyt list przebojów w Holandii. Stało się tak także z hitami „Hoe het danst” czy „17 miljoen mensen”. Davina wystąpi w Interval Act razem z aktorką Theklą Reuten, a ich występ oparty będzie na wodnych motywach.

Dziennik Eurowizyjny w Rotterdamie od 8 maja!

Dziennik Eurowizyjny oficjalnie akredytowany przy Eurowizji 2021 w Rotterdamie! Dziś TVP potwierdziła kolejną już przepustkę pozwalającą znów relacjonować próby, konferencje i kulisy konkursu z Centrum Prasowego. To już 13 w historii akredytacja dla DE – portal śledził przygotowania do konkursu dla dorosłych z Malmo 🇸🇪, Kopenhagi 🇩🇰, Wiednia 🇦🇹, Sztokholmu 🇸🇪, Kijowa 🇺🇦, Lizbony 🇵🇹 i Tel-Awiwu 🇮🇱 oraz Juniora z Tbilisi 🇬🇪, Mińska , Gliwic 🇵🇱 i Warszawy 🇵🇱, a także Eurowizję dla Młodych Tancerzy z Gdańska 🇵🇱. Relacje powinny rozpocząć się już 8 maja, bo właśnie wtedy w Rotterdam Ahoy Arena ruszą pierwsze próby techniczne. Oczywiście wiele zależy od sytuacji pandemicznej, ale mam nadzieję, że wszystko się uda i będę mógł znów podzielić się z Wami atmosferą Centrum Prasowego i Eurowizji. W tym roku Centrum Prasowe pomieści jedynie 500 przedstawicieli mediów na żywo, pozostałe tysiąc osób będzie mogło śledzić próby poprzez dostęp internetowy, co oczywiście grozi różnego rodzaju wyciekami, ale liczę na to, że EBU będzie szybko reagować na wszystkie tego typu przypadki. Także Rafał Brzozowski wyruszy do Rotterdamu 8 maja, a 10 maja odbędzie się jego pierwsza próba. Dziennik Eurowizyjny będzie wspierać na żywo polskiego reprezentanta i zapewne niejednokrotnie będę mógł przekazywać Wam ekskluzywne doniesienia i kulisy przygotowań polskiej ekipy. Przy okazji – na Instagramie Dziennika Eurowizyjnego znajdziecie nowe fragmenty wywiadów z Senhit 🇸🇲 i Rafałem Brzozowskim. Jutro i 8:26 w „Pytaniu na Śniadanie” zobaczycie wywiad z Senhit zrealizowany przez ekipę programu.

Jeśli chcesz pomóc w wyprawie Dziennika Eurowizyjnego do Rotterdamu, możesz objąć portal patronatem! Wyższe progi pozwalają także priorytetowy dostęp do różnego rodzaju informacji z Holandii! Serdecznie dziękuję za każdą pomoc i wsparcie – na pewno się przyda, bo jak wiemy, ten kraj niestety do najtańszych nie należy, a Dziennik Eurowizyjny nie jest przez nikogo sponsorowany.

Croitor Awards: Kolejne nagrody przyznane!

Na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego trwa druga edycja plebiscytu „Croitor Awards”, w ramach którego internauci wybierają zwycięzców w różnych kategoriach na podstawie wcześniej ustalonych przez nim nominacji. Zakończyły się dwa nowe głosowania. Tytuł najprzystojniejszego uczestnika tegorocznych selekcji zdobył Szwed Eric Saade 🇸🇪 z wynikiem 39,1% głosów. Drugie miejsce miał także były reprezentant – Juri Pootsmann z Estonii (17%), a trzecie zwycięzca Rejected Song Contest 2021 – Irama z Włoch 🇮🇹(13,3%). Pozostałe miejsca przypadły Antonowi Ewaldowi 🇸🇪 (12,2%), Atle Petersenowi 🇳🇴 (10%) i Filipowi Rudan 🇭🇷 (8,4%). Znamy też zdobywce nagrody w kategorii „Najgorszy strój selekcji 2021”. 35,3% głosów zdobył kostium matadora Miruda z Albanii 🇦🇱, a drugie miejsce miało białe futro TIX-a z Norwegii 🇳🇴 (31,6%). Na najniższym stopniu podium mamy Ninę Kraljić z Chorwacji 🇭🇷 i jej suknię (20,6%). Niższe miejsca zajęli Teflon Brothers 🇫🇮 (6,9%) oraz Klara Hammarstrom 🇸🇪 (5,6%). Aktualnie na Facebooku trwa wybór najlepszego występu specjalnego w sezonie selekcyjnym, a w kolejce czeka już wybranie m.in. dramy roku czy Miss i Mistera Eurowizji 2021. Wyniki Croitor Awards 2021 śledzić można TUTAJ.

Trwa głosowanie w HOLFESTIVALEN – wybieraj najlepsze piosenki marca TUTAJ.

Źródło: Facebook, Spotify, Eurovoix, Eurovision.tv, Instagram, TVP, inf. własne, fot.: @milenajacuniak

%d blogerów lubi to: