Eurowizja Junior 2019: Ile kosztuje spotkanie z Roksaną Węgiel, jak kupić bilety dla osób niepełnosprawnych i co to jest pakiet VIP? Odpowiadamy na pytania czytelników

Wczoraj TVP ogłosiła zasady sprzedaży biletów oraz przedstawiła regulamin udziału widzów w Eurowizji Junior 🇵🇱. Na stronie bilety.tvp.pl znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje, ale część z nich warto podkreślić i opisać. Sporą konsternację wśród fanów wywołała cena tzw. spotkania Meet & Greet z Roksaną Węgiel, zwyciężczynią Eurowizji Junior. Za 399 zł każdy fan lub fanka będzie mógł przez mniej niż minutę porozmawiać ze swoją idolką, a także zrobić sobie z nią selfie lub otrzymać wspólne zdjęcie wykonane przez profesjonalnego fotografa. Każdy otrzyma też spersonalizowany autograf oraz gadżet-niespodziankę. Co najbardziej istotne, „Meet & Greet” jest osobnym wydarzeniem, co oznacza, że cena 399 zł nie obejmuje wejściówki na finał jurorski lub finał na żywo konkursu, który Węgiel poprowadzi. Spotkania odbędą się zarówno 23 jak i 24 listopada po konkursie – przez ok. 60 minut po finale formować się będzie kolejka do Roksany, która przebywać ma w osobnym pomieszczeniu. Roksana przyjmować będzie fanów do upłynięcia trzeciej godziny po zakończeniu finału danego dnia. Właściciel zaproszenia na „Meet & Greet” najpóźniej w dniu spotkania musi mieć ukończone 15 lat, a jeśli tak się nie stanie, musi udać się po selfie z Roksaną w towarzystwie opiekuna. Osoba dorosła może obserwować spotkanie swojej pociechy z Roksaną, ale nie może brać w nim czynnego udziału. Dokładny regulamin dostępny jest TUTAJ.

Pojawiło się też sporo pytań o pakiet VIP, który również ma cenę „od 399 zł”. Jak informuje TVP, jest to bilet uprawniający do wejścia na teren Areny Gliwice osobnym przejściem (by uniknąć kolejek i tłumu) i zajęcia miejsca w sektorach najbliżej sceny (po jej lewej i prawej stronie). Dodatkowo na posiadaczy biletów VIP czeka też bezpłatny catering. Pakiet reklamowany jest m.in. najlepszym widokiem na scenę oraz jeden z dwóch wybiegów. Liczba miejsc jest oczywiście ograniczona. Istotną informacją jest również to, że TVP udostępnia miejsca dla niepełnosprawnych. Aby zamówić bilet dla osoby niepełnosprawnej należy kontaktować się bezpośrednio drogą e-mailową poprzez bilety@tvp.pl. Pakiety zniżkowe dostępne są dla rodzin (w modelu 3+1) – przy zakupie czterech biletów uzyskana będzie zniżka w wysokości 10%. Z kolei grupy, które zakupią jednocześnie minimum 10 biletów mogą liczyć na rabat 15%.

Jak już informowałem wczoraj, jako pierwsi bilety kupić będą mogli mieszkańcy Gliwic i powiatu gliwickiego, którzy osobiście udadzą się do kasy w Arenie Gliwice. Stanowisko sprzedaży otwarte będzie od 30 września, a bilet będzie można nabyć po okazaniu dokumentu potwierdzającego zamieszkanie w Gliwicach lub powiecie. Pula takich biletów jest ograniczona i wynosi 200 sztuk. Dzień po uruchomieniu stanowiska w Arenie Gliwice ruszy faza przedsprzedaży za pośrednictwem portalu ebilet.pl. Potrwa ona do 7 października. Następnie od 8 października rozpocznie się główna faza sprzedaży, a bilety będą wtedy dostępne stacjonarnie (m.in. w kasie Areny Gliwice) oraz internetowo za pośrednictwem ebilet.pl, eventim.pl, kupbilecik.pl oraz kupbilet.pl. Najtańsze bilety będzie można zakupić już za cenę od 25 zł (wysokie trybuny). Miejsca siedzące na tzw. niskich trybunach będą w cenie od 99 zł, a fan zone (płyta – pomiędzy sceną a Green Roomem) od 99 zł, przy czym możliwość wcześniejszego wejścia na płytę kupić można za dodatkowe 50 zł.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o reprezentantce Portugalii 🇵🇹. Do Gliwic pojedzie 10-letnia Joana Almeida, która wykona tam premierowy utwór „Vem conmigo (Come with me)” na temat ekologii i ratowania naszej planety. Piosenkę skomponował Joao Pedro Coimbra, który wcześniej był autorem „Don’t walk away” z preselekcji portugalskich do Eurowizji 2017. Joana wygrała w lipcu prestiżowy konkurs „Gala dos Pequenos Cantores de Figuira da Foz”. Portugalia to jeden z najsłabszych uczestników Eurowizji Junior. Do tej pory nigdy nie zajął miejsca w top10, a najlepszym rezultatem jest pozycja 14. zdobywa w trakcie debiutu w 2006 oraz w 2017 podczas wielkiego powrotu kraju do rywalizacji. Do tej pory kraj reprezentowali sami soliści i nie inaczej jest tym razem. RTP konsekwentnie wysyła na Eurowizję Junior utwory śpiewane w całości po portugalsku.

Telewizja czarnogórska RTCG 🇲🇪 wstępnie potwierdziła udział w Eurowizji 2020. Na razie nie wiadomo w jaki sposób wybrany będzie nowy reprezentant, ale już wcześniej mówiono o planach rozwoju Monteviziji, która powróciła jako format preselekcji w 2018 roku. Szef delegacji czarnogórskiej, Sabrija Vulić, marzy ponoć o finale narodowym z (nawet) 20 utworami, chociaż dotychczasowa frekwencja wśród zgłaszających się do Monteviziji raczej nie napawa takim optymizmem. Według różnych źródeł na ten moment udział w Eurowizji 2020 potwierdziło 37 państw. Do rekordu sporo jeszcze brakuje, a w temacie konkursu nadal uparcie milczą Polska 🇵🇱, Włochy 🇮🇹, Bułgaria 🇧🇬, Mołdawia 🇲🇩, Armenia 🇦🇲 i Węgry 🇭🇺. Z tego grona można wyodrębnić Armenię, Włochy i Mołdawię, których udział jest raczej pewny, a jedynie nie został do tej pory oficjalnie ogłoszony. Czy pozostałe kraje też wysłały swoje zgłoszenia do EBU? Na razie nie wiadomo, a TVP nie udziela informacji na ten temat tłumacząc się przygotowaniami do Eurowizji Junior. Oficjalna lista uczestników Eurowizji 2020 powinna zostać opublikowana do końca października.

Źródło: TVP, bilety.tvp.pl, Facebook, RTP, Eurovoix, RTCG, Wikipedia, inf. własne, fot.: @roxie_wegiel

 

%d blogerów lubi to: