Eurowizja: Rafał Brzozowski o konsultacjach, hejcie i nie tylko • „The Ride” w „The Voice Kids 4” • Nasz Faworyt: Znamy pierwszych finalistów

Rafał Brzozowski 🇵🇱 udzielił dziś wywiadu na żywo dla Radia Zet, w którym odniósł się m.in. do niechlubnego rankingu najbardziej „dislajkowanych” piosenek Eurowizji 2021. Przyznał, że nie przejmuje się tego typu sprawami, a wiele lat bycia „na świeczniku” nauczyło go akceptować krytykę. Osoby, które go hejtują może jedynie prosić by mimo wszystko trzymały za niego kciuki. Wokalista chce się teraz głównie skupić na występie, liczy na to, że w Rotterdamie wszystko wyjdzie lepiej niż na live-on-tape przede wszystkim dlatego, że będzie tam większa scena i być może widownia. Przygotowania do Eurowizji zajmują mu tyle czasu, że nie jest w stanie śledzić wszystkich nowości dotyczących konkursu na bieżąco, dlatego sprawami organizacyjnymi się nie zajmuje. Wierzy, że Holendrzy doprowadzą do tego, by wszystkie delegacje dotarły do Rotterdamu i były tam bezpieczne. W rozmowie z Damianem Michałowskim podkreśla, że TVP wybrało utwór „The Ride” dlatego, że jest to dobra propozycja. On sam przesłuchał już wiele piosenek konkurencji, a podoba mu się przede wszystkim Szwajcaria 🇨🇭, zarówno ze względu na brzmienie, wokal jak i teledysk do „Tout l’univers”. Zdementował też wiele nieprawdziwych informacji i plotek na swój temat, dotyczących tego, że coś powiedział czy nie powiedział, co wywołuje różne internetowe kontrowersje. W sprawie Eurowizji konsultował się już m.in. z Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak i zespołem Tulia. Z Edytą rozmawiał przez telefon, radziła mu, by przede wszystkim był sobą. Zaznacza, że wielu dziennikarzom zza granicy podoba się „The Ride”, a w trakcie sezonu na pewno będzie walczył o to by zyskać też uznanie Polaków, w tym tych, którzy mieszkają za granicą i mogą na niego głosować.

„The Ride” ma szansę podbić Europę, nie tylko dlatego, że jest dynamiczne (…), ale też dlatego, że ma powtarzalny refren, który łatwo zapamiętać

Rafał Brzozowski (Radio Zet)
Przypominam wywiad z twórcami piosenki „The Ride”

🇵🇱🇸🇲 Czwartek z Rafałem i Senhit

W wywiadzie dla Radia Zet Rafał Brzozowski przypomniał, że w czwartek w TVP pojawi się Senhit ze swoją świtą. Wokaliści razem zaśpiewają w programie „Jaka to melodia”, a ich występy zobaczymy w połowie maja podczas jednego z odcinków. W czwartek odbędą się nagrania trzech występów – „The Ride”, „Adrenaliny” i wspólnego „Waterloo”. TVP podaje, że Brzozowski zaprezentuje nową, widowiskową wersję utworu. Dodatkowo także publiczność stacji SMRTV w San Marino będzie miała okazję wkrótce lepiej poznać Rafała. Relację z nagrań i spotkania z Rafałem oraz Senhit oglądać będziecie mogli w czwartek na Facebooku i Instagramie Dziennika Eurowizyjnego od godziny 12:00. Tymczasem już w sobotę Brzozowski wystąpi w drugiej części finału „The Voice Kids 4” w TVP, gdzie po raz pierwszy wykona „The Ride” na żywo. Warto dodać, że w ubiegłą sobotę w pierwszej części finału programu pojawiła się nasza pierwsza reprezentantka eurowizyjna – Edyta Górniak. Mentorką w „The Voice Kids 4” jest Cleo, która również śpiewała dla nas w tym konkursie, więc pewnie też przekaże Rafałowi swoje wskazówki. W przyszłą sobotę, 24 kwietnia, Polak pojawi się w PrePartyES 🇪🇸, internetowym koncercie gwiazd Eurowizji 2021. Dziś ogłoszono, że do bogatej już stawki dołączyli też przedstawiciele Islandii 🇮🇸, Wielkiej Brytanii 🇬🇧, Litwy 🇱🇹 oraz Estonii 🇪🇪.

Eurowizja: Kto poprowadzi konferencje prasowe?

Ruszyła prezentacja punktów poszczególnych klubów OGAE. Codziennie prezentowana będzie nowa punktacja. Na razie znamy głosy z Łotwy 🇱🇻 i Holandii 🇳🇱. 11 łotewskich fanów przekazało 12 punktów Litwie 🇱🇹, z kolei 46 osób z Holandii ustaliło głosy, w których Szwajcaria 🇨🇭 dostała 12 punktów. Wyniki śledzić można TUTAJ. Tymczasem holenderscy nadawcy 🇳🇱 poinformowali o tym, kto będzie kierował konferencjami prasowymi i wirtualnym Centrum Prasowym. W tej roli pojawią się znany YouTuber Rutger Vink, DJ i prezenterka Hila Noorzai, dziennikarka i autorka programów Samya Hafsaoui oraz prezenter Koos van Plateringen. Koos będzie głównym prowadzącym konferencji prasowych, będzie też przekazywał najważniejsze newsy dla osób akredytowanych online. Pomagać mu w tym mają Hila i Samya. Panie, wraz z Rutgerem pojawią się też w materiałach video na eurowizyjnym kanale na YouTube. Łącznikiem między prezenterami online a tymi na żywo będzie NikkieTutorials. Jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań, Dziennik Eurowizyjny planuje dotrzeć do Rotterdamu na dwa tygodnie przed finałem Eurowizji i oczywiście relacjonować próby, konferencje prasowe i wydarzenia dodatkowe na żywo z Centrum Prasowego przy Ahoy Arenie. Jeżeli chcesz wesprzeć mnie w tej wyprawie, możesz dołączyć do grona patronów Dziennika Eurowizyjnego poprzez Patronite.pl! Serdecznie dziękuję.

Nasz Faworyt 2021: Wybraliście 10 finalistów!

Wczoraj ogłoszone zostały wyniki I półfinału plebiscytu „Nasz Faworyt 2021”. Oddano łącznie ponad 9,6 tys. głosów, z czego 54,5% pochodziło z Mentimeter, a 45,5% z formularza na stronie. Awans otrzymały następujące kraje (kol. alf.): Azerbejdżan 🇦🇿, Belgia 🇧🇪, Chorwacja 🇭🇷, Cypr 🇨🇾, Litwa 🇱🇹, Malta 🇲🇹, Norwegia 🇳🇴, Rosja 🇷🇺, Rumunia 🇷🇴 oraz Szwecja 🇸🇪. Piosenki z tych państw walczyć będą w finale plebiscytu. Odpadła Ukraina 🇺🇦, która zajęła 11. miejsce, a do awansu zabrakło jej jednego punktu (dostała łącznie 5,57% głosów). Kolejne w rankingu są Irlandia 🇮🇪 (5,28%), Izrael 🇮🇱 (5,24%), Australia 🇦🇺 (4,55%), Słowenia 🇸🇮 (3,39%) oraz Macedonia 🇲🇰 z fatalny wynikiem 0,78%. Finaliści łącznie zebrali ponad 75% Waszych głosów! Drugi półfinał już w piątek o 21:00. Podczas specjalnego wspólnego oglądania obejrzymy 17 teledysków lub występów na żywo w kolejności oficjalnej. Będą też dodatkowe materiały, ponownie pojawi się Duncan Laurence i znów wspominać będziemy sezon preselekcyjny. W trakcie oglądania ruszy głosowanie Mentimeter, a głosowanie formularzowe pojawi się po zakończeniu transmisji. Wyniki II półfinału we wtorek o 21:00 na Facebooku. Polska nie bierze udziału w głosowaniu.

Croitor Awards 2021: Alexandra Rotan najpiękniejszą uczestniczką

Na Facebooku Dziennika Eurowizyjnego trwa plebiscyt „Croitor Awards 2021”. Dziś rano zakończyło się głosowanie na najpiękniejszą uczestniczkę sezonu selekcyjnego 2021. Wygrała Alexandra Rotan, wokalistka norweskiej formacji KEiiNO 🇳🇴, która w plebiscycie zebrała 37,9% głosów. Na miejscu drugim Włoszka Gaia 🇮🇹 z 18%, a na trzecim jej rodaczka Annalisa (17,3%). Najsłabiej poradziły sobie Szwedki 🇸🇪 – Klara Hammarstrom miała 4. miejsce i 16,5% głosów, a Dotter ostatnie – 10,3%. Aktualnie na Facebooku głosować można na najprzystojniejszych panów z preselekcji. Kolejne rankingi dotyczyć będą najgorszego stroju w preselekcjach, najlepszego występu specjalnego, najlepszej „metamorfozie” względem 2020 roku i największej eurowizyjnej dramie. Punktem kulminacyjnym będzie wybór Miss i Mistera Eurowizji 2021. Głosować można zawsze na Facebooku, a wyniki do obserwacji TUTAJ.

Weź udział w głosowaniu HOLFESTIVALEN i wybierz najlepsze polskie piosenki marca! Skrót utworów oraz formularz do głosowania poniżej, a szczegóły TUTAJ.

Źródło: Radio Zet, TVP, Eurovision-Spain.com, OGAE International, ESCbubble.com, Facebook, inf. własne, fot.: YouTube

%d blogerów lubi to: