[UPD!] Eurowizja Junior 2019 z 4Dreamers? Jakie kreacje na JESC wybiorą Ida i Roksana? Dziś eurowizyjne „Koło Fortuny” na TVP2

[UPDATE] Grupa 4Dreamers nie wystąpi podczas Eurowizji Junior 2019 24 listopada, a w trakcie Ceremonii Otwarcia 18 listopada w Katowicach. Podczas finału JESC 2019 uwaga widzów skupi się natomiast na najważniejszych osobach – uczestnikach konkursu oraz ubiegłorocznej zwyciężczyni – Roksanie Węgiel.

Według doniesień medialnych podczas Opening Act Eurowizji Junior 2019 🇵🇱 poza paradą flag odbyć ma się też występ młodocianego zespołu 4Dreamers. Jakub, Mateusz, Maksymilian i Tomasz zaśpiewać mają piosenkę „Ina-Pro Pro”. Szczegółów na razie nie znamy, ale wiemy, że to nie jedyny przypadek zaangażowania młodych wykonawców w Eurowizję Junior. Ula Kowalska, finalistka Krajowych Eliminacji do Eurowizji Junior 2017 dostała szansę nagrania oficjalnej piosenki promującej wspólnotę różnych narodów, które odwiedzą nas w ramach konkursu. Do piosenki powstaje już teledysk, a utwór napisał Juliusz Kamil.  Z kolei oficjalny hymn Eurowizji Junior 2019 podczas finału w Gliwicach zaśpiewają wszyscy tegoroczni reprezentanci, co jest już wieloletnią tradycją konkursu. Podczas pobytu na Śląsku każdy z uczestników weźmie udział w sesji nagraniowej piosenki, a dodatkowo będzie też pracował nad nagraniem fragmentu pocztówki przed swoim występem. Zawczasu dodam, że hymn Eurowizji Junior zawsze wykonywany jest przez uczestników z play-backu. Wracając jeszcze do 4Dreamers, warto dodać, że fani mają mieszane uczucia co do zaangażowania grupy w JESC i występ podczas Opening Act. Panowie, ze względu na swój wiek nie pasują regulaminowo ani do Eurowizji Junior, ani do dorosłego konkursu i tak naprawdę dopiero za parę lat mogliby nas reprezentować w ESC. Po raz pierwszy od 2014 roku gościem specjalnym JESC jest wykonawca niezwiązany ani z Eurowizją Junior, ani z dorosłym konkursem. W 2014 na Malcie w Interval Act poza Gaią Cauchi wystąpiła Veronica Rotin w towarzystwie La Voix Academy. Wokalistka dopiero w latach 2015-2016 uczestniczyła w preselekcjach narodowych, a do Interval Act’u dostała się dzięki sukcesom w programach takich jak „Io Canto” we Włoszech czy „Next Star” w Rumunii.

Według oficjalnego harmonogramu, który był dostępny m.in. na stronach sprzedających bilety na JESC podane było, że w Opening Act wystąpi Roksana Węgiel. Czy będzie to akurat na otwarcie, a może na moment głosowania (Interval Act)? Tego dowiemy się w przyszłym tygodniu, natomiast już 15 listopada odbędzie się premiera nowego, międzynarodowego singla wokalistki i najpewniej tę piosenkę Roksana zaśpiewa w Gliwicach. Jako współprowadząca JESC Węgiel szuka swoich wymarzonych kreacji na finał. Portal JastrzabPost opublikował na Instagramie zdjęcie Roksany w żółtej sukience projektu Lidii Kality. Ida Nowakowska z kolei pojawi się podczas JESC 2019 w dwóch kreacjach, a jedną z nich będzie strój zaprojektowany przez Violę Piekut. Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Mateusz Szymkowiak dziś pojawią się w TVP2 w programie…”Koło Fortuny”. Specjalny, świąteczny odcinek popularnego programu będzie mieć więc „tematykę” eurowizyjną! Warto oglądać – program rozpoczyna się dziś o 14:30 na TVP2. 

Na jaw wychodzą powody, dla których Jan Bors 🇨🇿 zrezygnował z pracy w telewizji czeskiej i tym samym przestał być szefem delegacji. Jak się okazuje, nadawca czeski już wcześniej zdecydował o anulowaniu finału narodowego, który miał się odbyć 25 stycznia 2020 w Pradze. Taka zmiana podejścia spowodowana była czynnikami innymi, niż finansowe – przyznał Bors, dodając, że to właśnie z powodu anulowania selekcji telewizyjnych zdecydował się zakończyć współpracę z telewizją. Najwidoczniej nie miał już sił przebijać się przez kolejne mury. Co ciekawe, nie wykluczył aplikowania na pozycję EBU Supervisora, którą w połowie 2020 zwolni Jon Ola Sand. Czy jego konkurentem będzie Nicola Caligiore 🇮🇹? Włoski szef delegacji to kolejna niezwykle charakterystyczna i ceniona postać w zakulisowym świecie Eurowizji. Caligiore opuszcza telewizję RAI co oznacza, że nie będzie też członkiem Grupy Referencyjnej ds. Eurowizji. Nie wiadomo na razie kto go zastąpi. Typowany jest Sabrija Vulić, jednak pojawiły się obawy, czy szef delegacji czarnogórskiej 🇲🇪 odnajdzie się w tym „elitarnym” zespole.

Do Eurowizji Junior 2019 pozostały już niecałe 2 tygodnie! Dziennik Eurowizyjny od soboty relacjonować będzie przygotowania do konkursu na żywo ze Śląska, a Wy do piątku macie czas, by zdecydować o wynikach plebiscytu „Nasz Faworyt”! Głosowanie dostępne poprzez formularz poniżej – pamiętajcie, że ocenić należy KAŻDY utwór!

Źródło: Interia.pl, Wikipedia, Instagram, Party.pl, TVP, JastrząbPost, inf. własne, Oikotimes, fot.: 4dreamersmusic

%d blogerów lubi to: