Znamy zasady finału „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2019”! Kiedy usłyszymy piosenki konkursowe i kto zdecyduje o zwycięzcy? Gdzie najwcześniej można kupić bilety na JESC 2019?

Telewizja Polska 🇵🇱 ujawniła dziś regulamin i format odcinka specjalnego „Szansy na Sukces” i jednocześnie finału preselekcji do Eurowizji Junior. Już w niedzielę, 29 września o 15:15 w studiu przy ulicy Woronicza wystąpią trzy finalistki programu – Gabriela Katzer, Viki Gabor oraz Nikola Fiedor. Każda z nich zaśpiewa utwór z repertuaru gościa specjalnego odcinka, w którym wcześniej uczestniczyła, co oznacza, że Gabriela wykona piosenkę grupy Papa D, Viki Blue Cafe, a Nikola Majki Jeżowskiej. Będą to inne utwory niż te, które wcześniej śpiewały. Dodatkowo każda z nich zaprezentuje też premierowo oryginalny utwór przygotowany na Eurowizję Junior. Takie utwory muszą być zgodne z zasadami JESC ustalonymi przez EBU. O tym, kto wygra zadecydują widzowie (głosując sms-ami) oraz jurorzy, a w skład komisji wejdą Dominika Gawęda, Paweł Stasiak i Majka Jeżowska. Głosy widzów zostaną przeliczone na punkty i dodane do rankingu jurorskiego, a w przypadku remisu o rezultacie zadecyduje wyższy wynik w głosowaniu komisji. O kolejności startowej w finale decyduje reżyser show.

Wprowadzenie głosowania jurorów w finale preselekcji powoduje, że zwycięstwo Viki Gabor nie jest już takie oczywiste, gdyż trzyosobowa komisja będzie miała taki sam wpływ na wynik jak publiczność. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego murem stoją jednak za Viki, a w ankiecie uruchomionej w niedzielę wokalistka ma już 86,6% głosów. Druga jest Gabriela Katzer z 10,7%, a trzecia Nikola Fiedor z 2,6% głosów. Te mniej znane i popularne finalistki mają jednak za sobą dumne miasta i regiony. Elbląskie media zachęcają do głosowania na Nikolę Fiedor, a to samo względem Gabrieli Katzer robią też władze Kalwarii Zebrzydowskiej. Dochodzi również istotny czynnik – piosenka konkursowa. Czy jeśli okaże się, że przygotowany dla Viki Gabor utwór jest słaby, widzowie na nią nie zagłosują? Jedno jest pewne – jak podaje Centrum Informacji TVP: „29 września 2019 roku o godz. 15:15 na antenie TVP widzowie mogą liczyć na wielkie, muzyczne emocje„.

 Dziennik Eurowizyjny będzie śledził finał „Szansy na Sukces” wprost ze studia przy ul. Woronicza, w związku z tym już teraz zapraszam na specjalne relacje w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie.

Już od 30 września osoby zamieszkujące Gliwice i powiat gliwicki będą mogły udać się do kasy w Arenie Gliwice by kupić bilety na finał jurorski lub finał telewizyjny Eurowizji Junior. Przedsprzedaż internetowa ruszy 1 października o godzinie 13:00 za pośrednictwem ebilet.pl. Aby nabyć bilet należy założyć konto na tym portalu (można zalogować się poprzez social media). Od 8 października bilety dostępne będą też na innych bileteriach internetowych oraz w wielu punktach stacjonarnych w całym kraju. Dziś o sprzedaży biletów oficjalnie poinformowało Centrum Prasowe TVP oraz oficjalna strona JuniorEurovision.tv . Przekazano również informację o Fan Shopie, który dostępny będzie w Arenie Gliwice w dniach 23-24 listopada. Będzie tam można kupić oficjalne i limitowane gadżety eurowizyjne, a część z nich ma być też dostępna online. Co to będą za gadżety? Dowiemy się już w przyszłym tygodniu! W październiku ma być też opublikowany projekt sceny, która stanie w Arenie Gliwice.

Ponieważ nadal pojawia się wiele pytań odnośnie sprzedaży biletów i regulaminu udziału widzów w Eurowizji Junior 2019, pora na kolejne szersze wyjaśnienia. Osoby posiadające bilet wstępu do Areny zobowiązane są do przestrzegania regulaminu imprezy masowej. Najważniejsze jego punkty dotyczą bezpieczeństwa. Organizatorzy mają prawo nie wpuścić lub (po wpuszczeniu) usunąć z obiektu osobę zakłócającą porządek, przejawiającą zachowania agresywne lub niezgodne z regulaminem. Nie wolno posiadać przy sobie broni, materiałów wybuchowych i pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających i psychotropowych, napojów w opakowaniach szklanych, plastikowych, kartonowych i metalowych oraz artykułów spożywczych, co oznacza, że praktycznie na teren Areny Gliwic nie można wnosić żadnego jedzenia i picia, ale na pewno będzie je można kupić już na miejscu po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Bardzo istotny zapis dotyczy zakazu wnoszenia na teren obiektu i korzystania w trakcie show z aparatów fotograficznych, kamer, tabletów, laptopów, selfie sticków i innych urządzeń audio-video. Takie przedmioty będzie można przechować w depozycje za opłatą 50 zł. Nie można wnosić też plecaków, torebek, bagaży większych niż format papieru A4 oraz wskaźników laserowych. Dokładny regulamin oraz przewidziane kary dla tych, którzy się do niego nie zastosują, znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Centrum Informacji TVP, Facebook, ebilet.pl, inf. własne, fot.: Centrum Informacji TVP

%d blogerów lubi to: